Nintendo 3DS – nová generace herní konzole s podporou 3D

Nintendo zveřejnilo první informace o připravované konzoli 3DS, která bude nástupcem modelů DS a DSi, přinese podporu 3D her a zobrazení 3D i bez speciálních brýlí.

Ke změnám zřejmě dojde i v ovládání – kromě vibrací (forcefeedback) by měl být k dispozici i gyrosenzor, zajišťující pohybové ovládání (naklánění, zrychlení a zpomalení). První vzorky by měly být představeny na červnové výstavě E3, podle vydané tiskové zprávy  budou konzole k dispozici někdy „v následujícím fiskálním roce“, což zahrnuje období  od dubna 2010 do března 2011.

500x_3ds

Konzole Nintendo 3Ds bude podporovat 3D hry a 3D zobrazení, ale bez 3D brýlí. Zřejmě tedy využije lentikulární displej (vrstvené malé čočky), který v určité vzdálenosti displeje od oka budí dojem prostorového zobrazení. Důležité je to, že na nové konzoli bude možné spustit i předchozí hry – bude zpětně kompatibilní s modely DS, DSi a DSi XL (s větším displejem).

500x_nintendo_3ds_hologramz

Nintendo-3Ds

nintendo-3ds-handheld-console-updated

Není vyloučeno, že displej bude podporovat HD ready rozlišení (720p nebo i). Možný vzhled konzole můžete posoudit podle obrázků, jak blízko jsou jednotlivé zdroje ke skutečnosti bude zřejmé v červnu.

Zdroj: Gizmodo, HardwareSphere a TheCoolGadget