Nová generace herních notebooků Razer Blade 16 a Razer Blade 18

herní notebook Razer Blade 16 Razer Blade 18 cena CES 2023

Nové herní počítače Razer Blade 16 a Razer Blade 18, představené na CES 2023, jsou vybaveny nejnovější čipovou sadou Intel Core i9 HX 13. generace, grafickými procesory NVIDIA nové generace řady RTX 40 s výkonem až 175 W TGP a rozšiřitelnou pamětí DDR5 5600 MHz.

Veškerý tento výkon je umožněn evolucí filozofie návrhu, která usnadňuje další pokrok v tepelné regulaci poskytované rozšířením patentovaných technologií chlazení Razer vapor chamber.

Razer Blade 16

V ikonickém šasi z obráběného hliníku posouvá Blade 16 výkon a přenosnost dále než kdykoli předtím.

S hustotou grafického výkonu 1,50 gPD (Graphics Power Density*) je Blade 16 schopen poskytnout o 35 % vyšší grafický výkon na jeden krychlový palec než jakýkoli jiný v současnosti dostupný 16palcový herní notebook.

Razer Blade 16 pokračuje v hrdé tradici používání absolutně nejlepších zobrazovacích technologií, které lze konfigurovat pomocí prvního 16palcového mini-LED displeje na světě s podporou HDR, který se může pochlubit špičkovým jasem 1000 nitů a dobou odezvy kratší než 3 ms, což zajišťuje, že každý cyklus grafického výkonu je využit naplno.

herní notebook Razer Blade 16 cena

Charakteristickým rysem tohoto displeje je přepínání dvou nativních režimů, které umožňuje bezproblémovou volbu mezi režimy Creator a Gamer podle požadované aplikace. Režim Creator umožňuje ostré nativní rozlišení UHD+ s obnovovací frekvencí 120 Hz, zatímco režim Gamer poskytuje velmi plynulou obnovovací frekvenci 240 Hz v nativním rozlišení FHD+.

Razer Blade 18

Razer Blade 18 je prvním agresivním krokem společnosti Razer v kategorii 18palcových notebooků, který nově definuje velkoformátový notebook. Blade 18 je nejvýkonnějším notebookem Razer vůbec – skutečně nekompromisní stroj stvořený pro hardcore hráče a profesionální tvůrce.

herní notebook Razer Blade 18 cena

Nabízí dosud největší plochu obrazovky v počítači Blade, velký 18palcový displej QHD+ s vysokou obnovovací frekvencí 240 Hz poskytuje dokonalou přesnost barev, ostré rozlišení a rychlou odezvu, což podporuje plynulé, pohlcující hraní a tvorbu obsahu s vysokými detaily. To vše bez obětování prvotřídní, elegantní estetiky a tvaru, kterými je každý Razer Blade známý.

herní notebook Razer Blade 16 cena

Jako skutečná náhrada stolního počítače přináší Blade 18 kromě výkonu na úrovni stolního počítače také sadu funkcí, které se očekávají od kompletní sestavy stolního počítače a periferií: 5Mpx kameru, prostorový zvuk THX se 6 reproduktory, rozšiřitelné komponenty, rozsáhlou nabídku portů a hyperúčinné chlazení vapor chamber.

Dostupnost a cena

  • Razer Blade 16 bude k dispozici v 1. čtvrtletí 2023 na Razer.com, RazerStores a u vybraných prodejců za cenu od 2 699,99 USD (cca 61 300 Kč).
  • Blade 18 bude k dispozici v 1. čtvrtletí 2023 na Razer.com, RazerStores a u vybraných prodejců za cenu od 2 899,99 USD (cca 65 800 Kč).

Zdroj a foto: Razer

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.