Nová řada chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch6 a Galaxy Watch6 Classic

chytré hodinky Samsung Galaxy Watch6 Watch6 Classic cena

Samsung uvádí nové chytré hodinky Galaxy Watch6 a Galaxy Watch6 Classic. Uživatelům pomohou se sledováním zdravotního stavu a fitness aktivit, nabídnou skvělý výkon, tenčí rámeček, větší a jasnější displej a interaktivní uživatelské rozhraní.

Lepší zdraví a dobrý spánek

Díky hodinkám Galaxy Watch6 získají uživatelé spoustu cenných informací, s nimiž se můžou vydat na cestu k žádoucím změnám. Hodinky jim nabídnou rady a tipy na míru, kterých lze okamžitě využít v praxi, a budou je na zmíněné cestě povzbuzovat.

Cesta k dobrému zdraví přitom začíná u dobrého spánku, proto si uživatelé můžou upravit svůj noční život právě tak jako ten denní. Dobrý spánek má tři klíčové podmínky: je nutno správně porozumět vlastním spánkovým návykům, snažit se tyto návyky zlepšovat a vytvořit si prostředí, které je k spánku příznivé.

Na základě špičkových funkcí pro wellness a zdravý spánek nabízejí hodinky Galaxy Watch6 podrobnou analýzu spánkového skóre a jeho nejdůležitějších faktorů. Mezi ně patří celkové délka spánku, spánkový cyklus, doba, po kterou je uživatel vzhůru, a celkový fyzický i duševní odpočinek.

chytré hodinky Samsung Galaxy Watch6 Watch6 Classic cena

Díky těmto faktorům můžou uživatelé správně chápat, jak kvalitně každou noc spí. Ve spolupráci s organizací National Sleep Foundation zároveň vznikly personalizované zprávy o spánku, tedy podrobná zpětná vazba, kterou uživatel dostane vždy po ránu. Mezi další šikovné funkce řady Galaxy Watch6 patří měření konzistence spánku, která dlouhodobě hodnotí spánek i noční bdění, a několik kategorií zvířat, do nichž systém uživatele na základě spánkových návyků řadí.

Vylepšená funkce spánkového koučinku umožňuje uživatelům, aby se na míru šitými radami řídili skutečně důsledně. Vše se zobrazí jak na hodinkách, tak i na spárovaném telefonu. Když je čas jít spát, dokážou hodinky Galaxy Watch6 vytvořit velmi příznivé prostředí – nastaví totiž odpovídajícím způsobem veškerou připojenou domácí elektroniku a na sobě i na telefonu zapnou noční režim. V něm ztichnou notifikace, displeje ztmavnou a na hodinkách se aktivuje neviditelný LED infračervený senzor, aby hodinky mohly i nadále měřit potřebné údaje, a přitom vizuálně nerušily.

Fitness funkce

Také fitness funkce jsou líp přizpůsobené na míru jednotlivým uživatelům. Mezi největší přednosti patří měření složení těla, po němž se na displeji zobrazí podíl a hmotnost kosterního svalstva, údaje o bazálním metabolismu či procento vody a tuku v těle. Na základě těchto údajů můžete snáze stanovovat cíle a sledovat svůj vývoj, kromě toho systém nabízí spoustu personalizovaných rad a tipů, mimo jiné i v oblasti výživy, kde Samsung těží z nového partnerství s firmou Whisk.

Na míru je šitá i další novinka – sekce věnovaná tepové frekvenci. Zde hodinky analyzují fyzické schopnosti a vlastnosti uživatele a následně poradí pět optimálních úrovní intenzity při běhání, od spalování tuku po vysoce intenzivní trénink. K víc než stovce cvičebních programů přibyl běh na dráze. K dispozici je rovněž vlastní nastavení pro oblíbené cvičení uživatele, pokud se do stávající nabídky nevejde.

chytré hodinky Samsung Galaxy Watch6 Watch6 Classic cena

Kromě oblíbeného měření krevního tlaku a EKG přibyla i možnost upozornění na nepravidelný srdeční rytmus (IHRN). Uživatelé díky němu mají možnost kontrolovat, zda jejich srdeční činnost nenaznačuje riziko atriální fibrilace – dokonce i při spánku. Kromě toho si majitelé Galaxy Watch6 můžou měřit v noci teplotu pokožky, což přináší cenné informace mimo jiné o menstruačním cyklu. Velmi užitečná je i funkce detekce pádu, ať už při cvičení nebo v běžném životě (opět i ve spánku). Jakmile systém detekuje pád, automaticky vytočí číslo tísňového volání nebo jiné číslo, které uživatel do systému zadá (např. na členy rodiny).

Elegantní design pro každého

Kromě špičkové výbavy stojí za pozornost i elegantní, a přitom funkční provedení, mezi jehož hlavní přednosti patří lepší obraz na displeji, vyšší výkon a širší výběr z různých možností a doplňků. Displej se zvětšil o 20 %, takže se na něm líp čte i píše, zobrazí víc textu i větší klávesnici, přitom hodinky nejsou přehnaně velké. Displej je navíc i jasnější a má vyšší rozlišení – jas dosahuje 2000 nitů a ve funkci Always On Display ho lze měnit podle aktuálních podmínek, což přijde vhod třeba v přímém slunci. Také procesor a paměť se dočkaly vylepšení, což znamená pohotovější a rychlejší reakce.

chytré hodinky Samsung Galaxy Watch6 Watch6 Classic cena

Galaxy Watch6 a Watch6 Classic mají taky tenčí rámečky – u základní verze o 30 %, v rotačním provedení o 15 %. Typické kruhové provedení tak působí ještě elegantněji. Na výběr je celá řada stylových, interaktivních a informacemi nabitých ciferníků, díky nimž plochu displeje využijete na maximum, a také celá řada nových řemínků, které lze snadno kombinovat se zmíněnými ciferníky. Z nabídky na webu Samsung.com lze dosáhnout až 704 samostatných kombinací. Například kombinace látkového řemínku a ciferníku Sleep Coaching se výtečně hodí pro uživatele, které zajímá hlavně monitoring spánku.

Mezi další přednosti řady Galaxy Watch6 patří větší baterie a nižší spotřeba, opět v zájmu většího a jasnějšího displeje. Navíc stačí pouhých osm minut dobíjení a hodinky získají energii na celých osm hodin, což se hodí například před spaním.

Mobilní zážitek přímo na zápěstí

S hodinkami Galaxy Watch6 máte vždy po ruce mnohé z toho, co k běžnému životu potřebujete. Vylepšení se dočkal i systém ovládání pomocí gest, v němž si nyní uživatelé můžou vytvářet vlastní přístup k oblíbeným aplikacím a funkcím, aniž by se hodinek museli dotknout.

S přáteli lze například komunikovat přímo pomocí oblíbené aplikace WhatsApp, telefon vůbec nemusíte vytahovat. Od tohoto podzimu půjde rovněž psát zprávy v Gmailu a dělat si poznámky do kalendáře Google (půjde o exkluzivní verzi pro operační systém Wear OS). Kromě toho bude možné sledovat průběh cvičení a výživové údaje v aktualizovaných aplikacích Peloton a MyFitnessPal, případně poslouchat hudbu přes Audible.

chytré hodinky Samsung Galaxy Watch6 Watch6 Classic cena

V blízké budoucnosti bude k dispozici také vývojářský nástroj pro měření teploty pokožky Skin Temperature API, součást SDK sady Samsung’s Privileged Health. Vývojáři z partnerských firem budou tedy moct využít pokročilou infračervenou technologii k přesnějšímu měření, což lze aplikovat na mnoho způsobů. Z nové API těží například nová aplikace Thermo Check, díky níž můžou uživatelé bezkontaktně změřit například teplotu jídla na talíři nebo vody v moři či v řece.

Nová řada Galaxy Watch6 také výborně funguje dohromady s jinými přístroji značky Samsung. Například vylepšený ovladač fotoaparátu z hodinek udělá dálkovou spoušť pro spárovaný telefon Galaxy Z Flip5, lze díky nim přepínat režimy, měnit úhly záběru a zoomovat. Na televizoru řady Samsung Smart TV nebo tabletu Galaxy Tab S9 se zase zobrazí údaje o cvičení a k tomu praktický průvodce. Pomocí funkce Auto Switch lze zase automaticky přepínat připojení sluchátek Galaxy Buds2 Pro k různým zařízením značky Samsung. A pokud uživatel někde zapomene telefon, hodinky Galaxy Watch6 ho pomocí funkce Find My Phone najdou a nově ho i ukážou na mapě.

Jako vždy nemusí mít nikdo obavy o bezpečí osobních údajů – spolehlivě je chrání bezpečnostní platforma Samsung Knox.

Galaxy Watch6 a Galaxy Watch6 Classic – technické specifikace

 Galaxy Watch6Galaxy Watch6 Classic
Materiál a barvaHliníkové pouzdro, sportovní řemínek

– 44 mm: grafitová, stříbrná

– 40 mm: grafitová, zlatá

Nerezové pouzdro, hybridní řemínek z ekologické kůže

– 47 mm: černá, stříbrná

– 43 mm: černá, stříbrná

Rozměry
a hmotnost
-44 mm: 42,8×44,4×9,0 mm, 33,3 g

– 40 mm: 38,8×40,4×9,0 mm, 28,7 g

– 47 mm: 46,5×46,5×10,9 mm, 59,0 g

– 43 mm: 42,5×42,5×10,9 mm, 52,0 g

DisplejSapphire Crystal

– 44 mm: 1,5“ (37,3 mm) 480×480 Super AMOLED, Full Color Always On Display

– 40 mm: 1,3“ (33,3 mm) 432×432 Super AMOLED, Full Color Always On Display

Sapphire Crystal

– 47 mm: 1,5“ (37,3 mm) 480×480 Super AMOLED, Full Color Always On Display

– 43 mm: 1,3“ (33,3 mm) 432×432 Super AMOLED, Full Color Always On Display

ProcesorExynos W930 Dual-Core 1,4 GHz
Paměť a úložný prostor2 GB paměť + úložný prostor 16 GB
Baterie (typická hodnota)Až 40 h (bez funkce Always On Display) / až 30 h (s funkcí Always On Display)
– 44 mm: 425 mAh

– 40 mm: 300 mAh

– 47 mm: 425 mAh

– 43 mm: 300 mAh

DobíjeníRychlodobíjení (bezdrátové, WPC)
OSWear OS Powered by Samsung (Wear OS 4)
Uživatelské rozhraníOne UI 5 Watch
SenzorySamsung BioActive Sensor (optický snímač tepu + elektrický snímač tepu + analýza bioelektrického odporu), teplotní senzor, akcelerometr, barometr, gyroskop, geomagnetický senzor, světelný senzorSamsung BioActive Sensor (optický snímač tepu + elektrický snímač tepu + analýza bioelektrického odporu), teplotní senzor, akcelerometr, barometr, gyroskop, geomagnetický senzor, světelný senzor, 3D Hallův senzor
KonektivitaLTE, Bluetooth 5.3, Wi-Fi 2.4+5GHz, NFC, GPS/Glonass/Beidou/Galileo
Odolnost5ATM + IP68 / MIL-STD-810H
KompatibilitaAndroid 10 nebo novější, min. 1,5 GB paměti

Dostupnost a cena

Galaxy Watch6 jsou vynikající hodinky pro každý den s moderním, minimalistickým designem. Jsou k dispozici s průměrem 44 mm v grafitové a stříbrné barvě, ve velikosti 40 mm lze volit mezi grafitovou a zlatou. Kdo má zájem o exkluzivnější nadčasové provedení, může zvolit Galaxy Watch6 Classic s oblíbeným otočným rámečkem v černé nebo stříbrné barvě ve velikostech 43 a 47 mm.

Pokud patříte k dobrodruhům, kterým záleží na odolnosti, výkonu i stylovém designu, je stále skvělou volbou model Galaxy Watch5 Pro. Nyní se dočkal vylepšení v podobě lepších lokalizačních funkcí (GPX). V databázi souborů GPX můžete hledat nové doporučené trasy, funkce Route Workout nyní ke stávající turistice a jízdě na kole přidává běh a chůzi.

Ceny, zahajovací nabídka a dostupnost v ČR

Chytré hodinky Galaxy Watch6 a Galaxy Watch6 Classic lze v České republice předobjednávat od 26. července, v obchodech budou dostupné od 11. srpna 2023. Zákazníci, kteří si v období od 26. 7. do 10. 8. (včetně) nebo do vyprodání zásob zakoupí chytré hodinky Galaxy Watch6 nebo Galaxy Watch6 Classic můžou po registraci na stránkách www.novysamsung.cz odprodat své staré zařízení a k výkupní ceně navíc získat výkupní bonus ve výši 2 000 Kč v případě koupě Galaxy Watch6 a 3 000 Kč při nákupu Galaxy Watch6 Classic.  Dál zákazníci získají při nákupu nových modelů do 31. 8. pojištění Samsung Care+ na 1 rok zdarma (nutná registrace).

MODELVARIANTA BLUETOOTHVARIANTA LTE
Galaxy Watch6 40 mm7 499 Kč8 999 Kč
Galaxy Watch6 44 mm8 299 Kč9 499 Kč
Galaxy Watch6 Classic 43 mm9 999 Kč10 999 Kč
Galaxy Watch6 Classic 47 mm10 499 Kč11 999 Kč

Zdroj a foto: Samsung

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.