Nové IP kamery AXIS M2035-LE a AXIS M2036-LE se chlubí i umělou inteligencí

IP kamera Axis M2036 LE

Nové kamery z modelové řady AXIS M20 jsou vhodné jak pro vnitřní, tak i pro venkovní instalace, mají vestavěný infračervený (IR) přísvit pro účinný videodohled i v naprosté tmě a disponují pokročilými technologiemi, včetně analytiky na bázi umělé inteligence s jednotkou hlubokého učení.

Obě nové kamery nabízejí kompletní pokrytí díky širokému zornému poli a vysoké úrovni zobrazení detailů s rozlišením 2 nebo 4 megapixely.

Společnost Axis Communications, světový lídr v oblasti IP videa, představuje své nejnovější malé kamery s tzv. „bullet“ designem AXIS M2035-LE a AXIS M2036-LE. Navzdory malým rozměrům se jedná o extrémně odolné a technologicky vyspělé kamery, ke kterým je k dispozici také bohaté příslušenství umožňující flexibilní montáže. Lze je instalovat v teplém i chladném prostředí, v interiéru i exteriéru, mají integrovanou sluneční clonu pro ochranu před sluncem i deštěm a nabízejí pokročilou videoanalytiku.

Reklama/Advertisement

Díky využití jednotky hlubokého učení využívající umělou inteligenci s detekcí objektů pomocí aplikace AXIS Object Analytics lze přímo v kameře používat pokročilou a velice efektivní analytiku, která pomáhá mimo jiné také eliminovat množství falešných poplachů, a tím snižuje i celkové náklady na provoz bezpečnostních systémů.

„Kamery v této modelové řadě mají výhodný poměr ceny a výkonu, jsou všestranné díky malým rozměrům a poskytují vysoce kvalitní videodohled v interiéru i exteriéru ve dne i v noci,“ říká Jakub Sedlmajer, manažer pro klíčové zákazníky společnosti Axis Communications v regionu střední a východní Evropy. „Mají široký pozorovací úhel, což znamená, že s nižším rozpočtem kamer je možné pokrýt větší plochy. Jsou ideální k videodohledu v maloobchodních prodejnách, bankách, školách nebo ve zdravotnictví.“

Rozlišení 2 nebo 4 megapixely

Kamera AXIS M2035-LE má 2MPx senzor, který poskytuje obraz v HDTV rozlišení 1080p. Dodává se s dvěma typy objektivů, které poskytují různou šířku záběru. Kamera má odolné kovové tělo s certifikátem IK08 (ochrana proti nárazům) a odolá také vodě nebo nepříznivému počasí (certifikáty IP66/IP67 NEMA 4X). Černá objímka kolem objektivu eliminuje množství odrazů při používání integrovaného IR přísvitu, díky čemuž dokáže kamera snímat ostrý obraz za každých světelných podmínek i v naprosté tmě. Stejně odolná je i kamera AXIS M2036-LE se 4MPx senzorem a rozlišením Quad HD 1440p. 

Obě kamery se už přímo z výroby dodávají se zaostřeným objektivem, což usnadňuje a urychluje proces jejich instalace. Zadní box kamer je prostorný a utěsněný k bezpečnému a pohodlnému uložení kabelů při montáži. Kamery jsou díky PoE napájení, bohatému doplňkovému příslušenství a nejrůznějším držákům připraveny pro flexibilní instalace kdekoli – na stěny, na stropy, na sloupy, do rohů a například i přímo do otvorů stropního osvětlení v prodejnách.

Připojení IP reproduktoru

Technologie edge-to-edge umožní prolinkovat kamery s audiozařízením Axis, jako je například IP reproduktor, který se následně bude chovat, jako kdyby byl přímou součástí této kamery. V základní výbavě kamer jsou také obrazové technologie Lightfinder, WDR nebo Zipstream s podporou H.264/H.265. Samozřejmostí jsou rovněž vestavěné funkce kybernetické bezpečnosti, jako je například Axis Edge Vault, která chrání ID zařízení Axis a usnadňuje autorizaci zařízení Axis v síti.

Mezi klíčové vlastnosti M2035-LE patří:

  • vysoká kvalita obrazu v rozlišení HDTV 1080p,
  • kompaktní, odolné a lehké tělo,
  • výkonná analytika s hlubokým učením,
  • kompresní technologie Zipstream podporující kodeky H.264 a H.265,
  • možnost instalace i v exteriéru s IR přísvitem.

Mezi klíčové vlastnosti M2035-LE patří:

  • rozlišení Quad HD 1440p/4 Mpx,
  • kompaktní, odolné a lehké tělo,
  • výkonná analytika s hlubokým učením,
  • kompresní technologie Zipstream podporující kodeky H.264 a H.265,
  • možnost instalace i v exteriéru s IR přísvitem.

Nové kamery budou k dispozici v černé nebo bílé barvě prostřednictvím distribučních kanálů a sítě partnerů společnosti Axis v 1. čtvrtletí 2022 za doporučenou koncovou cenu 8 700 Kč.

Zdroj a foto: Axis Communications

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.

Reklama/Advertisement