Nové LibreOffice 7.3. zlepšují kompatibilitu s dokumenty MS Office

LibreOffice 7.3.

Kancelářský balík pro práci s dokumenty, za který nemusíte utratit ani korunu. I to je nová verze LibreOffice 7.3., která se chlubí podporou práce s formáty dokumentů Microsoftu. A ne ledajakou. Novinka slibuje zrychlení načítání velkých souborů DOCX, RTL, XLSX a XLSM, kvalitnější import a export souborů DOC a DOCX, u nichž se navíc importují i exportují hypertextové odkazy přiřazené k objektům.

Vylepšení interoperability zahrnuje:

  • Vývoj nových funkcí, jako je nové zpracování sledování změn v tabulkách a při přesunu textu, které mají pozitivní dopad na interoperabilitu s dokumenty Microsoft Office.
  • Zlepšení výkonu při otevírání velkých souborů DOCX a XLSX / XLSM, zlepšená rychlost vykreslování některých složitých dokumentů a nová vylepšení rychlosti vykreslování při použití back-endu Skia představeného s LibreOffice 7.1.
  • Vylepšení filtrů pro import/export: DOC (výrazně vylepšený import seznamu / číslování); DOCX (výrazně vylepšený import seznamu / číslování; hypertextové odkazy připojené k tvarům jsou nyní importovány / exportovány; oprava oprávnění pro úpravy; sledování změny stylu odstavce); XLSX ( snížená výška řádku pro soubory Office XLSX; odsazení buňky se při každém uložení nezvětšuje; oprava oprávnění k úpravám; lepší podpora grafů XLSX); a PPTX (opravené interakce a hypertextové odkazy na obrázky; oprava nesprávného importu/exportu zápatí snímků PPTX)  opravit hypertextové odkazy na obrázky a tvary, průhledný stín pro tabulky).

Kromě toho byla vylepšena také nápověda LibreOffice, aby podporovala všechny uživatele, se zvláštní pozorností pro ty, kteří přecházejí z Microsoft Office: výsledky vyhledávání – které nyní k indexování používají FlexSearch namísto Fuzzysort – jsou zaměřeny na aktuální modul uživatele, zatímco stránky nápovědy pro Calc Functions byly zkontrolovány z hlediska přesnosti a úplnosti a byly propojeny s wiki stránkami Calc Function, zatímco stránky nápovědy pro skriptovací knihovnu ScriptForge byly aktualizovány.

Knihovny ScriptForge, které usnadňují vývoj maker, byly také rozšířeny o různé funkce: přidání nové služby Chart pro definování grafů uložených v listech Calc; nová služba PopupMenu pro popis nabídky, která se zobrazí po kliknutí myší. událost, rozsáhlá možnost Správa tiskárny se seznamem písem a tiskáren a funkce pro export dokumentů do PDF s plnou správou možností PDF Celá sada služeb je k dispozici se stejnou syntaxí a chováním pro Python a Basic.

Kompatibilita s dalšími kancelářskými balíky

LibreOffice nabízí nejvyšší úroveň kompatibility v segmentu kancelářských balíků, počínaje nativní podporou formátu OpenDocument (ODF) – překonávající proprietární formáty v oblasti bezpečnosti a robustnosti – až po vynikající podporu souborů DOCX, XLSX a PPTX. LibreOffice poskytuje filtry pro velké množství starších formátů dokumentů, aby uživatelům vrátilo vlastnictví a kontrolu.

Soubory Microsoft jsou stále založeny na proprietárním formátu, který ISO v roce 2008 zavrhl, a nikoli na standardu schváleném ISO, takže skrývají velké množství umělé složitosti. To způsobuje problémy se zpracováním LibreOffice, který je výchozím formátem skutečného otevřeného standardu (tzv. formát OpenDocument).

LibreOffice 7.3 je nativně k dispozici pro Apple Silicon, řadu procesorů navržených společností Apple a založených na architektuře ARM. Tato možnost byla přidána k výchozím procesorům dostupným na stránce stahování.

Ve skutečnosti je LibreOffice – díky vyspělé kódové základně, bohaté sadě funkcí, silné podpoře otevřených standardů, vynikající kompatibilitě a možnostem LTS od certifikovaných partnerů – ideálním řešením pro podniky, které chtějí znovu získat kontrolu nad svými daty a osvobodit se od uzamčení dodavatele. -v.

Dostupnost LibreOffice 7.3

Nová verze LibreOffice 7.3 Community je okamžitě dostupná z následujícího odkazu: https://www.libreoffice.org/download/ Minimální požadavky na proprietární operační systémy jsou Microsoft Windows 7 SP1 a Apple macOS 10.12. Produkty založené na technologii LibreOffice pro Android a iOS jsou uvedeny zde: https://www.libreoffice.org/download/android-and-ios/ , zatímco pro App Store a ChromeOS jsou uvedeny zde: https://www.libreoffice. org / download / libreoffice-from-microsoft-and-mac-app-stores /

Zdroj a foto: The Document Foundation

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.