Nové navigace Garmin nüvi 3700

Garmin představil nové navigační přístroje řady nüvi 3700. Novinky jsou nejtenčími navigacemi na trhu (tloušťka 9 mm), využívají multidotykový displej s úhlopříčkou 4,3 palce a rozlišením 800 x 480 obrazových bodů.

Dotykové ovládání nově nabídne podporu pohybů více prstů – vedle tažení a ťuknutí na displej bude podporováno i zoomování v podobě stažení či roztažení mapy dvěma prsty, snazší přechod mezi 2D a 3D zobrazení a otáčení mapy v celém rozsahu 360 stupňů. Navigace budou pracovat s horizontálním i vertikálním zobrazením. Ve svislé pozici bude možné sledovat dvě obrazovky – hlavní mapu a fotorealistické zobrazení.

Garmin nüvi 3790T

Nový navigátor s nejlepšími funkcemi má označení 3790T.  Mezi jeho zajímavé funkce by měla patřit podpora “wake-up phrase”, tedy ovládání hlasových příkazů, jimiž lze navigaci ovládat. Funkce přispívá k bezpečnosti provozu, protože řidič se může při zadávání pokynů stále věnovat volantu. Navigačnímu přístroji jen řekne co má udělat (jet do místa bydliště, vybrat předem zvolený cíl, najít nejkratší, nejrychlejší trasu, bod zájmu atd.)

Navigace by měla lépe zobrazovat 3D mapy a budovy. Nakolik se bude zobrazení týkat Evropy a ČR si zatím netroufám odhadnout.

nüRoute s funkcemi trafficTrends a myTrends

Nové funkce využití mapových podkladů se sledováním provozu a předchozích jízd po stejné trase by měly lépe odhadnout skutečný čas příjezdu v závislosti na dni v týdnu a denní či noční době. Navigace řady 3700 si budou pamatovat nejčastější zadávané cíle a trasy, budou je zaznamenávat, porovnávat a využívat získaná data při dalších jízdách.

nüvi 3790T a 3760T mohou využít Bluetooth bezdrátové připojeného telefonu a stáhnou si aktuální dopravní informace. Řada 3700 podporuje nabídku ecoRoute, která k nejrychlejší a nejkratší trase přidává volbu ekonomické trasy s nižší spotřebou paliva.

Ceny navigaci se mají pohybovat od 349 do 449 USD, resp. 280 do 320 liber. Ceny pro ČR by měly být oznámeny společně s upřesňujícími informacemi na tiskové konferenci, která proběhne na začátku května 2010 v Praze.

Zdroj: PocketGPSWorld a The Cool Gadget