Nové notebooky Lenovo ThinkPad L412 a L512

Společnost Lenovo představila novou řadu notebooků ThinkPad řady L. Notebooky ThinkPad L412 a L512 navazují na modely pro SMB ThinkPad R500 a R400, spojují vysoký výkon nejnovějších procesorů Intel s výjimečnou odolností. Výrobní materiály obsahují rekordně vysoké množství recyklovaných plastů.

Notebooky se dodávají s technologiemi, které podporují maximálně efektivní každodenní práci. Jedná se o:

  • nejnovější procesory Intel Core řady i3 a i5 s technologiemi Turbo Boost a Hyperthreading
  • 16:9 HD antireflexní displej s rozlišením 1366 x 768
  • touchpady s funkcí multitouch
  • až osmihodinovou výdrž při provozu na akumulátor
  • dokovací konektor
  • možnost rozšíření pomocí 4 USB portů, z toho 1 napájený kombinovaný eSATA/USB port, podpora DisplayPort a VGA
  • Windows 7 s technologií Lenovo Enhanced Experience umožňující až o 57 % kratší časy naběhnutí a ukončení operačního systému

Notebooky nabízejí také funkce, které vyžadují IT administrátoři ve firmách. Jedná se například o nástroje ThinkVantage Technologies, jako je Access Connections, které umožňují jejich uživatelům dosáhnout efektivnějšího využití počítače. Řada notebooků L splnila také náročné zkoušky odolnosti a splňuje osm různých vojenských certifikací odolnosti vůči vysokým a nízkým teplotám, vibracím, nadmořské výšce, prachu a dalším nepříznivým vlivům.

Reklama/Advertisement

Notebooky využívají až 30 procent recyklovaného plastu z barelů od vody a částí použitého IT vybavení, jako jsou třeba kryty LCD displejů a plastové součásti notebooků. Notebook L512 obsahuje celkově 18 procent recyklovaného obsahu (PCC), což je nejvyšší hodnota PPC v celém IT průmyslu. Notebooky jsou o 40 procent energeticky efektivnější než předchozí notebooky ThinkPad a uživatelé mohou pro sledování a nastavení jejich výkonu i spotřeby využít softwarový nástroj Lenovo Power Manager.

Řada notebooků L je uzpůsobena pro kvalitní  telefonování pomocí Voice over Internet protokolu (VoIP). Nabízí celou řadu možností připojení, od Ethernetu a Bluetooth až po WiFi, 3G a 4G sítě, kdy stačí jen snadný upgrade pomocí 3G modemu. Notebooky jsou navíc vybaveny kamerou s vysokým rozlišením, která dobře pracuje i při nízké intenzitě osvětlení, jako jsou konference v hotelových místnostech. Kamera má dokonce automatické vyvážení bílé barvy, takže konference jsou jako živé.

Duální digitální mikrofon s redukcí ozvěny umožňuje uživatelům provádět konferenci i v hlučném prostředí. Reproduktory jsou pro dosažení sytého zvuku umístěny přímo pod obrazovkou a nad klávesnicí. Ovládací hardwarové klávesy ztišení reproduktoru a ztišení zvuku se pro snadný přístup nacházejí na levé straně klávesnice. Stiskem kombinace kláves Function + F6 pak mohou uživatelé použít jednoduchý software pro úpravu nastavení VoIP.

Notebooky ThinkPad L412 a L512 budou k dispozici v České republice na konci června. Cena modelů ThinkPad L412 a L512 začíná na 23 400 Kč včetně DPH.

Zdroj: Lenovo

Reklama/Advertisement