Nové objektivy Sony s bajonetem E

Majitelé fotoaparátů Sony s bajonetem E si mohou užít zážitky z kreativního fotografování. Firma Sony pro ně připravila čtyři nové objektivy:  širokoúhlý objektiv Zeiss Distagon T* FE 35 mm F1.4 ZA, střední teleobjektiv macro G 90 mm F2.8 Macro G OSS, 10x zoom FE 24-240 mm F3.5-6.3 OSS a objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností FE 28 mm F2. K dispozici jsou navíc i konfertory SEL057FEC, uSEL075UWC, VCL-ECU2 a VCL-ECF2.

Plnoformátový širokoúhlý objektiv Distagon T* FE 35 mm F1.4 ZA

Plnoformátový širokoúhlý objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností (prime) disponuje legendární optikou značky ZEISS, což z něho činí ideální volbu profesionálů i náročných fotoamatérů, kteří chtějí fotografovat portréty, každodenní momentky i noční scenérie.  Tento objektiv nabízející minimální zaostřovací vzdálenost pouhých 0,3 m je první z rodiny objektivů s bajonetem E, který má mimořádnou světelnost F1.4. Díky tomu v kombinaci s kruhovou devítilamelovou clonou vytváří nádherně hladký efekt bokeh (rozostření).

FE35F14Z_A

Objektiv je mimořádně ostrý od kraje ke kraji – i při maximálně otevřené cloně. O to se stará důmyslný optický mechanismus s asférickými elementy, včetně jednoho AA (advanced aspherical) elementu od Sony. Bezkonkureční optický výkon zajišťuje také povrchová vrstva ZEISS T*, která potlačuje přezáření (flare) a duchy pro věrnou reprodukci barev a vynikající kontrast.

Reklama/Advertisement

V režimu foto i v režimu video ostřící systém Direct Drive SSM (DDSSM) ostří velmi přesně a tiše, i na nejnižší hloubce ostrosti. Samostatně ovládaný kroužek clony funguje hladce; může být nastaven plynulý režim pohybu – ideální pro natáčení videa, nebo se zarážkami, což je praktické jako zpětná vazba v režimu fotografování. Objektiv je chráněn proti vlhkosti a prachu, takže funguje spolehlivě i v exteriérech. Předpokládaná cena je 48 199 Kč, na trh tento model vstoupí koncem března 2015.

Špičkový makro objektiv FE 90 mm F2.8 G OSS

SEL90M28G je objektiv, který byl zkonstruován speciálně pro fotografování působivých detailů a portrétů, nabízí unikátní jas a mimořádně hladký bokeh efekt díky zvládnuté kontrole sférické aberace – což je ostatně poznávacím znamením všech objektivů řady G Lens. První teleobjektiv s makrem v této řadě také disponuje stabilizací obrazu Optical SteadyShot (OSS), díky níž jsou i snímky v poměru 1:1 dokonale ostré, a to i když jsou fotografované z ruky.  Plynulé a tiché ostření Direct Drive SSM (DDSSM) ovládá dvě samostatné ostřící skupiny. Výsledkem je precizní zaostření, které je pro makro fotografii zásadně důležité.

FE90macroF28_A

Délka objektivu se při ostření nemění, což je velmi praktické v případech, že fotografujete makro a jste objektivem jen pár centimetrů od objektu. Objektiv má také tlačítko pro zaaretování zaostření a samostatný kroužek pro plynulý přechod mezi manuálním a automatickým ostřícím režimem. Ochrana proti prachu a vlhkosti je zárukou spolehlivého fungování – například při fotografování detailů hmyzu a přírody v dešti. Předpokládaná cena je 32 599 CZK, tento model vstoupí na trh během léta 2015.

Plnoformátový zoom objektiv FE 24-240 mm F3.5-6.3 OSS (SEL24240)

Jeden objektiv – téměř nekonečně možností: SEL24240 se vypořádá se vším – krajinou, portrétem, akčními snímky sportu i pohybujících se objektů. Jeho impozantní rozsah 24-240 mm (10x zoom) z něho činí ideálního společníka na cesty, protože v jednom objektivu máte teleobjektiv i širokoúhlý objektiv.  Jeho technicky pokročilá optika se skládá z pěti asférických elementů a jednoho ED skla, což je zárukou vynikajícího optického výkonu, a to vše v kompaktním, snadno ovladatelném těle. Každého náročného fotografa potěší moderní lineární motor, který ostří rychle, plynule a v širokém rozpětí zoomu.

FE24240_A

Zabudovaná stabilizace obrazu Optical SteadyShot (OSS) je vítaným bonusem pro ty, kteří rádi fotografují teleobjektivem z ruky nebo v nočních podmínkách na delší časy. Jako všechy nové modely plnoformátových objektivů (nesoucích označení FE v názvu), je i SEL24240 chráněn proti prachu a vlhkosti. Předpokládaná cena je 28 399 CZK, na trhu bude k dostání během března 2015.

Plnoformátový širokoúhlý objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností FE 28 mm F2 (SEL28F20)

Tento objektiv je ideálním doplňkem k základním objektivům. Jedná se o plnoformátový 28 mm širokúhlý objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností a vysokou světelností F2.0, který je ideální pro fotografování za horšího světla.  Je lehký, kompaktní, odolný proti prachu a vlhkosti – i svými proporcemi a dokonalým hliníkovým povrchem krásně doplňuje tělo oblíbeného plnoformátového fotoaparátu Sony α7. Devítilamelová clona, tři asférické optické elementy – včetně jednoho AA (advanced aspherical) elementu, a dvě ED skla zajišťují ostrost po celé ploše a hladké rozostření. Všechny optické prvky mají antireflexní povrchovou úpravu proti přezáření a duchům při fotografování v protisvětle.  Vnitřní ostřící mechanismus pohání nejnovější lineární motor, který je při automaticém ostření velmi tichý. Při zaostření si objektiv zachovává původní délku.

FE28F2_FE057FEC_A

Pro ještě širší perspektivu lze dokoupit širokoúhlý konvertor SEL075UWC nebo konvertor typu rybí oko SEL057FEC, pro ještě širší úhel 21 mm nebo, v případě rybího oka, 16 mm se záběrem plných 180°[ii]. Maximální světelnost konvertoru v kombinaci s objektivem SEL28F20 je F2.8 (širokoúhlý) a F3.5 (rybí oko). A vůbec poprvé se nyní při připojení konvertoru k objektivu generují EXIF data. Předpokládaná cena je 7 299 CZK, na trh vstoupí během dubna 2015.

SEL28F20, SEL075UWC a SEL057FEC se prodávají samostatně. Fotografům  dále nabízíme dvě zvýhodněné sady objektivu SEL28F20 v kombinaci s konvertorem SEL075UWC (předpokládaná cena je 7 199 CZK a dostupný bude během dubna 2015) nebo SEL057FEC (předpokládaná cena je 8 799 CZK, dostupný během května 2015).

Konvertory VCL-ECU2 Ultra-Wide (širokoúhlý) a VCL-ECF2 Fisheye (rybí oko) APS-C

Nyní nemusíte slevovat z optického výkonu, ani když si hrajete s extrémně širokým úhlem nebo efekty rybího oka.  Adaptér VCL-ECU2 je určen na objektivy SEL16F28 16 mm F2.8 a SEL20F28 20 mm F2.8 (APS-C), jimž rozšiřuje úhel na 12 mm (SEL16F28) nebo 16 mm (SEL20F28). Konvertor rybí oko VCL-ECF2 vytváří efekt přehnané perspektivy se záběrem plných 180 stupňů u modelu SEL16F28 a 133 stupňů u modelu SEl20F28. Konvertory se nabízejí v novém elegantním černém provedení.

Aktualizace softwaru pro objektivy s bajonetem E

K dispozici je aktualizovaný software pro vylepšení funkcí vybraných modelů objektivů s bajonetem E. Na konci března také zveřejníme aktualizaci softwaru pro objektivy FE. Všechny podrobnosti budeme zveřejňovat na stránkách technické podpory Sony.

Objektivy SEL35F14Z, SEL90M28G, SEL24240 a SEL28F20 s bajonetem E plus konvertory SEL075UWC, SEL057FEC, VCL-ECU2 a VCL-ECF2 lze již nyní předobjednat na www.sony.co.uk.

Zdroj a foto: Sony

Reklama/Advertisement