Nové telefony Samsung Galaxy A55 5G a Galaxy A35 5G s lepším zabezpečením

telefon smartphone Samsung A35 5G A55 5G cena barva

Samsung představil nové chytré telefony Galaxy A55 5G a Galaxy A35 5G s bezpečnostními prvky Knox Vault, vynikajícími fotografickými funkcemi z nejvyšší řady Galaxy i skvělým displejem, jehož jas se díky technologii Vision Booster přizpůsobuje okolnímu prostředí.

Lepší foto a video

Mezi vylepšení modelu Galaxy A55 5G patří například vynikající funkce pro noční fotografování a natáčení – prakticky každá fotografie pořízená ve slabém světle je nyní podstatně lepší než dřív, takovou kvalitu uživatelé řady Galaxy A dosud neznali. Zásluhu na tom má zejména vyspělá technologie AI Image Signal Processing (ISP) s umělou inteligencí.

Vylepšuje nejen krajinářské záběry, ale i fotografie lidí ve speciálním nočním portrétním režimu nebo video s technologií 12-bit HDR. Ke špičkovým záběrům rodiny nebo přátel už tak není zapotřebí optimální světlo.

Galaxy A55 5G i Galaxy A35 5G nabízejí i další fotografické funkce a parametry, například optický stabilizátor (OIS) a digitální stabilizátor videa (VDIS). Žádných rozostřených snímků a roztřesených záběrů se tedy bát nemusíte.

Oba telefony jsou vybaveny špičkovým displejem Super AMOLED s rozlišením Full-HD, který se výborně hodí k sledování filmů i brouzdání po sociálních sítích. Displejům s úhlopříčkou 6,6 palce (16,7 cm) nechybí ani technologie Vision Booster, vylepšující u obou telefonů viditelnost v jasném světle – dokonce i v přímém slunci.

Bezpečnostní funkce Samsungu

Díky modelům Galaxy A55 5G a Galaxy A35 5G se do řady Galaxy A vůbec poprvé dostává špičková bezpečnostní technologie známá dosud jen z vlajkových lodí Samsungu, tedy Samsung Knox Vault. Na hardwaru založené bezpečnostní řešení nabízí komplexní ochranu před hardwarovými i softwarovými útoky – vytváří zabezpečené prostředí fyzicky oddělené od hlavního procesoru a paměti. Dalším důležitým bezpečnostním prvkem je Samsung Knox, vícevrstvá zabezpečovací platforma Samsungu a jeden z nejspolehlivějších systémů tohoto typu v současném světě. 

telefon smartphone Samsung A35 5G A55 5G cena barva

Do výbavy telefonů řady Galaxy A patří i Automatické blokování, tedy balík dalších bezpečnostních opatření, který si uživatel může aktivovat dle vlastního uvážení. Pokud je funkční, brání instalaci aplikací z neověřených zdrojů, pravidelně zabezpečení aplikací kontroluje a hledá potenciální malware, případně brání podezřelým příkazům a softwarovým instalacím při připojení telefonu k počítači přes USB kabel. 

Propojení s ekosystémem Samsung Galaxy

Telefony Galaxy A55 5G i Galaxy A35 5G jsou plně kompatibilní s kompletním ekosystémem Galaxy, do nějž patří desítky dalších zařízení. Milovníci pohybu a fitness můžou například pohodlně sledovat své výkony díky propojení nových telefonů s chytrým náramkem Galaxy Fit3 nebo hodinkami Galaxy Watch6. Díky funkci Auto Switch se zase příchozí hovory automaticky přesměrují do připojených sluchátek Galaxy Buds FE.

telefon smartphone Samsung A35 5G A55 5G cena barva

Dostupnost a cena

Galaxy A55 5G bude k dispozici ve čtyřech barevných variantách, které tvoří modrá, modročerná, fialová a žlutá. Model Galaxy A35 5G se bude prodávat ve stejných barevných provedeních. Oba bude možné v České republice zakoupit od 11. března. 

Všichni zákazníci z České republiky, kteří si od 11. března do 7. dubna předobjednají a zakoupí telefon Galaxy A55 5G, získají jako bonus bezdrátová sluchátka Galaxy Buds FE v bílé barvě v hodnotě 2 699 Kč.  Zákazníci, kteří si ve stejném období zakoupí model Galaxy A35 5G získají jako bonus stříbrný fitness náramek Galaxy Fit3 v hodnotě 1 499 Kč.

MODELBARVAÚLOŽIŠTĚDOPORUČENÁ MALOOBCHODNÍ CENAPŘEDOBJEDNÁVKOVÝ BONUS
Galaxy A55 5Gmodrá, modročerná, fialová, žlutá8+128 GB11 999 KčBezdrátová sluchátka Galaxy Buds FE
8+256 GB12 999 Kč
Galaxy A35 5G6+128 GB9 499 KčFitness náramek Galaxy Fit3
8+256 GB10 999 Kč

Zdroj a foto: Samsung

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.