Nové televize Philips Ambilight TV pro rok 2023

Ambilight TV Philips OLED+908

Rychlý přehled novinek

  • Vlajková loď, televizor OLED+908, nabídne nejnovější panel META OLED
  • Procesor P5 AI 7. generace nabízí vyšší výkon, modelům OLED poskytuje také vylepšenou technologii Ambient Intelligence.
  • Vlajková loď v podobě televizoru OLED+908 disponuje technologií META s výkonem 2100 nitů a také integrovaným 80W zvukovým systémem Bowers &Wilkins typu 3.1
  • Řada OLED818 nadále disponuje panely OLED_EX, nově i v úhlopříčce 42″.
  • Modelové řady The Xtra (MiniLED) a The One (LED) nabídnou třístranné osvětlení Ambilight. Řady OLED818 a vyšší lákají na sofistikované ambientní osvětlení ve verzi Next Gen.
  • Nová řada The Xtra přichází s televizory s výkonem na úrovni těsně pod modely OLED. Na trh uvede dva televizory MiniLED. Model 9308 dostal do výbavy integrovaný 64W zvukový systém Bowers & Wilkins typu 2.1.
  • Na trh přicházejí také dvě nové varianty velmi úspěšné modelové řady The One: 120Hz řada 8818 a 60Hz řada 8518.
  • Android TV bude v televizorech OLED a LCD řadě The One nahrazen intuitivnějším a personalizovanějším operačním systémem Google TV.
  • Modely řady The Xtra nabídnou zdokonalené prostředí Smart TV vyvinuté společností TP Vision.
  • Všechny modely řady 8818 a letošní modely OLED zaručují optimální herní výkon, a to díky podpoře Dolby Vision 4K 120Hz.

Ambilight TV Philips OLED808

OLED+908: Zářící vlajková loď

Vlajková loď Ambilight televizorů, model OLED+908, bude od podzimu 2023 k dispozici v úhlopříčkách 55″, 65″ a 77″.  OLED+908 láká především na nejnovější panel META OLED, vysoký výkon procesoru P5 AI 7. generace, integrovaný zvukový systém Bowers & Wilkins a třístranný systém ambientního osvětlení Next Gen Ambilight.

Nový panel META OLED disponuje vrstvou mikročoček Micro Lens Array a algoritmem pro zvýšení jasu META. Díky tomu je jeho potenciální maximální světelný výkon až 2100 nitů. To je o 70 % více než u jeho předchůdce. Panel META OLED zároveň nabízí lepší energetickou účinnost a širší pozorovací úhel.

Procesor P5 AI 7. generace přináší vylepšenou verzi technologie Ambient Intelligence, která umožňuje v reálném čase upravovat jas, gamu a barevnou odezvu obrazovky, což zaručuje optimální výkon přizpůsobený okolním světelným podmínkám.

Nová verze funkce Ambient Intelligence pro tyto účely využívá nový světelný senzor XYZ, který dokáže měřit barevnou teplotu světla v místnosti, kde uživatel televizi sleduje. Na základě toho nastaví tzv. bílý bod obrazovky přesně tak, aby odpovídal ambientnímu osvětlení – to vše navíc v reálném čase.

Vylepšená funkce Super Resolution rovněž nabízí zvýšení ostrosti a dokreslení detailů přesně tam, kde je to potřeba – tedy v hlavní části obrazu.

Kvalitní obraz doplňuje zvuk od Bowers & Wilkins typu 3.1 s výkonem 80 W a šesti dopředu umístěnými měniči v uspořádání LCR. Výsledkem je mimořádně široká zvuková scéna s křišťálově čistými dialogy. Hluboké a přesné basy zajišťuje velký, vzadu umístěný subwoofer podporovaný čtyřmi pasivními zářiči.

Ambilight TV Philips OLED808

Všechny letošní televizory OLED – včetně modelu OLED+908 – získají nový operační systém Google TV. Jedná se o propracovanější verzi stávajícího prostředí Android TV. Uživatelé se proto mohou těšit na intuitivnější rozhraní i domovskou obrazovku a větší důraz na personalizovaný obsah, včetně doporučení na míru.

Vylepšení se dočkalo též uživatelské rozhraní samotných televizorů, které je nyní intuitivnější, nabízí rychlejší přístup ke klíčovým nastavením i funkcím a zabírá méně prostoru na obrazovce.

Minimalistický design televizoru OLED+908 se vyznačuje mimořádně tenkým, tmavým kovovým rámečkem, jenž ladí s tmavou látkovou mřížkou reproduktorů z dílny dánské značky Kvadrat a se stojanem z černého lesklého kovu. OLED+908 navíc debutuje s novým dálkovým ovladačem. Ovladač nabízí dobíjení přes rozhraní USB-C, tlačítko pro rychlé zapnutí a vypnutí ambientního podsvícení a pohybový senzor, který aktivuje podsvícení, kdykoli vezme uživatel ovladač do ruky.

Ambilight TV Philips OLED708

OLED818: Novinky v nejoblíbenější řadě OLED televizí

Řada OLED818 rozšiřuje portfolio Ambilight televizorů o zcela novou velikost obrazovky. Jedná se o první model OLED s úhlopříčkou 42″, který nově doplňuje stávající úhlopříčky 48″, 55″, 65″ a 77″.

Díky novému procesoru P5 AI 7. generace nabídne řada OLED818 jak funkci Ambient Intelligence tak i technologii Super Resolution. Obrazovky s úhlopříčkou 55″ a větší navíc disponují panelem OLED_EX s vysokým výkonem 1000 nitů.

Televizory řady OLED818 – spolu s dalšími letošními modely OLED – navíc zaručují skutečně pokročilý herní výkon. Novinkou je kompatibilita s Dolby Vision 4K 120Hz, která doplňuje HDMI 2.1 e-ARC, podporu VRR pro 4K od 40Hz do120Hz při plné šířce pásma 48 Gbps (4:4:4, 12 bitů), kompatibilitu FreeSync Premium a G-SYNC a režimy Auto Game a Auto-Low-Latency.

Atraktivitu řady podporuje také vynikající kvalita zvuku díky integrovanému 70W zvukovému systému typu 2.1 (pouze televizory s úhlopříčkou 42″ nabídnou zvukový výkon 50 W). Přesnější digitální crossover precizně řídí distribuci do dvoupásmového levého a pravého reproduktoru a speciálního zadního triple-ring basového reproduktoru, který doplňují čtyři pasivní zářiče.

OLED818 nabízí tenký bezrámečkový design obrazovky doplněný o vnější kovový rám, který hladce navazuje na třístranný systém Ambilight. Nová generace sofistikovaného ambientního osvětlení nabízí vyšší výkon a přesnější barvy.

Většina televizorů řady OLED818 je vybavena středovým, saténově matným chromovaným otočným stojanem EVO. Jedinou výjimkou je 77″ model, který stojí na dvou stabilních nožičkách. I tento model má operační systém Google TV.

The Xtra: MiniLED dostupnější pro všechny

Prvním modelem zcela nové série The Xtra bude televizor 9308 MiniLED s vynikajícím poměrem ceny a výkonu. Na trhu se představí ve 3. čtvrtletí 2023 a nabídne úhlopříčky ve velikostech 55″ a 65″.

Ačkoli je televizor 9308 o řadu níže než modely Ambilight OLED, díky procesoru P5 7. generace, špičkovému 120Hz WCG panelu s pokrytím 98 % DCI a světelným výkonem 1000 nitů a přednímu ozvučení Bowers & Wilkins stále nabízí výjimečné obrazové a zvukové vlastnosti.

Pohlcující zážitek ze sledování zajišťuje třístranné osvětlení Ambilight, o příjemný uživatelský zážitek se stará také systém Smart TV speciálně vyvinutý společností TP Vision.

Ambilight TV Philips 9008

Televizor nabízí prémiový evropský design s mimořádně úzkým kovovým rámečkem v tmavě antracitové barvě. Ve spodní části obrazovky se nachází tenký, broušený černý proužek, který ladí s povrchovou úpravou stojanu. Design doplňuje látka Kvadrat Audiomix, jež se nachází na mřížce reproduktorů.

Další úroveň miniLED televizorů série The Xtra, řada 9008, se představí ve variantách s úhlopříčkami 55″, 65 a 75″. Taktéž nabídne procesor P5 7. generace, 120Hz panel o výkonu 1000 nitů, výkonný 40W zvukový systém typu 2.0 a antracitově šedé nožičky.

The One: Stále jedinečná

Velmi úspěšná řada The One je i nadále nedílnou součástí portfolia Ambilight televizorů Philips. Ve 2. čtvrtletí 2023 se zákazníci dočkají hned dvou nových modelových řad 8818 a 8517 vybavených procesorem P5 7. generace.

Nové i stávající televizory řady The One nabízejí výkon, design a funkce srovnatelné s vyššími prémiovými modely, a to za mimořádně konkurenceschopnou cenu televizorů střední třídy. Modely řady 8818 nabídnou úhlopříčky 43″, 50″, 55″, 65″,75 „a 85“ a kvalitní 120Hz WCG panel.

Ambilight TV Philips 8808

Modely řady 8518 budou k dispozici v úhlopříčkách o velikostech 43″, 50″, 55″ a 65″ a s 60Hz WCG panelem vybaveným technologiemi DLG a HRS. Díky tomu je možné sledovat obsah v kvalitě 4K 120 Hz s plynulostí pohybu a ostrostí, které téměř dosahují úrovně nativního 120Hz panelu.

Obě řady pak disponují prémiovým evropským designem, třístranným systémem podsvícení Ambilight, novým operačním systémem Google TV a vylepšeným, intuitivnějším uživatelským rozhraním.

Model 8818 s úhlopříčkou 43″ až 65″ má minimalistický, antracitově šedý rámeček, na spodním okraji televizoru s broušeným efektem. Otočný stojan EVO je rovněž v antracitově šedé barvě. Verze 8818 s úhlopříčkou 75″ a 85″ stojí na dvou kovových, antracitově šedých kulatých nohách. Televizory řady 8518 disponují antracitově šedým rámečkem s broušeným efektem na spodní straně obrazovky a výškově nastavitelnými antracitovými kovovými nohami.

Dostupnost a cena

Nové modely televizí Philips se objeví na trhu postupně od druhého čtvrtletí 2023 (modely 8818 a 8517) do třetího čtvrtletí (9308 MiniLED) a do podzimu 2023 (model OLED+908). Ceny jednotlivých produktů výrobce zatím neupřesnil.

Zdroj a foto TP Vision

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.