Nové videokamery Panasonic HDC-SD600 a SDR-S45

Panasonic představuje nové videokamery – model SD600 s 3čipovou technologií 3MOS, rozlišením 1920 x 1080 (full HD) a progresivním záznamem s frekvencí 50 snímků za sekundu (1080/50p) a kameru SDR-S45 s40násobným optickým zoomem.

Videokamera Panasonic SD600 je vybavena 3čipovým systémem 3MOS, díky této technologii je v obraze i ve slabém světle mnohem méně šumu. Další předností je přirozená reprodukce barev s jemnými tonálními i barevnými přechody. V režimu fotografování lze s modelem SD600 pořídit snímky v rozlišení 14,2 megapixelů. Kameraje osazena objektivem Leica s vysokou světelností f1,5 a 12x optickým zoomem. Objektiv nabízí širokoúhlé ohnisko 35 mm (ekvivalent 35 mm filmu), Rozsah zoomu lze prodloužit až na osmnáctinásobek pomocí digitální technologie Inteligentní Rozlišení.

Optický stabilizátor POWER O.I.S. brání roztřesení obrazu, v režimu Active se navíc stabilizátor automaticky nastaví na optimální korekci v pohybu, což výrazně pomáhá především při natáčení za chůze. Mezi další zajímavé funkce patří režim inteligentní automatiky iA, kvalitní automatické ostření se systémem rozpoznávání tváří i s možností uložení tváří přátel. K dispozici je vylepšené nahrávání zvuku s funkcí Wind Noise Canceller, který účinně tlumí šum větru.

Záznam se ukládá na paměťové karty SDXC, SDHC nebo SD. Vzhledem k absenci pohyblivých součástek je kamera velmi odolná proti otřesům. Nezanedbatelnou výhodou ukládání záznamu na kartu je kompaktní provedení kamery a její nižší hmotnost. Na paměťovou kartu s kapacitou 64 GB se vejde cca 27,5 h záznamu v prokládaném rozlišení 1080i nebo 5 hodin a 20 minut v nejvyšším rozlišení 1080/50p. Kamera disponuje HDMI konektorem, takže lze záznam snadno přehrát na libovolné televizi s odpovídajícím rozlišením.

Technické údaje:

  • Rozlišení – videozáznam: 1920×1080 bodů, 50 snímků/s
  • Rozlišení – fotografie: 14,2 MPix
  • Objektiv: Leica Dicomar f1,5
  • Rozsah ohniskové vzdálenosti: 35-420 mm (12x zoom)
  • Obrazový procesor: Crystal Engine Pro s redukcí šumu
  • Displej: Dotykový, úhlopříčka 6,7 cm
  • Záznamové médium: Paměťové karty SD, SDHC, SDXC
  • Rozměry: 62 x 66 x 126 mm
  • Hmotnost: 325 g

Videokamera Panasonic SDR-S45

 

 

Panasonic SDR-S45 s 40x optickým zoomem a rozšířenou délkou záznamu v DVD kvalitě používá jako záznamové médium paměťové karty typu SDXC, SDHC nebo SD. Záznam se ukládá v běžném formátu MPEG2 (na výběr jsou kvalitativní režimy XP, SP a LP) a lze také zvolit úspornější formát H.264/AVC formát (režimy LXP, LSP a LLP s výraznější datovou kompresí. Formát H.264/AVC je kompatibilní s většinou přehrávačů v PC a zároveň umožňuje snadný upload záznamů na YouTube a podobné internetové stránky. Pomocí jednoduchého softwaru v základní výbavě lze záznam v tomto formátu také snadno převést do formátu MPEG2 a uložit na DVD.

Panasonic S45 je vybaven optikou s 40násobným zoomem a využívá stabilizaci obrazu. Inteligentní automatika iA dokáže zvolit nejvhodnější nastavení v jednom ze čtyř režimů (AF/AE Tracking sledování pohybu, i.řízení kontrastu, i.výběr scénického režimu a Rozpoznání tváří). Praktická funkce větrného filtru účinně tlumí šum větru při natáčení v exteriéru. Kamera  má LCD displej s úhlopříčkou 6,7 cm, s rozlišením 123 000 bodů a širokým zobrazovacím úhlem. Vyklopením displeje se přístroj zapne, což značně usnadňuje ovládání kamery. K natáčení je kamera připravena již 0,8 sekundy po odklopení displeje.

Ceny nových videokamer budou stanoveny v květnu 2010, na trh se dostanou o měsíc později.

Zdroj: Panasonic