Nový objektiv Samyang AF 85 mm F1,4 FE II pro úžasné portréty

portrétní objektiv Samynag FE 85mm 1.4 II pro Sony FE

Nový kompaktní portrétní objektiv Samyang AF 85 mm F1,4 FE II s úžasným výkonem je určen pro fotoaparáty Sony full-frame. Objektiv je vybaven rychlým automatickým zaostřováním a těsněním proti nepříznivým vlivům, které z něj spolu s nízkou hmotností a krátkou délkou činí vynikající nástroj pro fotografování v mnoha situacích.

Objektiv je nejlehčí ze všech objektivů s velkou clonou F/1,4 a s ohniskovou vzdáleností 85 mm, které jsou kompatibilní s bajonetem Sony FE.

Nový 85mm objektiv má působivou optickou konstrukci sestávající z 8 skupin a 11 členů (4 HR a 1 ED). V kombinaci s obrazovým snímačem full-frame společnosti Sony poskytuje tento objektiv skvělou kvalitu ve všech částech obrazu.

Clona F/1,4 má 9 lamel, které vytvářejí jemný, krémový a přirozeně vypadající bokeh. S využitím tohoto jemného bokehu snadno vytvoříte snímky, které vaše subjekty zvýrazní oproti nápadným pozadím, ať již fotíte portréty, záběry zblízka nebo výrobky.

Přesné a tiché zaostřování

Nový objektiv se dodává s lineárním krokovým motorem (STM) od společnosti Samyang, který uspokojí fotografy i kameramany svým tišším a přesnějším ovládáním větších a těžších skupin zaostřovacích čoček. Ve srovnání s předchozím modelem AF 85 mm je tento nový objektiv AF 85 mm F1,4 FE II optimalizován díky minimalizaci vibrací a hluku nikoli jen pro fotografování, ale také pro natáčení videí.

portrétní objektiv Samynag FE 85mm 1.4 II pro Sony FE

Na straně objektivu je vlastní přepínač, který lze nastavit na ruční ostření nebo tak, aby umožnil úpravu clony otáčením ostřicího prstence.

Pod vlastním přepínačem je tlačítko pro držení ostření. Stisknutím tohoto tlačítka na objektivu uzamknete objektiv na danou zaostřovací vzdálenost. Prostřednictvím nastavení nabídky na těle fotoaparátu může uživatel tlačítku pro držení ostření přiřadit také jiné požadované funkce.

Objektiv má gumový ostřicí prstenec s mikrovzorem, se kterým se skvěle manipuluje a který se snadněji ovládá, když na sobě máte rukavice. Těsnění proti vlivům počasí zajišťuje používání i v náročných povětrnostních podmínkách.

portrétní objektiv Samynag FE 85mm 1.4 II pro Sony FE

Hlavní vlastnosti

 • Nízká hmotnost, pouze 509 g
 • Skvělý pro úžasné portréty
 • Vlastní přepínač a tlačítko pro manuální ostření
 • Vybavený lineárním krokovým motorem (STM) od společnosti Samyang
 • 9lamelová clona, která vytváří jemný, krémový a přirozeně vypadající bokeh
 • Působivá optická konstrukce

portrétní objektiv Samynag FE 85mm 1.4 II pro Sony FE

Dostupnost a cena

 • Nový objektiv se začne dodávat v srpnu 2022.
 • Samyang AF 85 mm F1,4 FE II
 • PN: F1213006101
 • EAN: 8809298888367
 • Doporučená prodejní cena je 18 790 CZK/ 754 EUR.

Zdroj a foto: Samyang Lens

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.