Odolná lucerna VARTA Outdoor Ambiance Lantern L30RH s powerbankou

odolná lucerna s powerbankou VARTA Outdoor Ambiance Lantern L30RH cena

VARTA představila novou odolnou lucernu Outdoor Ambiance Lantern L30RH, která jako zdroj energie využívá 3xAA baterie nebo vestavěnou powerbanku 5000 Ah, využitelnou i pro dobíjení dalších zařízení.

Lucerna s powerbankou

Nová lucerna Varta přináší kombinaci několika funkcí v jednom zařízení. Základem je samozřejmě svítilna, ale nechybí ani funkce powerbanky a díky tomu také nabíjitelné lucerny. Světelnou stránku má na starosti vysoce svítivá bílá dioda CREE s výkonem až 500 lumen s plynulou možností regulace výkonu (10-500 lm). Lucerna po zapnutí nabízí 60 % výkonu a podržením tlačítka lze regulovat výkon.

Nejen díky tomu je k dispozici kombinovaná doba chodu 8 – 370 h (130 + 240 h na nejnižší výkon nebo 8 + 10 h na maximální). Další alternativou je mód s červenou LED, která je nejen velmi úsporná, ale také neruší a hodí se např. na astrofocení či sledování zvěře.  Nechybí ani možnost odejmutí vrchní části svítilny (čočky) pro lepší osvětlení směrem dolů. Praktická je také možnost snadného zavěšení lucerny díky dvěma integrovaným „háčkům“ v horní a spodní části.

Nouzový zdroj energie

Funkcí oddělující Ambience Lantern L30RH od zbytku je integrovaná Li-Ion baterie. Ta nejen, že funguje jako zdroj energie pro samotnou lucernu, ale také nabízí nouzový zdroj energie resp. powerbanku. Snadno tak v případě nutnosti doplníte energii např. telefonu a to kdekoli.

odolná lucerna s powerbankou VARTA Outdoor Ambiance Lantern L30RH cena

Lucerna navíc nabízí hybridní napájení pro svícení – může svítit jak ze 3x AA baterií, tak právě interní baterie. Ta nabízí interní kapacitu 5000 mAh s tím, že pro funkci powerbanky je k dispozici 3000 mAh.  Svítilnu je možné nabít skrze USB-C a pro funkci powerbanky je dispozici USB-A (klasický USB) port. O stavu nabíjení a provozu lucerny (+ indikátor nízké baterie) informují dvě stavové diody.

Lucerna má rozměry 185 × 87 × 95,4 mm a hmotnost 593 gramů. Je odolná vůči vlhkosti (IP54) či pádu (1 m) a výrobce na ni poskytuje záruku v trvání 3 roky.

Dostupnost  a cena

VARTA Outdoor Ambiance Lantern L30RH je nabízena za doporučenou koncovou cenu 1 006 Kč, můžete ji nakoupit například na webu czc.cz.

Zdroj a foto: VARTA

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.