Osm jader v telefonu – ALCATEL ONETOUCH IDOL X+

Mobilní telefon Alcatel Idol X+

ALCATEL ONETOUCH ukázal na veletrhu CES 2014 svůj prémiový smartphone IDOL X+. Nástupce dosavadní vlajkové lodi IDOL X nabídne v těle tenkém jen 7,9 milimetrů zářivý pětipalcový Full HD displej a fotoaparát s rozlišením 13,1 megapixelů. Výrazně vylepšen byl výkon, o který se v případě novinky stará osmijádrový procesor s taktem 2 GHz. Ten kromě mimořádné svižnosti umí také efektivněji využívat energii, a tím pomáhá šetřit baterii.

ALCATEL ONETOUCH IDOL X+ je vybaven pětipalcovým Full HD displejem, osmijádrovým 2GHz procesorem a 13,1Mpx fotoaparátem. Tyto komponenty dokážou věrně zobrazovat živé barvy fotografií a videí, ultratenký 7,9 mm profil přitom zůstal zachován. Systém telefonu je vyladěn tak, aby umožnil osmijádrovému procesoru naplno předvést svou sílu při prohlížení webu, hraní náročných her nebo vytváření 3D grafiky. Zároveň si zachovává skromnost ve spotřebě energie. Nový procesor zvyšuje výdrž baterie tím, že snižuje vlastní spotřebu oproti čtyřjádrovému čipu při dekódování Full HD videa až o 18 %. Obsahuje ale také další speciality, například přiřazení jednotlivých webových stránek jednotlivým procesorům, čímž je zajištěno plynulé a přitom rychlé prohlížení webu.

Mobilní telefon Alcatel Idol X+

IDOL X+ si udržuje štíhlý a elegantní design typický pro celou řadu smartphonů IDOL. Uživatele potěší broušený kovový rám a displej takřka bez okrajů (2,4 mm). Full HD IPS displej nabízí pozorovací úhly až 170 stupňů. Zvukový doprovod zajišťují spodní stereo reproduktory.

Reklama/Advertisement

Technické údaje modelu IDOL X+ :

• 5” Full HD IPS displej, jemnost 441 ppi

• Osmijádrový 2GHz procesor

• Rozlišení zadní kamery 13,1 Mpx Full HD

• Rozlišení přední kamery 2 Mpx 1080p

• Hi-Fi zvuk

• HD video

• Profil 7,9 mm

• Kapacita baterie 2500 mAh

Model IDOL X+ se bude v Česku a na Slovensku prodávat koncem prvního čtvrtletí roku za doporučenou cenu 9 990 Kč, resp. 369,90 € s DPH.

Zdroj a foto: ALACATEL

 

 

Reklama/Advertisement