Parking Pilot CVMX-J18 – levný parkovací asistent s displejem

Parkovací asistent Parking Pilot usnadní život každému řidiči, který si není při couvání nebo zajíždění do řady stojících vozidel příliš jistý. Čtyři čidla umístěná v zadním nárazníku informují o vzdálenosti od nejbližší překážky a na displeji na přístrojové desce je graficky znázorněn prostor za vozidlem.

Vozidla vybavená couvací kamerou zařízení podobné parkovacímu pilotu nepotřebují. Buď je automobil vybaven podobným asistentem od výroby, nebo se řidič může orientovat pohledem na displej, ukazující prostor za vozidlem snímaný kamerou. Parkovací asistent ale patří k základní či doplňkové výbavě dražších automobilů střední a vyšší třídy. Pro vozy staršího data výroby nebo nižší či nižší střední kategorie s jeho zařazením výrobce většinou nepočítal.

parking_pilot

Parking pilot CVMX-J18 společnosti Chinavasion je levným řešením (cena 60 USD + poštovné navíc), které může spoustě řidičů pomoci. Stačí instalovat čtyři čidla do nárazníku, propojit je s řídící jednotkou a s oválným displejem, který má být umístěn někde na přístrojové desce. Doplňkovou funkcí výrobku je analyzátor dechu, jež má řidiče upozornit, že by neměl řídit, protože je z něj cítit alkohol.

parking_pilot_chinavasion-CVMX-J18-12

Zdroj: uberreview a chinavasion