Přenosný SSD disk Samsung T7 Shield – odolný, rychlý, s kapacitou až 2 TB dat

odolný přenosný SSD disk Samsung T7 Shield

Samsung představil odolný přenosný SSD disk T7 Shield s rychlým zápisem a čtením dat, připojením USB 3,2 Gen2 a kapacitou 1 nebo 2 TB. 

T7 Shield je dosud vůbec nejodolnější přenosný SSD disk (Portable SSD, používá se zkratka PSSD) z dílny Samsungu. Tím pádem se výborně hodí pro kreativní práci v terénu a v přírodě – ocení ho zejména uživatelé, kteří potřebují přenášet velké množství dat a chtějí mít klid, že jsou jejich videozáznamy, fotografie nebo další obsah v bezpečí. Firma Samsung měla pod kontrolou celý jejich vývoj i výrobu a ručí tak za odolnost proti pádu až ze tří metrů. Certifikace IP65 pak svědčí o tom, že disku nevadí prach ani voda. Navzdory odolnému provedení je T7 Shield příjemně malý a lehký, váží pouhých 98 gramů. 

T7 Shield dokáže číst data rychlostí 1050 megabytů za vteřinu (MB/s) a zapisovat až 1000 MB/s, což znamená rekordní rychlost mezi současnými disky s portem USB 3.2 Gen2. V porovnání s předchozím modelem T5 zrychlil datový přenos přibližně dvojnásobně, oproti externím pevným diskům (HDD) je přibližně 9,5x rychlejší. Dokáže tak běžným i profesionálním uživatelům ušetřit opravdu cennou spoustu času. 

Vylepšené jsou i další parametry SSD disku T7 Shield – výrobci změnili materiál i software, takže nedochází ke ztrátě výkonu ani k přehřívání, což je častým průvodním jevem při přenosu velkých souborů. Díky této změně výkon neklesá a disk se nepřehřívá ani při přenosu souborů o velikosti 2 TB, což uživatelé ocení především při kopírování delších videozáznamů, při jejich střihu, kódování či renderování. Nemusíte mít žádné obavy, že by vás disk nechal na holičkách. 

Samsung T7 Shield je skutečně univerzální – fotografie, hry, videa ve 4K i 8K a spoustu dalšího obsahu si na něj můžete ukládat z počítačů s Windows nebo MacOS, z chytrých telefonů s Androidem nebo z herních konzolí. Kromě toho T7 Shield nabízí i vylepšené možnosti zabezpečení (256-bitový systém AES neboli Advanced Encryption Standard) s hardwarovým šifrováním, takže se o data nemusíte bát ani v případě, že disk ztratíte. Kromě toho mají uživatelé přístup k pohodlnému ovládacímu systému Samsung Magician Software. 

odolný přenosný SSD disk Samsung T7 Shield

Podobně jako jiné přenosné SSD disky značky Samsung je i T7 Shield k dispozici v novém obalu, který využívá jen třetinové množství materiálu v porovnání s předchozími generacemi. Tím Samsung výrazně přispívá k omezení emisí skleníkových plynů.

K dispozici jsou tři barevné varianty – béžová, černá a modrá. Dále si uživatelé mohou vybrat z dvou verzí s 1 a 2 TB. V základním balení najdete dva datové kabely, USB Type-C-to-C a USB Type-C-to-A, počítat můžete i s tříletou zárukou. T7 Shield se již na konci dubna začal prodávat na celém světě, více se o něm dozvíte na stránkách https://samsung.com/portable-ssd.

Samsung T7 Shield – technické specifikace 

Rozhraní USB 3.2 Gen2 (10 Gb/s)
Hardware Kapacity 1 TB/2 TB
Rozměry 88 x 59 x 13 mm 
Hmotnost 98 g
Výkon Sekvenční čtení Až 1050 MB/s
Sekvenční zápisAž 1000 MB/s
OdolnostOdolnost proti vodě a prachu IP65
Odolnost proti pádu Až 3 m
ZabezpečeníŠifrování AES 256-bit hardwarové šifrování
SoftwareSamsung Portable SSD 1.0 Samsung Magician Software
Kompatibilita Windows 7 a novější, Mac OS X 10.10 a novější,Android Lollipop a novější
Funkční podmínky Teplota (teplota krytu za chodu) 0°C až 60°C
V klidovém stavu-40°C až 85°C
Humidity5% to 95% non-condensing
OtřesyV klidovém stavu 1500 G, délka 0,5 ms, ve 3 osách
VibraceV klidovém stavu 10~2000 Hz, 20 G
CertifikátyCE, BSMI, KC, VCCI, C-tick, FCC, IC, UL, TUV, CB, EAC, UKCA, BIS
Kompatibilita s RoHS RoHS 2
Záruka Tříletá omezená záruka

Nový SSD disk T7 Shield je na českém trhu dostupný u vybraných obchodních partnerů za doporučenou maloobchodní cenu 3 999 Kč za 1TB verzi a 7 999 Kč za verzi s kapacitou 2 TB.

Zdroj a foto: Samsung

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.