PTZ kamera AXIS P5676-LE nabízí přehled a detaily za všech světelných podmínek

bezpečnostní otočná PTZ kamera AXIS P5676-LE cena

Axis Communications uvádí výkonnou otočnou PTZ kameru AXIS P5676-LE, která nabízí pokročilou analytiku a díky vynikající citlivosti na světlo a IR přísvitu poskytuje dokonalý přehled i forenzní detaily za každých světelných podmínek.

Špičková kvalita obrazu

Nová kamera AXIS P5676-LE nabízí špičkovou kvalitu obrazu ve vysokém rozlišení 4 MPx a 30násobné optické přiblížení. Pokročilé funkce Forensic WDR a Lightfinder 2.0 zaručují obraz se sytými barvami a ostrými detaily u pohybujících se objektů i při náročném osvětlení nebo téměř ve tmě.

Kamera má navíc integrovaný infračervený přísvit – ten zajistí nepřetržitý videodohled i v naprosté tmě. Vybavena je elektronickou stabilizací obrazu (EIS) a minimalizuje tak negativní dopady vibrací nebo otřesů, které způsobuje např. silný vítr. Technologie Zipstream s podporou standardů H.264 a H.265 navíc významně snižuje požadavky na šířku pásma a velikost datového úložiště.

Díky podpoře obousměrného audia a I/O rozhraní může obsluha mnohem rychleji a snadněji reagovat na případné incidenty, nebo dokonce přímo komunikovat s narušiteli.

Pro spolehlivý dohled

Kamera má ve výbavě vše, co je potřeba ke sledování a identifikaci podezřelého chování. Disponuje softwarem AXIS Object Analytics, jenž umožňuje detekovat a klasifikovat osoby nebo různé typy vozidel v záběru, a přizpůsobit tak dohled specifickým potřebám. Pokročilá funkce Gatekeeper navíc automaticky přiblíží objekty detekované v předem definovaných oblastech a podezřelé osoby nebo vozidla aktivně sleduje.

bezpečnostní otočná PTZ kamera AXIS P5676-LE cena

Kameru lze také pomocí adapteru AXIS TP6901-E propojit s multikamerovým hnízdem AXIS Q6100-E, a získat tím snadno kompletní přehled o dění v plném rozsahu 360° a zároveň detailní přiblížení díky 30násobnému zoomu AXIS P5676-LE. Tato sestava používá stejný držák, zdroj energie a jeden síťový kabel, proto může být cenově úsporným řešením.

Zabezpečená pro případ kyberútoku

 Robustní kamera AXIS P5676-LE odolná vůči vandalismu se stupněm krytí IP66 a NEMA 4X zvládá teploty od -30 °C do 50 °C. Myslí však i na vlastní bezpečnost a mezi pokročilé bezpečnostní funkce zde patří firmware s autorizací (signed firmware) a bezpečné spuštění (secure boot), které zajišťují, že je na kameře nainstalovaný pouze autorizovaný firmware, který se po uvedení do továrního nastavení zbaví veškerého malwaru.

Klíčové vlastnosti AXIS P5676-LE:

  • Vynikající kvalita obrazu v rozlišení 4 MPx;
  • 30násobné optické přiblížení;
  • elektronická stabilizace obrazu;
  • Forensic WDR, Lightfinder 2.0, IR přísvit;
  • podpora pokročilé video analytiky;
  • vestavěná funkce kybernetické bezpečnosti;
  • Zipstream s podporou standardů H.264/H.265.

Dostupnost a cena

Kamera AXIS P5676-LE bude k dispozici prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis za doporučenou koncovou cenu 52 900 Kč.

Zdroj a foto: Axis Communications

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.