Rull představí unikátní NFT kolekci MMA zapásníků Karlose Vémoly, Michala Martínka a Davida Kozmy

Rull NFT kolekce MMA OKTAGON

Česká technologická platforma Rull připravuje ve spolupráci s největšími hvězdami českého MMA Karlosem “TERMINÁTOREM” Vémolou, Michalem Martínkem nebo Davidem “Pink Pantherem” Kozmou exkluzivní NFT kolekci. Fanoušci budou mít jedinečnou příležitost získat unikátní digitální kolekci svých oblíbených bojovníků, na které pracovalo designové studio NMDS a štáb Benjamina Butlera.

Rull se poprvé představuje nejen v roli NFT marketplacu, ale také producenta vlastního digitálního obsahu. Navazuje tak na dosavadní úspěšnou spolupráci s evropskou MMA organizací OKTAGON.

NFT a další digitální aktiva se dostávají do centra pozornosti celého sportovního světa. Představují totiž jeden z hlavních trendů, které mění sportovní prostředí a fanouškům přinášejí jedinečné možnosti, jak se zapojit do aktivit svých oblíbených týmů a sportovců.

Platforma Rull přináší fanouškům bojových sportů novou dimenzi zážitků. „Celý sportovní svět bere technologii NFT skutečně vážně. Nastal čas posunout laťku o úroveň výš. Proto jsme pozvali ty nejlepší bojovníky, kteří reprezentují českou MMA scénu a chceme s nimi produkovat obsah ve velkém stylu. Pro tvorbu NFT kolekce jsme se rozhodli využít profesionální filmové studio Buttler, které pracovalo na projektech se Škoda auto, Levis, nebo Adidas a dalšími zvučnými jmény,“ říká Zdeněk Vacek podnikatel a zakladatel platební společnosti Payment4U, která vyvinula platformu Rull.

Naším cílem je nabídnout lidem to nejlepší na trhu NFT. Jednotlivé sekvence zachycují nejlepší části zápasů a specifických pohybů bojovníků. Zápasníci byli umístěni do abstraktní digitální arény, která reflektuje vizuální styl aplikace Rull. Pro detailní záběry jsme využili zajímavé kamerové techniky jako například simulaci pohybu bojovníka. Součástí je hra se světli, která zdůrazňuje siluetu bojovníka například laserovým světlem,“ upřesňuje jedinečný koncept Martin Kermes kreativní stratég a spoluzakladatel studia NMDS, které stojí společně s Payment4U za platformou Rull. 

V rámci sběratelských NFT kolekcí se klade největší důraz na jedinečnost digitálního produktu. Natáčení se proto soustředilo hlavně na vizuální styl a unikátní obsah.  „NFT z naší produkce jsou hlavně komplet pod naší kontrolou – od kreativního konceptu, po samotnou realizaci. Tento “monokok” je zcela bez kompromisů. Můžeme tak zajít mnohem dále na cestě hledání esenciálních částí každého sportovce, osobnosti, nebo produktu. Velmi důležitou oblastí je druh nebo “žánr” NFT. Je to pole možností, které pracuje s očekáváním fanouška. Například když chci koupit NFT svého oblíbeného fightera, očekávám, že bude k dispozici ve formě, která podporuje tuhle vizi čili chci drsného chlápka, tečka,“ přibližuje natáčení designér a spoluzakladatel NMDS Martin Jedlička, který se zaměřuje na branding značek a dodává:Další důležitou oblastí je vizuální koncept. Ten se tvoří na míru osobnostem, nebo samotné kolekci. Občas se vyplatí porušit pravidla. Vizuál je podobný hudbě. Ve filmu díky ní dramatizujeme, bavíme, nebo hladíme, u vizuálu je to stejné. Barvy, tvary, kompozice. Můžeme zajít docela daleko a pohrávat si třeba s fyzikou objektů, nebo samotným časem. Tím, že NFT sami produkujeme, hlavně posouváme kvalitu. Navrhujeme koncept, držíme dramaturgii, stavíme scénu, světla, kamery v ateliérech, nebo si vymyslíme prostředí komplet ve 3D. Tvoříme tak unikátní obsah, který kromě toho, že má nějakou hodnotu, ještě může lahodit oku.“

Rull NFT kolekce MMA OKTAGON

Exkluzivní NFT kolekce bude vydána v omezených kusech a dostupná bude po omezenou dobu. Digitální obsah bude navíc podpořen fyzickými předměty jako je kolekce oblečení, podepsané rukavice zápasníka nebo například podpisová karta. „Je to můj první NFT projekt. Natáčení jsem si skutečně užil a fanoušci se mají rozhodně na co těšit. Vzhledem k vývoji ve světe vidím v NFT velkou budoucnost. Vlastní produkce Rull to celé posouvá na novou úroveň, která mě baví. Platformu Rull jsem si vybral, protože věřím českému technologickému produktu, který se před nedávnem úspěšně propojil s bojovou organizací OKTAGON,“ vysvětluje MMA zápasník Michal „Blackbeard“ Martínek. 

Přečtěte si také: Evropská MMA organizace OKTAGON ve spolupráci s platformou Rull nabídnou exkluzivní sběratelské NFT edice

Pro sportovce představují NFT jedinečnou možnost, jak mohou propagovat své jméno a vytvářet nové příležitosti k interakci s fanoušky. “Jsme na začátku něčeho velkého! Dáváme fanouškům unikátní obsah. Ve světě je NFT obrovský fenomén. Pro českou MMA scénu je to skvělá příležitost, jak být u něčeho první. Moderní technologie určitě posunou náš sport dopředu. Jsem zvyklý pracovat s těma nejlepšíma v oboru, a proto jsem si vybral ke spolupráci platformu Rull,”  říká MMA zápasník Karel “TERMINÁTOR” Vémola. 

Rull: Aplikace a krypto peněženka, která umožňuje lidem využívat plný potenciál nejznámějších kryptoměn světa. Přímo propojuje značky, tvůrce a uživatele do jednoho ekosystému. Otevírá lidem svět digitálních aktiv a přináší technologii blockchainu blíže k těm, kteří chtějí o svém majetku a budoucnosti rozhodovat sami za sebe, dle svého nejlepšího uvážení.

Další informace naleznete na adrese: www.rull.app / www.oktagonmma.cz/nft

Zdroj a foto: Rull, NMDS

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.