Samsung micro SD karty PRO Endurance s vysokým výkonem a dlouhou životností

paměťová karta Samsung Micro SD Endurance Pro

Společnost Samsung Electronics představila novou microSD kartu Samsung PRO Endurance, vhodnou především pro náročné využití v bezpečnostních a automobilových kamerách, dveřních zabezpečovacích systémech, nositelných sportovních kamerách apod. Mezi její největší přednosti patří dlouhá životnost a vynikající výkon při dlouhodobém záznamu i přehrávání. 

Karty PRO Endurance jsou vybaveny špičkovou flash pamětí NAND a dokážou pořizovat záznam kontinuálně v délce až 16 let (140 160 hodin), takže uživatelům neujde skutečně ani jediný důležitý okamžik. Jediná karta PRO Endurance tak vydrží zhruba stejně dlouho jako 33 obvyklých paměťových karet, u nichž záleží především na rychlosti. Majitelé tak ušetří peníze na výměnu karet a můžou si být jisti, že je záběr skutečně nepřetržitý. 

Nové paměťové karty Samsung zároveň nabízejí úctyhodnou rychlost čtení i zápisu (až 100 MB/s, resp. 30 MB/s). Patří do třídy 10 s přenosem videozáznamů v kategorii U3 (UHS Speed Class 3) a V30 (Video Speed Class 30). Díky tomu se výborně hodí pro velké soubory se záznamem ve vysokém rozlišení (Full HD, 4K).

Venkovní bezpečnostní systémy či sportovní kamery často fungují v náročných přírodních podmínkách, což klade velké nároky i na paměťové karty. Karta PRO Endurance díky svým vlastnostem obstojí i v extrémním zatížení – je odolná v šesti ohledech. Kromě vody, magnetického pole, rentgenového záření a extrémních teplot nově vydrží i pád a opotřebení. 

paměťová karta Samsung Micro SD Endurance Pro

MicroSD karty PRO Endurance jsou na českém trhu dostupné od 3. května 2022 s kapacitou 32 GB za doporučenou maloobchodní cenu 379 Kč, s kapacitou 64 GB za 579 Kč, s kapacitou 128 GB za cenu 879 Kč a s kapacitou 256 GB za 1 779 Kč.

Zdroj a foto: Samsung

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.