Samsung nabízí aktualizace software pro Galaxy Buds2 Pro a Galaxy Watch

Samsung Galaxy Buds2 Pro Galaxy Watch aktualizace software

Samsung představuje nové aktualizace softwaru sluchátek Galaxy Buds2 Pro a hodinek Galaxy Watch, které vylepšují možnosti pořizování mediálního obsahu všem uživatelům zařízení Galaxy.

Smartphony Samsung Galaxy nabízejí už dlouho perfektní výsledky při fotografování nebo natáčení videa a dávají lidem příležitost prožívat, zachycovat a sdílet nejhezčí okamžiky jejich života.

Kameru Galaxy, která patří už nyní ke špičce v oboru, obohatí ve spojení s nejnovějšími nositelnými zařízeními ještě unikátní funkce nahrávání prostorového zvuku 360 Audio Recording, která dodá videonahrávkám neuvěřitelně věrný zvuk, a vylepšená aplikace Camera Controller, která umožní dálkové ovládání zoomu pro přiblížení nebo oddálení snímané scény.

Nahrávání prostorového zvuku

Nová funkce prostorového nahrávání zvuku 360 Audio Recording umožňuje uživatelům zachytit zvuk na videu přesně tak, jak ho sami slyší. Po spárování sluchátek Galaxy Buds2 Pro se smartphonem Galaxy může každý natáčet jako profesionál a zachytit ve videu kdykoli a kdekoli vysoce kvalitní a věrný zvuk i bez neskladného profesionálního vybavení.

Funkce snímá zvuk v okruhu 360 stupňů pomocí mikrofonu v každém sluchátku. Diváci si pak můžou nasadit sluchátka a přehrát video na svém zařízení nebo kanálu sociálních médií, aby mohli prožívat totéž, co autor nahrávky. Díky realistickému, uchvacujícímu zvuku budou mít pocit, jako by se ocitli třeba v hlučícím festivalovém davu nebo u bublajícího potůčku uprostřed lesa.

Nahrávání prostorového zvuku je první funkcí u řady Galaxy, která využívá nový pokročilý standard Bluetooth LE Audio. Tato technologie přináší lepší kvalitu zvuku, menší latenci a delší výdrž baterie. Kromě lépe znějící hudby rozšiřuje také spektrum dalších zvukových zážitků a nabízí komplexnější a bohatší zvuk, který můžete sdílet s mnoha jinými posluchači.

U sluchátek Galaxy Buds2 Pro se LE Audio používá i pro vytváření binaurálních nahrávek zvuku z mikrofonů v levém i pravém sluchátku. Uživatelé pak můžou například na smartphonu Galaxy Z Flip4 nebo Fold4 sledovat velmi kvalitní obraz a zároveň si přes připojená sluchátka Galaxy Buds2 vychutnávat mimořádně kvalitní stereofonní zvuk, který je vtáhne do děje.

Aplikace Camera Controller

Při pořizování fotografií a natáčení videí se smartphony Galaxy mají tvůrci obsahu stálou kontrolu nad svým dílem. Jedním z jejich pomocníků je aplikace Camera Controller na hodinkách Galaxy Watch, která umožňuje ovládat fotoaparát telefonu přímo ze zápěstí.

Nová aktualizace, která bude brzy k dispozici pro hodinky řady Galaxy Watch5 a Watch4, přidává do aplikace Camera Controller možnost nastavení zoomu, čímž dále rozšiřuje funkčnost fotoaparátu Galaxy při propojení smartphonů Galaxy s hodinkami Galaxy Watch.

Nyní můžou uživatelé ovládat na dálku zoom fotoaparátu svého telefonu jednoduchým stisknutím ciferníku nebo otočením lunety hodinek. To je ideální řešení při pořizování skupinových nebo osobních selfie snímků z větší dálky, protože kvůli nastavení fotoaparátu a získání dokonalého záběru není třeba odbíhat k telefonu.

Dostupnost

Nová funkce 360 Audio Recording se bude od nynějška postupně vydávat1 pro Galaxy Buds2 Pro, Galaxy Z Flip4 a Z Fold4 prostřednictvím softwarových aktualizací.

Aktualizovaná aplikace Camera Controller bude k dispozici od února na zařízeních Galaxy Watch5, Watch5 Pro, Watch4 a Watch4 Classic2. Tyto inovace nositelných zařízení přinesou lepší součinnost s novými možnostmi fotoaparátu Galaxy a nabídnou uživatelům další, dosud nepoznané zážitky.

Zdroj a foto: Samsung

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.