Samsung představil nový chytrý mobil GALAXY S5

Samsung Galaxy S5 01

Pátá generace smartphonu GALAXY S je ještě chytřejší než její předchůdci. Nabízí i pokročilý fotoaparát, rychlé připojení k síti nebo vylepšené vlastnosti proti poškození zařízení.

Společnost Samsung představila na WMC Barcelona nový smartphone GALAXY S5. Novinka je vybavena 16 Mpix fotoaparátem s vylepšenou nabídkou foto funkcí a uživatelským rozhraním, které umožňuje jednoduše fotografie zachycovat, upravovat i sdílet. GALAXY S5 má nejrychlejší automatické ostření na světě s rychlostí až 0,3 sekundy, disponuje pokročilou funkcí High Dynamic Range (HDR) nebo funkcí Selektivního ostření.

Samsung Galaxy S5 02

Nový telefon Samsung GALAXY S5 podporuje nejmodernější LTE konektivitu a pátou generaci Wi-Fi 802.11ac či 2X2 MIMO. Pro zákazníky, kteří vyhledávají ještě rychlejší připojení, je GALAXY S5 vybavený inovativní Wi-Fi technologií s názvem Download Booster, která zvyšuje rychlost datového přenosu spojením Wi-Fi a LTE současně.

Reklama/Advertisement

Díky vylepšenému S Health 3.0 nabízí GALAXY S5 více nástrojů, které pomáhají lidem zůstat fit a cítit se dobře. Využívat lze komplexního sledování osobních fitness záznamů, které pomáhají uživatelům monitorovat a upravovat aktivitu spolu s dalšími nástroji včetně krokoměru, jídelníčku, záznamy o cvičení a nově také s pomocí senzoru srdečního tepu. Vedle toho mohou uživatelé GALAXY S5 využívat získaná data v nejrůznějších aplikacích partnerů společnosti Samsung a také mohou propojit své zařízení s další generací produktů Gear pro fitness trénink.

Samsung Galaxy S5 04

Telefon je odolný proti prachu a vodě (stupeň krytí IP67). Ve výbavě má čtečku otisků prstů, která poskytuje spotřebitelům bezpečné, biometrické zamknutí obrazovky a větší bezpečnost při mobilních platbách. Užitečnou funkcí je také úsporný režim Ultra Power Saving Mode, který automaticky změní zobrazení a vypne všechny nepotřebné funkce tak, aby minimalizoval spotřebu energie.

Samsung GALAXY S5 si zákazníci budou moci pořídit v černé, bílé, modré a měděné zlaté barvě. Zadní stranu krytu tvoří perforovaný vzor. V prodeji by se měl objevit v dubnu 2014, cena zatím nebyla stanovena.

Technické údaje:

  • Sítě: LTE Cat.4 (150/50Mbps)
  • Displej: 5.1” FHD Super AMOLED (1920 x 1080)
  • Procesor: 2,5GHz čtyřjádrový aplikační procesor
  • Operační systém: Android 4.4.2 (Kitkat)
  • Fotoaparát: 16 Mpix (zadní), 2.0Mpix (přední)
  • Konektivita: WiFi: 802.11 a/b/g/n/ac HT80, MIMO(2×2), Bluetooth: 4.0 BLE/ ANT+, USB: USB 3.0, NFC, IR Remote
  • Senzory: Akcelerometr, gyrosnímač, senzor přiblížení, kompas, barometr, Hallův snímač, RGB ambient light, snímač gest (IR), snímač otisků prstů, snímač tepové frekvence
  • Paměť: RAM: 2GB, Vnitřní paměť: 16/32GB, microSD až do 128G
  • Rozměry a hmotnost: 142.0 x 72.5 x 8.1mm, 145g
  • Baterie: 2800mAh, 390 hodin / Doba hovoru: 21 hodin

Zdroj a foto. Samsung

 

Reklama/Advertisement