Samsung představuje monitor ViewFinity S9 s úhlopříčkou 27 palců a 5K rozlišením

monitor Samsung ViewFinity S9 cena

Samsung Electronics představuje nový přírůstek do své řady monitorů ViewFinity – model S9 (S90PC) s úhlopříčkou 27 palců neboli 69 cm a 5K rozlišením. Je nástupcem loňského modelu ViewFinity S8 a je upraven na míru profesionálním uživatelům, především grafikům a fotografům. Na veletrhu CES 2023 obdržel cenu Innovation Award za vynikající inovace. 

Nový Samsung ViewFinity S9 je vybaven úhlopříčkou 27” a rozlišením 5K (5120 x 2880 bodů), což znamená pracovní plochu o více než 50 % větší než jiné UHD monitory. Mezi největší přednosti patří nejen skvělý obraz, ale také vynikající zobrazení textů. Profesionálové tak můžou pracovat v plném rozlišení 5K bez zbytečného zvětšování obsahu, například si můžou přehledně a pohodlně zobrazit na monitoru vedle samotného projektu všechny potřebné nástroje.

S hodnotou 99 % DCI-P3 a hustotou 218 PPI (pixels per inch, pixely na palec) nabízí ViewFinity S9 sytější a živější barvy a ostřejší detaily pro každého, kdo touží po dokonale věrném vizuálním provedení. Díky maximálnímu jasu 600 cd/m2 se s monitorem snadno pracuje prakticky za jakéhokoli světla, kalibrační technologie Samsungu umožňuje uživatelům nastavit monitor zcela přesně. Již z výroby je monitor kalibrovaný s maximální precizností, s hodnotou Delta E <21 mohou zájemci počítat ihned po prvním zapnutí přístroje.

Jednoduchá kalibrace

Model ViewFinity S9 je jako první na světě vybaven funkcí Smart Calibration, kterou lze ovládat pomocí chytrých telefonů. Uživatelé si tak mohou zobrazení na displeji precizně nastavit kdykoli a kdekoli, nepotřebují k tomu žádná drahá a složitá kalibrační zařízení.

Pomocí aplikace SmartThings lze monitor kalibrovat buď v základním režimu, v němž je k dispozici snadné a rychlé vyvážení bílé a gama hodnot, nebo je možné přepnout do profesionálního režimu a libovolně nastavovat barevnou teplotu, jas či barevný prostor. Celý proces je nesmírně jednoduchý, stačí telefon namířit na displej monitoru. Po kalibraci se zobrazí podrobná zpráva o tom, jaká nastavení se změnila a jakou barevnou přesnost Delta E nyní monitor má.

monitor Samsung ViewFinity S9 cena

Do výbavy ViewFinity S9 patří i režim Intelligent Eye Care s certifikátem TUV, který snižuje zátěž pro oči i při dlouhodobém použití. K dalším přednostem patří funkce Samsung Matte Display omezující odraz světla a odlesky na monitoru, které při práci mohou působit značně rušivě.

Bohatá konektivita

Práci s monitorem vylepšují i další funkce určené především pro profesionální využití. K velkým přednostem patří například bohaté možnosti konektivity pro uživatele počítačů s Mac i Windows – vedle standardního konektoru USB-C jsou k dispozici i vstupy Thunderbolt 4 a DisplayPort. Kompatibilita s rozhraním Thunderbolt 4 umožňuje dobíjet zařízení až do výkonu 90 W a přenášet data rychlostí až 40 Gb/s.

monitor Samsung ViewFinity S9 cena

Do výbavy dále patří vestavěná kamera SlimFit s rozlišením 4K, která se připojuje pomocí samostatného pogo konektoru bez nutnosti kabelů či jakékoli další výbavy. Kamera s vysokým rozlišením výrazně usnadňuje videohovory a konference v aplikacích typu Google Meet. Je výklopná, aby směr natáčení šlo přizpůsobit úhlu monitoru, a díky funkci Auto Framing jste v záběru, i když se během konference přesouváte.

Ergonomická konstrukce

Ve štíhlém elegantním kovovém provedení se ViewFinity S9 hodí prakticky do jakéhokoli prostoru, díky ergonomické konstrukci se dokonale přizpůsobí potřebám uživatele. Na výškově nastavitelném stojanu lze monitor posunout do polohy očí a dá se naklopit do různých pozorovacích úhlů. Na kloubu ho ovšem můžete otočit i o devadesát stupňů, což potěší při četbě dlouhých dokumentů. A díky držáku VESA ho můžete připevnit na stěnu a šetřit místem na pracovním stole.

monitor Samsung ViewFinity S9 cena

K dispozici jsou také aplikace pro Smart TV, po práci lze tedy monitor využít jako běžný chytrý televizor. V nabídce je mimo jiné přímý přístup k oblíbeným streamovacím službám bez nutnosti připojení k počítači, vestavěné reproduktory s technologií Adaptive Sound+, díky níž se hlasitost automaticky přizpůsobí okolí, nebo dálkový ovladač vhodný pro práci i zábavu.

Technické specifikace

Samsung ViewFinity S9 (S90PC)
DisplejÚhlopříčka27” (69 cm)
Typ paneluIPS, Flat
Rozlišení5K (5120 x 2880)
Barevný gamutDCI-P3 99 %
Max. jas (typická hodnota)600 cd/m2
Max. obnovovací frekvence60 Hz
Odezva5 ms (GtG)
Poměr kontrastu1000:1
Matný displejAno
FunkceKalibraceSmart Calibration
Režim Intelligent Eye CareAdaptive Picture / Eye Saver Mode / Flicker Free
Kamera4K (3840 x 2160), v základním balení
Aplikace Smart TVAno
Gaming HubAno (KR, US, CA, BR, GB, FR, DE, IT, ES)
RozhraníKonektivita1 Thunderbolt 4 (90 W)
1 miniDP, USB-C (3 DN)
DesignTyp stojanuHAS / Pivot / Tilt
Držák na stěnu100×100

Dostupnost a cena

Monitor ViewFinity S9 se začne v České republice prodávat 31. 7. 2023 a doporučená maloobchodní cena byla stanovena na 37 990 Kč. Zákazníci, kteří si produkt předobjednají v e-shopu Samsung.cz, získají navíc externí SSD T7 Shield s kapacitou 4 TB v hodnotě 7 999 Kč jako bonus. Akce platí od 31. 7. do 13. 8. nebo do vyprodání zásob.

Zdroj a foto: Samsung

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.