Samsung TV nabízí zpravodajství i zábavu v ukrajinštině

UA_Peršij logo

Společnost Samsung Electronics Czech and Slovak spustila ve svých chytrých televizorech určených pro český trh dvě nové aplikace s televizním obsahem pro diváky z Ukrajiny.

Jde o dlouhodobě připravovanou IPTV službu Sweet TV, která je určena Ukrajincům žijícím a pracujícím v České republice, a také zdarma šířenou veřejnoprávní zpravodajskou stanici UA: Peršij, což je obdoba české ČT 24, která nabízí necenzurované zpravodajství a informace o válce na Ukrajině.

„Aplikaci UA: Peršij připravili čeští vývojáři ze společnosti Hybrid Company za podpory společnosti Kaltura a Mediawork za rekordně krátký čas. Stanice vysílá v ukrajinštině a je k dispozici bez omezení ve více než 175 zemích, zdarma, bez nutnosti registrace,“ říká Martin Huba, produktový manažer ve společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak. Aplikace je aktivní v chytrých televizorech Samsung modelových řad 2017 a vyšších a využívat ji mohou diváci po celém světě.

Druhou aplikací je placená IPTV služba Sweet TV, jež nabízí lineární televizní kanály i nelineární video obsah podobně jako tuzemské populární IPTV služby typu O2 TV. „Aplikaci jsme plánovali delší dobu pro Ukrajince, kteří dlouhodobě žijí a pracují v České republice,“ říká Martin Huba. Tento týden je Sweet TV propagovaná v navigační liště chytrých televizorů Samsung. Dostupná je u modelových řad televizorů 2015 a novějších, včetně letošních modelů.

Zdroj a foto: Samsung

UA Peršij vysílání

UA: Samsung Electronics Czech and Slovak запустила дві нові програми для телевізійного контенту для глядачів з України на своїх смарт-телевізорах для чеського ринку.

Це давно підготовлений сервіс IPTV Sweet TV, призначений для українців, які живуть і працюють у Чехії, а також безкоштовна публічна новинна станція UA:Перший, яка пропонує новини та інформацію про війну без цензури. Україна.

Цього тижня Sweet TV рекламується на панелі навігації смарт-телевізорів Samsung. Він доступний для серіалів 2015 року та новіших, включаючи моделі цього року.