Samsung uvádí levnější chytré hodinky Galaxy Watch FE

levné chytré hodinky Samsung Galaxy Watch FE specifikace cena

Samsung  uvádí na trh  nové chytré hodinky Galaxy Watch FE, které nabídnou vyspělé a komplexní zdravotní funkce širšímu spektru uživatelů. Mezi hlavní přednosti nového modelu patří špičkové hardwarové vlastnosti a spolehlivý systém měření zdravotních a fitness údajů, vše převzaté od modelů vyšších řad.

Zájemci se mohou těšit i na stylové a zároveň odolné provedení. Hodinky Galaxy Watch FE je skvělá volba pro každého, kdo chce začít pracovat na své fyzické kondici i duševní pohodě a potřebuje k tomu spolehlivé informace.

Styl, odolnost a wellness

Hodinky Galaxy Watch FE o velikosti 40 mm svým provedením vycházejí z osvědčených modelů Galaxy, zároveň se ale vyznačují svěžím vzhledem. Jsou k dispozici ve třech barevných variantách – v černé, růžové a stříbrné. Zájemci se mohou těšit i na nové řemínky s výrazným modrým a oranžovým prošíváním – velmi dobře s hodinkami ladí a dohromady tvoří nesmírně elegantní kombinaci pro každý styl.

Kromě toho s novými hodinkami přichází i celá řada nových ciferníků, takže si každý může přizpůsobit vzhled hodinek na míru. Také výměna řemínku je jednoduchá, stačí jediné zacvaknutí. Ve výbavě nechybí odolné safírové sklo, které se při každodenním používání jen tak nepoškrábe.

Monitorovací funkce

Základem monitorovacího systému je vyspělý senzorový systém BioActive, díky němuž hodinky Galaxy Watch FE nabízejí celou řadu pokročilých funkcí pro fitness i wellness. Cesta k tělesné i duševní pohodě začíná dobrým spánkem, celá řada funkcí se tedy týká právě odpočinku v noci. K dispozici je monitoring spánkových návyků, speciální spánkové koučování či rady, jak si optimálně uspořádat prostředí v ložnici.

levné chytré hodinky Samsung Galaxy Watch FE specifikace cena

Kromě toho mohou uživatelé holistickým způsobem monitorovat svou srdeční činnost. Mezi osvědčené funkce Galaxy Watch FE patří například detekce abnormálně vysokého či naopak nízkého tepu, s upozorněním na případný nepravidelný srdeční rytmus (IHRN). Tato funkce dokáže proaktivně sledovat srdeční činnost, z níž lze usuzovat na riziko atriální fibrilace, ale v České republice a na Slovensku není dostupná. Správné srdeční činnosti se týká i měření krevního tlaku a EKG.

100 fyzických aktivit

Kromě toho mohou uživatelé pomocí hodinek monitorovat až 100 různých typů fyzických aktivit. Běžci mají k dispozici pokročilou analýzu, která zhodnotí nejen jejich celkový výkon a dlouhodobý pokrok, ale poskytne i nejrůznější praktické rady, jak se nezranit, udržet se v kondici a co nejlepší cestou dospět ke splnění osobních cílů. Velký význam pro zdravé běhání má i stanovení personalizovaných zón tepové frekvence za základě kardiopulmonálních údajů.

levné chytré hodinky Samsung Galaxy Watch FE specifikace cena

Galaxy Watch FE tedy pomáhá uživatelům plnit zdravotní cíle a udržet si motivaci. Coby zdroj zdravotních i fitness dat slouží i Monitoring tělesné stavby. Kromě toho si uživatelé mohou nastavit i zasílání motivačních zpráv celou dobu, co cíle plní.

Propojení s ekosystémem Galaxy

Jako všechny hodinky Galaxy Watch lze i model FE bez problémů propojit s dalšími zařízeními Samsung Galaxy. Díky nim mohou uživatelé například snadno a rychle najít telefon, který někam založili – slouží k tomu funkce Najít moje zařízení. Přímo na displeji hodinek se dá také ovládat fotoaparát v telefonu – můžete měnit režim, zoomovat a mačkat spoušť.

 Technické údajeGalaxy Watch FE
Materiál a barvaHliníkové pouzdro

Černá, růžová, stříbrná

Rozměry a hmotnost39,3 x 40,4 x 9,8 mm / 26,6 g
Displej1,2“ (30,4 mm), 396×396, Super AMOLED, Full Color Always On Display
ProcesorExynos W920 Dual Core 1,18 GHz
Paměť a úložný prostorPaměť 1,5 GB + úložný prostor 16 GB
Baterie (typická hodnota)247 mAh

Bezdrátové dobíjení (WPC)

Operační systémWear OS Powered by Samsung
Uživatelské rozhraní One UI 5 Watch
Senzory Samsung BioActive Sensor (optický snímač tepu + elektrický snímač tepu + analýza bioelektrického odporu), akcelerometr, barometr, gyroskop, geomagnetický senzor, světelný senzor
Konektivita LTE, Bluetooth 5.3, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n 2.4+5GHz, NFC, GPS/Glonass/Beidou/Galileo
Odolnost 5ATM + IP68 / MIL-STD-810H
KompatibilitaAndroid 11.0 nebo novější, min. 1,5 GB paměti

Poznámka redakce: Co může chybět odlehčenému modelu Galaxy FE ve srovnání s ostatními chytrými hodinkami? Někdo může postrádat nabídku většího displeje než 40 mm, další lidé mohou být trochu skeptičtí k výdrži hodinek na jedno nabití (zkušenosti u Wear OS jsou 1-2 dny podle frekvence používání, jiné chytré hodinky dosáhnou 7-14 dnů, některé sportovní hodinky i dvojnásobek). Ale za zajímavou cenu získáte hodinky se spoustou funkcí, které (zejména pokud používáte i telefon Samsung) nebudete chtít sundat z ruky.

Dostupnost a cena

Hodinky Galaxy Watch FE budou v České republice k dispozici od 1. července 2024 ve třech barevných provedeních – černé, růžové a stříbrné. Doporučená maloobchodní cena je stanovena na 4 999 Kč. Hned od začátku prodeje bude k dispozici varianta s Bluetooth konektivitou (BT), verze LTE bude dostupná později v letošním roce.

Zdroj a foto: Samsung

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách HardwareSoftwareElektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.