Skládací klávesnice k tabletu může fungovat jako telefon

Zajímavý koncept externí skládací klávesnice k tabletu, která po složení může fungovat i jako chytrý telefon, vytvořili návrháři In-oh Yoo a Sun-woong Oh pro Metatrend Institute. Zatím upoutal pozornost novinářů, snad zaujme i výrobce počítačů a periférií.

Tablet se svou virtuální klávesnicí na dotykové obrazovce neuspokojí potřeby každého uživatele. Je pravděpodobné, že mnoho majitelů tabletů bude v kanceláři nebo domácnosti využívat bezdrátové sety klávesnice a myši, které se propojí s tabletem pomocí USB, dokovací stanice, nebo s využitím bezdrátové komunikace.

smartbookconcept02

Koncept rozkládací klávesnice, která usnadní psaní zejména delších textů, je zajímavý tím, že se nejedná o jednoúčelové zařízení. Po složení (přeložení v polovině a sklopení obou částí) je možné klávesnici použít jako mobilní telefon. Návrháři představili celý koncept chytrého počítače s touto klávesnicí. Smartbook by podle nich mohl být vybaven systémem Chrome nebo Android, na zadní straně tabletu by neměla chybět vyklápěcí podpěra, která zvedne celý tablet do lépe čitelné pozice. Uprostřed dolního okraje tabletu může být umístěn magnet, který přichytí tablet a rozloženou klávesnici a vytvoří jeden zajímavý celek.

Reklama/Advertisement

Zdroj a foto: Yankodesign a slipperybrick

Reklama/Advertisement