Sluchátka Bose QuietComfort Earbuds II mají kalibraci zvuku a nejlepší ANC

bezdrátová sluchátka Bose QuietComfort Earbuds II

Bose představuje novou generaci bezdrátových sluchátek Bose QuietComfort Earbuds II s kalibrací zvuku Bose CustomTune, která přizpůsobuje reprodukci individuální anatomii ucha každého jednotlivce. Výsledkem je bezprecedentní zážitek z poslechu a nejlepší aktivní potlačení ruchů na světě.

Nová sluchátka Bose QuietComfort Earbuds II překvapují v mnoha ohledech. Oproti předchozí generaci je každý „špunt“ asi o třetinu menší a váží méně než 7 gramů. Kromě toho zajišťují díky novému algoritmu pro rozpoznávání zachycených zvuků lepší srozumitelnost hlasu při handsfree hovorech v hlasitém prostředí.

Na jedno nabití hrají až 6 hodin a baterie vestavěná v pouzdře připojitelném přes USB-C umožňuje jejich další trojnásobné dobití. Jsou kompatibilní se zařízeními Apple i Android, využívají rozhraní Bluetooth® 5.3 a splňují specifikaci IPX4, takže odolají dešti i potu. I uchycení do uší pro pohodlný celodenní poslech zaznamenalo zásadní změnu – skládá se totiž ze dvou samostatných silikonových částí.

První je sada koncovek do uší Fit Kit a druhou je pásek Stability Band, pomocí kterého se sluchátka pevně a přitom komfortně „zašroubují“ do ušního boltce. Balení obsahuje tři velikosti obou částí a v případě potřeby bude možné samostatně dokoupit sadu dalších extra malých a extra velkých koncovek.

bezdrátová sluchátka Bose QuietComfort Earbuds II

Největším benefitem nových Bose QuietComfort Earbuds je ale kalibrace a optimalizace zvuku pro individuální anatomii každého ucha a s ní související exkluzivní vlastnosti. 

Individuální kalibrace zvuku pro každé ucho a test správné koncovky do uší

Ve sluchátkách QuietComfort Earbuds II představuje Bose poprvé průkopnickou technologii kalibrace zvuku CustomTune, která přizpůsobí zvuk i ANC uchu konkrétního uživatele. Proces kalibrace se aktivuje vždy při nasazení.

Pomocí speciálního tónu a mikrofonu umístěného na vnitřní straně si sluchátka automaticky změří akustické vlastnosti zvukovodu a naměřené hodnoty jsou použity k úpravě reprodukce. Princip je podobný, jako při kalibraci zvuku pro danou poslechovou místnost a celý proces trvá méně než půl vteřiny.

bezdrátová sluchátka Bose QuietComfort Earbuds II

S využitím aplikace Bose Music lze navíc spustit test, který zkontroluje optimální utěsnění v uších a správnost volby velikosti použitých koncovek FitBit Pokud špunty netěsní správně, vyzve aplikace uživatele k výměně, a to pro každé ucho zvlášť. Výsledný zvuk je díky tomu přesně takový, jaký má být: živý, vyrovnaný, čistý a velmi působivý.

Nejlepší ANC na světě

Technologie CustomTune s mikrofony uvnitř sluchátek je využita nejen při přehrávání hudby, ale také pro výrazně efektivnější aktivní potlačení nežádoucích ruchů z okolí (ANC). Díky těmto mikrofonům totiž sluchátka „slyší“ zvuky, které se reálně dostávají k ušním bubínkům uživatele, například hlasy spolupracovníků nebo křičící děti v autobuse, a elektronika se na ně může zaměřit při procesu potlačení. S pomocí CustomTune je tak možné neustále přizpůsobovat vlastnosti ANC měnícím se podmínkám a dosáhnout nejlepší úrovně potlačení ruchů.

bezdrátová sluchátka Bose QuietComfort Earbuds II

Každý špunt sluchátek QC Earbuds II využívá celkem čtyři mikrofony – jeden je umístěn uvnitř a tři další snímají nežádoucí ruchy okolí z vnější strany. Všechna naměřená data zpracovává během zlomku milisekundy výkonný elektronický čip využívající exkluzivní algoritmus, který vytváří výsledný signál.

Inteligentní režim Aware pro komunikaci s okolím bez sundání sluchátek

Inteligentní systém CustomTune zlepšuje také vlastnosti režimu Aware, který umožňuje uživateli v případě potřeby vnímat zvuky okolí, například při rozhovoru s kolegou, komunikaci s prodavačem v obchodě nebo třeba při čekání na hlášení v letištní hale.

V Aware módu propouští sluchátka naopak díky mikrofonům vestavěným na vnější straně k uším přirozený zvuk zvenčí s tím, že inteligentní řízení ActiveSense reaguje i v tuto chvíli při nenadálém zvýšení hluku optimálním dočasným potlačením a udržuje neustále pohodový poslech. Režim Aware se aktivuje delším podržením prstu na sluchátku s tím, že v aplikaci může uživatel určit, zda chce pro spuštění využívat levé či pravé sluchátko.

bezdrátová sluchátka Bose QuietComfort Earbuds II

Všechny běžné funkce, jako přehrávání a pozastavení obsahu, ovládání hlasitosti, přeskakování skladeb a přijímání či ukončování hovorů, lze ovládat pomocí intuitivních dotykových gest na levém i pravém sluchátku. Další funkce, jako například ekvalizér, nastavení režimů ANC dle potřeb uživatele, nebo dokonce interakci s dalšími audio zařízeními Bose, nabízí aplikace Bose Music.

Dostupnost a cena

Bose QuietComfort Earbuds II v barvě Triple Black budou na našem trhu k dostání už na přelomu září a října za doporučenou koncovou cenu 7 690 Kč. V listopadu přijde na trh také barevné provedení Soapstone.

Zdroj a foto: Bose

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.