Sony představila nové televize BRAVIA XR pro rok 2023

televize Sony Bravia XR 2023

Sony představuje řadu televizorů BRAVIA XR pro rok 2023 s kognitivním procesorem XR pro dokonalý zážitek z domácí zábavy. Řada BRAVIA XR nabízí čtyři nové modely: X95L Mini LED, X90L Full Array LED, A95L QD-OLED a A80L OLED.

Všechny modely jsou vybaveny funkcemi, které zákazníkům poskytnou pohlcující zážitek při sledování filmů, obsahu na streamovacích aplikacích, hraní her a dalších aktivitách.

Televizory BRAVIA XR pro rok 2023 jsou vybaveny inovovaným kognitivním procesorem XR se zcela novou technologií XR Clear Image, která zlepšuje redukci šumu a čistotu obrazu při pohybu, omezuje rozmazání a vylepšuje scény plné akce. Kognitivní procesor XR umožňuje lepší ovládání podsvícení pro zvýšení počtu zón lokálního ztmavení, zesílení jasu a omezení tzv. „blooming“ efektu.

Každý model navíc nabízí funkci Acoustic Center Sync, která ve spojení se soundbary Sony zajišťuje bohatší basy a širší zvukové pole pro dokonalý a pohlcující zážitek v pohodlí domova. Pro zákazníky, kteří hledají ještě podmanivější zvukový zážitek, nabízí každý model v kombinaci se soundbary Sony také funkci 360 Spatial Sound Mapping, která generuje virtuální reproduktory a optimalizuje zvukové pole.

Novinkou letošního roku je model X95L s funkcí Acoustic Multi-Audio+, která sladí zvuk s děním na obrazovce. Modely A95L a A80L jsou vybaveny funkcí Acoustic Surface Audio+ se zesilovači, které vytvářejí pomocí vibrací zvuk vystupující z celé plochy obrazovky a dokonale tak odpovídá tomu, co se na obrazovce odehrává.

Televizory BRAVIA XR 2023 také umožňují hráčům posunout hraní na konzoli PlayStation 5 na vyšší úroveň díky exkluzivním funkcím, jako je Auto HDR Tone Mapping a režim Auto Genre Picture Mode, které optimalizují kvalitu obrazu při hraní a streamování. Mezi další funkce patří přehledná herní nabídka, kde si hráči mohou v rychlém přístupu přizpůsobit nastavení svých preferencí, například zapnout nebo vypnout VRR nebo redukci pohybové neostrosti

Sony Bravia X95L

Herní menu také umožňuje uživatelům zvýšit jas v tmavých oblastech, aby snadno spatřili objekty a protivníky pomocí funkce Black Equalizer, a mohou snadno mířit na své protivníky pomocí šesti typů zaměřovacích křížů. Novinkou letošního roku je možnost přizpůsobit si velikost obrazovky pomocí funkce Screen Size a soustředit se na hraní v menší zorném poli. Model A95L je také vybaven funkcí Multi-View, v níž mohou uživatelé sledovat vedle sebe průchody a herní průvodce a současně hrát své oblíbené tituly.

Společnost Sony navíc dodržuje svůj závazek, že v rámci iniciativy Road to Zero omezí používání plastů. Společnost Sony zdokonaluje více aspektů životního cyklu výrobku, jako je snížení spotřeby primárních plastů, zlepšení účinnosti přepravy a přezkoumání spotřeby energie během používání, aby omezila dopad na životní prostředí. Nový panel Eco Dashboard, který je součástí všech modelů 2023, umožňuje uživatelům snadno přizpůsobit preference a nastavení úspory energie.

Klíčové vlastnosti řady BRAVIA XR:

 • Kognitivní procesor XR s technologií XR Clear Image: Kognitivní procesor XR reprodukuje obsah tak, jak ho lidé vidí a slyší, a poskytuje tak neuvěřitelně realistický zážitek. Nejnovější verze kognitivního procesoru XR pro rok 2023 vstupuje do nové kapitoly svého vývoje s pokročilou technologií XR Clear Image. Tato technologie dále omezuje šum a redukuje rozmazání pohybu. Vytváří tak scény, které doslova kypí životem.
 • Zdokonalte svůj zážitek díky produktům Sony pro ozvučení: Nové televizory BRAVIA XR od společnosti Sony se skvěle hodí k řadě produktů Sony pro ozvučení, jako je systém domácího kina HT-A9 nebo soundbary HT-A7000, HT-A5000 a HT-A3000. Technologie 360 Spatial Sound Mapping, technologie prostorového zvuku, představuje nejnovějším vylepšení modelů HT-A7000, HT-A5000 a HT-A3000. Kalibrací zvuku podle vybrané místnosti pro sledování vytváří tato technologie několik optimálně rozmístěných virtuálních reproduktorů pro širší a více pohlcující filmové zvukové pole. 
 • Jednotka XR Backlight Master Drive: Jednotka XR Backlight Master Drive, kterou řídí kognitivní procesor XR™, využívá algoritmus lokálního stmívání vyvinutý společností Sony k naprosto přesnému a nezávislému ovládání tisíců malých, velmi hustých diod Mini LED, čímž zajišťuje mimořádný jas, působivý dynamický rozsah, hlubokou černou a nádherně přirozené barvy.
 • Synchronizace Acoustic Center: Díky funkci Acoustic Center Sync se reproduktory televizoru synchronizují s vybranými soundbary Sony, čímž se posílí středový reproduktorový kanál a dosáhne se čistšího, výraznějšího dialogu a působivějšího zvuku. Ve spojení s produkty Sony Home Audio mohou zákazníci očekávat skutečně výjimečný zážitek při domácím sledování. 
 • „Perfect for PlayStation® 5“ a herní funkce: Díky exkluzivním funkcím Auto HDR Tone Mapping a Auto Genre Picture Mode, které optimalizují kvalitu obrazu při hraní a streamování, mohou hráči posunout hraní na novou úroveň. S nově přidanou nabídkou Game Menu nebylo nikdy snazší doladit herní nastavení a asistenční funkce. Hráč má vše podstatné na dosah ruky a může si nastavení upravit za chodu. Kromě toho je BRAVIA XR A95L vybavena funkcí Multi-view, takže je snadnější než kdy dříve sledovat při hraní oblíbených titulů vedle sebe průchody a herní průvodce.
 • BRAVIA CORE: Aplikace BRAVIA CORE je předinstalovaná filmová služba, která při zakoupení televizoru BRAVIA XR nabízí 5, 10 nebo 15 kreditů na zakoupení nových filmů nebo klasik z katalogu a až 24 měsíců neomezeného streamování desítek dalších filmů. Díky technologiím BRAVIA XR, Pure Stream™ a IMAX® Enhanced, přináší obsah s úžasným obrazem a výraznou kvalitou zvuku. S režimem BRAVIA CORE Calibrated se filmy automaticky přizpůsobí optimálnímu nastavení obrazu včetně režimu IMAX Enhanced a vytvoří tak skutečně výjimečný zážitek z domácího sledování filmů. Postupem času bude zážitek z aplikace obohacován o nové funkce.
 • Tlačítko dálkového ovladače Crunchyroll®Tlačítko dálkového ovladače Crunchyroll® umožňuje uživatelům BRAVIA jedním dotykem přístup k jedné z největších knihoven anime na světě, která obsahuje více než 18 000 hodin anime, více než 44 000 epizod a celovečerních filmů přeložených do několika jazyků. Přístupné je také simultánní vysílání, takže japonské tituly lze po odvysílání v Japonsku sledovat ze zahraničí.
 • BRAVIA CAM: BRAVIA CAM dokáže rozpoznat polohu diváka a optimalizovat obraz a zvuk podle prostředí v místnosti a vzdálenosti od televize při sledování, což usnadňuje videokomunikaci s rodinou a přáteli na velké obrazovce. 
 • Google TV: Více než 700 000 filmů a televizních epizod na jednom místě. Google TV přináší oblíbený obsah z různých aplikací a předplacených služeb a organizuje ho. Vyhledávání je snadné – stačí se zeptat Googlu. Zkuste říct: „Hej, Google, najdi akční filmy“ a vyhledávat tak ve všech aplikacích. 
 • Vyrobeno s ohledem na udržitelnost: Při výrobě snižuje společnost Sony celkovou spotřebu plastů přibližně o 60 % a používáním menších a lehčích obalů při přepravě snižuje emise přibližně o 15 %.
 • Všechna Eco nastavení na jednom místě: Na panelu Eco Dashboard jsou všechna uživatelská nastavení na jednom místě, což usnadňuje jejich individuální nebo jednorázovou změnu. Pomocí možnosti Easy Setup (Snadné nastavení) mohou uživatelé optimalizovat nastavení pro prostředí, ve kterém sledují televizi.

Nové modely televizorů Sony BRAVIA XR a jejich klíčové funkce

Sony Bravia XR X95L Mini LED TV

BRAVIA XR X95L 4K HDR Mini LED TV (85”, 75”, 65”):

 • Inteligentní a výkonné zpracování: Kognitivní procesor XR rozumí, jak vidíme skutečný svět, a reprodukuje obraz s širokým dynamickým kontrastem, detailní černou, vysokým maximálním jasem a přirozenými barvami.
 • Jedinečné nastavení podsvícení: Technologie XR Backlight Master Drive jemně vyladí obraz a docílí hluboké černé a přirozených barev, které oživí filmy i hry.
 • Kontrast a barvy Mini LED diod: Sledujte dokonalý kontrast tisíců diod Mini LED a miliardy přesných barev řízených precizními technologiemi XR Backlight Master Drive a XR Triluminos Pro.
 • Google TV: Více než 700 000 filmů a televizních epizod na jednom místě. Google TV přináší oblíbený obsah z různých aplikací a předplacených služeb a organizuje ho. Vyhledávání je snadné – stačí se zeptat Googlu. Zkuste říct: „Hej, Google, najdi akční filmy“ a vyhledávat tak ve všech aplikacích. 
 • Filmy nabízené službou BRAVIA CORE: Vychutnejte si streamování vysoce kvalitních filmů v rozlišení 4K UHD, které jsou součástí aplikace BRAVIA CORE, exkluzivně na vybraných televizorech Sony. 
 • Ideální pro PlayStation® 5: Posuň hraní na PlayStation® 5 na vyšší úroveň díky exkluzivním funkcím: Auto HDR Tone Mapping a režim Auto Genre Picture Mode pro optimalizovanou kvalitu obrazu při hraní a streamování.
 • Všechna herní nastavení na jednom místě: Pomocí herního menu můžete rychle spravovat nastavení herního obrazu a asistenčních funkcí v jediném pohodlném rozhraní.
 • Hraní her přes HDMI 2.1: Získejte výhodu ve hraní díky funkcím HDMI 2.1: 4 K/120, VRR a ALLM. 
 • Přesné sladění obrazu a zvuku: Díky podpoře technologií Acoustic Multi-Audio a Dolby Atmos vylepšují výškové reproduktory v rámu televizoru vedle tradičních televizních reproduktorů zvuk tak, aby to, co uživatel slyší, odpovídalo obrazu, který vidí. 
 • Lepší zábava: Vychutnejte si pohlcující a poutavý filmový obsah tak, jak jej tvůrci zamýšleli, díky podpoře Dolby Vision,  IMAX Enhanced, a režimu Netflix Adaptive Calibrated Mode. 
 • Jasnější obraz, méně šumu: Díky technologiím XR 4K Upscaling a XR Clear Image získáte zpět ztracené textury a detaily, omezíte šum a rozmazání a zobrazíte veškerý HD a digitální obsah v rozlišení blízkém 4K.
 • X-Anti Reflection a X-Wide Angle: Minimalizované odlesky pro nerušené sledování a živé reálné barvy z jakéhokoli úhlu při zachování většího množství barev a jasu.
 • Skvěle se hodí k soundbarům Sony: Synchronizace Acoustic Center Sync synchronizuje reproduktory televizoru s vybranými soundbary Sony a posiluje tak středový kanál reproduktorů pro jasnější, zřetelnější dialogy a pohlcující zvuk. 
 • Vylepšený zážitek z televizoru díky BRAVIA CAM: BRAVIA CAM automaticky upraví obraz a zvuk podle prostředí v místnosti a místa, kde sedíte.
 • Všechna Eco nastavení na jednom místě: Na panelu Eco Dashboard jsou všechna uživatelská nastavení na jednom místě, což usnadňuje jejich individuální nebo jednorázovou změnu. Pomocí možnosti Easy Setup (Snadné nastavení) mohou uživatelé optimalizovat nastavení pro prostředí, v němž televizi sledují.
 • Hladký hliníkový rámeček Seamless Edge bude ladit s každým interiérem.
 • Třípolohový hliníkový stojan na televizor nabízí maximální pohodlí; můžete si vybrat standardní instalaci, úzkou polohu pro menší nábytkové plochy nebo zvýšenou polohu, pod kterou můžete schovat soundbar.

Sony BRAVIA XR X90L 4K HDR Full Array LED TV

BRAVIA XR X90L 4K HDR Full Array LED TV (98”, 85”, 75”, 65”, 55”):

 • Inteligentní a výkonné zpracování: Kognitivní procesor XR kopíruje to, jak vidíme skutečný svět, a reprodukuje obraz s širokým dynamickým kontrastem, detailní černou, vysokým maximálním jasem a přirozenými barvami.
 • Kontrast a barvy Full Array LED: Jas na úrovni 130 % ve srovnání s modelem z předchozího roku (X90K), přesně řízené podsvícení, vylepšený kontrast a miliardy přesných barev, řízené technologiemi XR Contrast Booster a XR Triluminos Pro.
 • Google TV: Více než 700 000 filmů a televizních epizod na jednom místě. Google TV přináší oblíbený obsah z různých aplikací a předplacených služeb a organizuje ho. Vyhledávání je snadné – stačí se zeptat Googlu. Zkuste říct: „Hej, Google, najdi akční filmy“ a vyhledávat tak ve všech aplikacích. 
 • Filmy nabízené službou BRAVIA CORE: Vychutnejte si streamování vysoce kvalitních filmů v rozlišení 4K UHD, které jsou součástí aplikace BRAVIA CORE, exkluzivně na vybraných televizorech Sony.
 • Ideální pro PlayStation® 5: Posuň hraní na PlayStation® 5 na vyšší úroveň díky exkluzivním funkcím: Auto HDR Tone Mapping a režim Auto Genre Picture Mode pro optimalizovanou kvalitu obrazu při hraní a streamování.
 • Všechna herní nastavení na jednom místě: Pomocí herního menu můžete rychle spravovat nastavení herního obrazu a asistenčních funkcí v jediném pohodlném rozhraní.
 • Hraní her přes HDMI 2.1: Získejte výhodu ve hraní díky funkcím HDMI 2.1: 4 K/120, VRR a ALLM.
 • Přesné sladění obrazu a zvuku: Díky podpoře technologií Acoustic Multi-Audio a Dolby Atmos vylepšují výškové reproduktory v rámu televizoru vedle tradičních televizních reproduktorů zvuk tak, aby to, co uživatel slyší, odpovídalo obrazu, který vidí.
 • Lepší zábava: Vychutnejte si pohlcující a poutavý filmový obsah tak, jak jej tvůrci zamýšleli, díky podpoře Dolby Vision, IMAX Enhanced, a režimu Netflix Adaptive Calibrated Mode.
 • Jasnější obraz, méně šumu: Díky technologiím XR 4K Upscaling a XR Clear Image získáte zpět ztracené textury a detaily, omezíte šum a rozmazání a zobrazíte veškerý HD a digitální obsah v rozlišení blízkém 4K.
 • Skvěle se hodí k soundbarům Sony: Synchronizace Acoustic Center Sync synchronizuje reproduktory televizoru s vybranými soundbary Sony a posiluje tak středový kanál reproduktorů pro jasnější, zřetelnější dialogy a pohlcující zvuk.
 • Vylepšený zážitek z televizoru díky BRAVIA CAM: BRAVIA CAM automaticky upraví obraz a zvuk podle prostředí v místnosti a místa, kde sedíte.
 • Všechna Eco nastavení na jednom místě: Na panelu Eco Dashboard jsou všechna uživatelská nastavení na jednom místě, což usnadňuje jejich individuální nebo jednorázovou změnu. Pomocí možnosti Easy Setup (Snadné nastavení) mohou uživatelé optimalizovat nastavení pro prostředí, v němž televizi sledují.
 • Hladký hliníkový rámeček Seamless Edge bude ladit s každým interiérem.
 • Třípolohový hliníkový stojan na televizor nabízí maximální pohodlí; můžete si vybrat standardní instalaci, úzkou polohu pro menší nábytkové plochy nebo zvýšenou polohu, pod kterou můžete umístit soundbar.

Sony BRAVIA XR A95L 4K HDR QD-OLED TV

BRAVIA XR A95L 4K HDR QD-OLED TV (77”, 65”, 55”):

 • Inteligentní a výkonné zpracování: Kognitivní procesor XR kopíruje to, jak vidíme skutečný svět, a reprodukuje obraz s širokým dynamickým kontrastem, detailní černou, vysokým maximálním jasem a přirozenými barvami.
 • Displej QD-OLED: Displej QD-OLED, vylepšený technologií XR Triluminos Max, přináší přibližně o 200 % jasnější barvy než předchozí model (A95K).
 • Přesný kontrast: Individuálně osvětlené pixely vytvářejí čistou černou, takže filmy, pořady a hry ožívají na obrazovce s mimořádnými detaily a hloubkou.
 • Google TV: Více než 700 000 filmů a televizních epizod na jednom místě. Google TV přináší oblíbený obsah z různých aplikací a předplacených služeb a organizuje ho. Vyhledávání je snadné – stačí se zeptat Googlu. Zkuste říct: „Hej, Google, najdi akční filmy“ a vyhledávat tak ve všech aplikacích. 
 • Filmy nabízené službou BRAVIA CORE: Vychutnejte si streamování vysoce kvalitních filmů v rozlišení 4K UHD, které jsou součástí aplikace BRAVIA CORE, exkluzivně na vybraných televizorech Sony. 
 • Ideální pro PlayStation® 5: Posuň hraní na PlayStation® 5 na vyšší úroveň díky exkluzivním funkcím: Auto HDR Tone Mapping a režim Auto Genre Picture Mode pro optimalizovanou kvalitu obrazu při hraní a streamování.
 • Všechna herní nastavení na jednom místě: Pomocí herního menu můžete rychle spravovat nastavení herního obrazu a asistenčních funkcí v jediném pohodlném rozhraní.
 • Hraní her přes HDMI 2.1: Získejte výhodu vysoce výkonného hraní díky funkcím HDMI 2.1: 4 K/120, VRR a ALLM.
 • Lepší zábava: Vychutnejte si pohlcující a poutavý filmový obsah tak, jak jej tvůrci zamýšleli, díky podpoře Dolby Vision, IMAX Enhanced, a režimu Netflix Adaptive Calibrated Mode.
 • Obrazovka funguje jako reproduktor: Díky technologii Acoustic Surface Audio+ a podpoře Dolby Atmos si poslechněte skutečně pohlcující zvuk díky zesilovačům, které vibrují a vytvářejí zvuk, který vychází z celé obrazovky, a je dokonale sladěný s děním na obrazovce.
 • Jasnější obraz, méně šumu: Díky technologiím XR 4K Upscaling a XR Clear Image získáte zpět ztracené textury a detaily, omezíte šum a rozmazání a zobrazíte veškerý HD a digitální obsah v rozlišení blízkém 4K.
 • Skvěle se hodí k soundbarům Sony: Synchronizace Acoustic Center Sync synchronizuje reproduktory televizoru s vybranými soundbary Sony a posiluje tak středový kanál reproduktorů pro jasnější, zřetelnější dialogy a pohlcující zvuk.
 • Vylepšený zážitek z televizoru díky BRAVIA CAM: BRAVIA CAM automaticky upraví obraz a zvuk podle prostředí v místnosti a místa, kde sedíte.
 • Všechna Eco nastavení na jednom místě: Na panelu Eco Dashboard jsou všechna uživatelská nastavení na jednom místě, což usnadňuje jejich individuální nebo jednorázovou změnu. Pomocí možnosti Easy Setup (Snadné nastavení) mohou uživatelé optimalizovat nastavení pro prostředí, v němž televizi sledují.
 • Hladký hliníkový rámeček Seamless Edge bude ladit s každým interiérem.
 • Třípolohový hliníkový stojan na televizor nabízí maximální pohodlí; můžete si vybrat standardní instalaci, úzkou polohu pro menší nábytkové plochy nebo zvýšenou polohu, pod kterou můžete umístit soundbar.
 • Sony BRAVIA XR A80L 4K HDR OLED TV

Funkce BRAVIA XR A80L 4K HDR OLED TV (83”, 77”, 65”, 55”):

 • Inteligentní a výkonné zpracování: Kognitivní procesor XR kopíruje to, jak vidíme skutečný svět, a reprodukuje obraz s širokým dynamickým kontrastem, detailní černou, vysokým maximálním jasem a přirozenými barvami.
 • Acoustic Surface Audio+™: S technologií Acoustic Surface Audio+ a podporou Dolby Atmos uslyšíte skutečně pohlcující zvuk díky zesilovačům, které vibrují a vytvářejí zvuk po celé ploše obrazovky, který dokonale odpovídá dění ve filmu.
 • Kontrast a barvy OLED: Technologie XR OLED Contrast Pro a XR Triluminos Pro vám umožní pocítit krásu OLED s jasem odpovídajícím přibližně 110 % jasu loňského modelu (A80K), pohlcující hloubkou a realistickým podáním, čistou černou, tmavými plochami plnými detailů a miliardami přesných barev.
 • Google TV: Více než 700 000 filmů a televizních epizod na jednom místě. Google TV přináší oblíbený obsah z různých aplikací a předplacených služeb a organizuje ho. Vyhledávání je snadné – stačí se zeptat Googlu. Zkuste říct: „Hej, Google, najdi akční filmy“ a vyhledávat tak ve všech aplikacích. 
 • Filmy nabízené službou BRAVIA CORE: Vychutnejte si streamování vysoce kvalitních filmů v rozlišení 4K UHD, které jsou součástí aplikace BRAVIA CORE, exkluzivně na vybraných televizorech Sony.
 • Ideální pro PlayStation® 5: Posuň hraní na PlayStation® 5 na vyšší úroveň díky exkluzivním funkcím: Auto HDR Tone Mapping a režim Auto Genre Picture Mode pro optimalizovanou kvalitu obrazu při hraní a streamování.
 • Všechna herní nastavení na jednom místě: Pomocí herního menu můžete rychle spravovat nastavení herního obrazu a asistenčních funkcí v jediném pohodlném rozhraní.
 • Hraní her přes HDMI 2.1: Získejte výhodu ve hraní díky funkcím HDMI 2.1: 4 K/120, VRR a ALLM.
 • Lepší zábava: Vychutnejte si pohlcující a poutavý filmový obsah tak, jak jej tvůrci zamýšleli, díky podpoře Dolby Vision, IMAX Enhanced, a režimu Netflix Adaptive Calibrated Mode.
 • Obrazovka funguje jako reproduktor: Díky technologii Acoustic Surface Audio+ a podpoře Dolby Atmos si poslechněte skutečně pohlcující zvuk díky zesilovačům, které vibrují a vytvářejí zvuk, který vychází z celé obrazovky, a je dokonale sladěný s děním na obrazovce.
 • Jasnější obraz, méně šumu: Díky technologiím XR 4K Upscaling a XR Clear Image získáte zpět ztracené textury a detaily, omezíte šum a rozmazání a zobrazíte veškerý HD a digitální obsah v rozlišení blízkém 4K.
 • Skvěle se hodí k soundbarům Sony: Synchronizace Acoustic Center Sync synchronizuje reproduktory televizoru s vybranými soundbary Sony a posiluje tak středový kanál reproduktorů pro jasnější, zřetelnější dialogy a pohlcující zvuk.
 • Vylepšený zážitek z televizoru díky BRAVIA CAM: BRAVIA CAM automaticky upraví obraz a zvuk podle prostředí v místnosti a místa, kde sedíte.
 • Všechna Eco nastavení na jednom místě: Na panelu Eco Dashboard jsou všechna uživatelská nastavení na jednom místě, což usnadňuje jejich individuální nebo jednorázovou změnu. Pomocí možnosti Easy Setup (Snadné nastavení) mohou uživatelé optimalizovat nastavení pro prostředí, v němž televizi sledují.
 • Hladký hliníkový rámeček Seamless Edge, který nabízí A80L, bude ladit s každým interiérem.
 • Třípolohový štíhlý hliníkový stojan na televizor nabízí maximální pohodlí; můžete si vybrat standardní instalaci, úzkou polohu pro menší nábytkové plochy nebo zvýšenou polohu, pod kterou můžete schovat soundbar.

Další nově oznámené modely televizorů Sony BRAVIA a jejich klíčové funkce

Sony BRAVIA X85L 4K HDR Full Array LED TV

Funkce BRAVIA X85L 4K HDR Full Array LED TV (75”, 65”, 55”):

 • 4K HDR Processor X1™ reprodukuje větší hloubku, jemnější textury a přirozené barvy prostřednictvím technologie Object-based HDR remaster.
 • Kontrastní a barevné LED diody Full Array: Full Array LED displej vdechne každé scéně jas a kontrast, takže vše působí velmi reálně. I když sledujete zápas za denního světla, užijete si stejně úžasnou kvalitu obrazu.
 • Google TV: Více než 700 000 filmů a televizních epizod na jednom místě. Google TV přináší oblíbený obsah z různých aplikací a předplacených služeb a organizuje ho. Vyhledávání je snadné – stačí se zeptat Googlu. Zkuste říct: „Hej, Google, najdi akční filmy“ a vyhledávat tak ve všech aplikacích. 
 • Filmy nabízené službou BRAVIA CORE: Vychutnejte si streamování vysoce kvalitních filmů v rozlišení 4K UHD, které jsou součástí aplikace BRAVIA CORE, exkluzivně na vybraných televizorech Sony.
 • Všechna herní nastavení na jednom místě: Pomocí herního menu můžete rychle spravovat nastavení herního obrazu a asistenčních funkcí v jediném pohodlném rozhraní.
 • Hraní her přes HDMI 2.1: Získejte výhodu ve hraní díky funkcím HDMI 2.1: 4 K/120, VRR a ALLM. 
 • Posuň hraní na PlayStation® 5 na vyšší úroveň díky exkluzivním funkcím: Auto HDR Tone Mapping a režim Auto Genre Picture Mode pro optimalizovanou kvalitu obrazu při hraní a streamování.
 • Inovativní reproduktory X-Balanced zajišťují křišťálově čistou kvalitu zvuku, a to aniž by byla ovlivněna tloušťka televizoru.
 • Lepší zábava: Vychutnejte si pohlcující a poutavý filmový obsah tak, jak jej tvůrci zamýšleli, díky podpoře Dolby Vision, IMAX Enhanced, a režimu Netflix Adaptive Calibrated Mode.
 • Vylepšený zážitek z televizoru díky BRAVIA CAM: BRAVIA CAM automaticky upraví obraz a zvuk podle prostředí v místnosti a místa, kde sedíte.
 • Všechna Eco nastavení na jednom místě: Na panelu Eco Dashboard jsou všechna uživatelská nastavení na jednom místě, což usnadňuje jejich individuální nebo jednorázovou změnu. Pomocí možnosti Easy Setup (Snadné nastavení) mohou uživatelé optimalizovat nastavení pro prostředí, v němž televizi sledují.
 • Moderní a minimalistické provedení, které se hodí do každého interiéru, s hladkým rámečkem Seamless Edge, který vám umožní soustředit se na to důležité – na obraz.
 • Dvoupolohový černý úzký stojan televizoru s klínovou konstrukcí nabízí maximální pohodlí a je navržen tak, aby se vešel na široké i úzké plochy nábytku.

Sony BRAVIA X80L 4K HDR LED TV

Funkce BRAVIA X80L 4K HDR LED TV (85”, 75”, 65”, 55”, 50”, 43”):

 • 4K HDR Processor X1™ reprodukuje větší hloubku, detailnější textury a přirozené barvy prostřednictvím technologie Object-based HDR remaster.
 • Google TV: Více než 700 000 filmů a televizních epizod na jednom místě. Google TV přináší oblíbený obsah z různých aplikací a předplacených služeb a organizuje ho. Vyhledávání je snadné – stačí se zeptat Googlu. Zkuste říct: „Hej, Google, najdi akční filmy“ a vyhledávat tak ve všech aplikacích.
 • Filmy nabízené službou BRAVIA CORE: Vychutnejte si streamování vysoce kvalitních filmů v rozlišení 4K UHD, které jsou součástí aplikace BRAVIA CORE, exkluzivně na vybraných televizorech Sony.
 • Všechna herní nastavení na jednom místě: Pomocí herního menu můžete rychle spravovat nastavení herního obrazu a asistenčních funkcí v jediném pohodlném rozhraní.
 • Model X80L se ideálně hodí pro hraní her. Rozpozná, kdy je připojena a zapnuta konzole, a automaticky se přepne do režimu Auto Low Latency v rozhraní HDMI 2.1, takže si můžete vychutnat plynulejší a pohotovější hraní.
 • Inovativní reproduktory X-Balanced zajišťují křišťálově čistou kvalitu zvuku, a to aniž by byla ovlivněna tloušťka televizoru.
 • Lepší zábava: Vychutnejte si pohlcující a poutavý filmový obsah tak, jak jej tvůrci zamýšleli, díky podpoře Dolby Vision, IMAX Enhanced a režimu Netflix Adaptive Calibrated Mode.
 • Vylepšený zážitek z televizoru díky BRAVIA CAM: BRAVIA CAM automaticky upraví obraz a zvuk podle prostředí v místnosti a místa, kde sedíte.
 • Všechna Eco nastavení na jednom místě: Na panelu Eco Dashboard jsou všechna uživatelská nastavení na jednom místě, což usnadňuje jejich individuální nebo jednorázovou změnu. Pomocí možnosti Easy Setup (Snadné nastavení) mohou uživatelé optimalizovat nastavení pro prostředí, v němž televizi sledují.
 • Díky hladkému rámečku se můžete soustředit na to, co je důležité – na obraz. Samotný televizor je moderní a minimalistický, takže se hodí do každého interiéru.
 • Dvoupolohový, černý, štíhlý stojan televizoru s klínovou konstrukcí nabízí maximální pohodlí a je navržen tak, aby se vešel na široké i úzké plochy nábytku.

Sony BRAVIA X75WL 4K HDR LED TV

Funkce BRAVIA X75WL 4K HDR LED TV (75”, 65”, 55”, 50”, 43”):

 • Za jasným a barevným obrazem stojí procesor 4K X1™, který v reálném čase analyzuje obsah a vylepšuje vše, co sledujete.
 • Google TV: Více než 700 000 filmů a televizních epizod na jednom místě. Google TV přináší oblíbený obsah z různých aplikací a předplacených služeb a organizuje ho. Vyhledávání je snadné – stačí se zeptat Googlu. Zkuste říct: „Hej, Google, najdi akční filmy“ a vyhledávat tak ve všech aplikacích.
 • Filmy nabízené službou BRAVIA CORE: Vychutnejte si streamování vysoce kvalitních filmů v rozlišení 4K UHD, které jsou součástí aplikace BRAVIA CORE, exkluzivně na vybraných televizorech Sony.
 • Všechna herní nastavení na jednom místě: Pomocí herního menu můžete rychle spravovat nastavení herního obrazu a asistenčních funkcí v jediném pohodlném rozhraní.
 • Model X75WL je skvělý herní televizor. Rozpozná, kdy je připojena a zapnuta konzole, a automaticky se přepne do režimu Auto Low Latency v rozhraní HDMI 2.1, takže si můžete vychutnat plynulejší a svižnější hraní.
 • Inovativní reproduktory X-Balanced zajišťují křišťálově čistou kvalitu zvuku, a to aniž by byla ovlivněna tloušťka televizoru.
 • Lepší zábava: Vychutnejte si pohlcující a poutavý filmový obsah tak, jak jej tvůrci zamýšleli, díky podpoře Dolby Vision, IMAX Enhanced, a režimu Netflix Adaptive Calibrated Mode.
 • Vylepšený zážitek z televizoru díky BRAVIA CAM: BRAVIA CAM automaticky upraví obraz a zvuk podle prostředí v místnosti a místa, kde sedíte.
 • Všechna Eco nastavení na jednom místě: Na panelu Eco Dashboard jsou všechna uživatelská nastavení na jednom místě, což usnadňuje jejich individuální nebo jednorázovou změnu. Pomocí možnosti Easy Setup (Snadné nastavení) mohou uživatelé optimalizovat nastavení pro prostředí, v němž televizi sledují.
 • Televizor byl navržen v našem typickém minimalistickém stylu, abyste se mohli soustředit na to, co je důležité – na obraz. Díky povrchové úpravě Hairline a dvoupolohovému stojanu Slim Blade se televizor X75WL hodí do každého interiéru.

Nová aplikace pro úpravu kanálů

Nový nástroj společnosti Sony výrazně usnadňuje přizpůsobení pořadí kanálů v televizoru. Po stažení do telefonu se systémem Android můžete zobrazit a změnit pořadí kanálů jednoduchým přetažením nebo vyhledáním kanálu a zadáním jeho požadovaného čísla.

Dostupnost a cena

Dostupnost v maloobchodě a ceny budou oznámeny později v roce 2023, nebyl zveřejněn odhad cen ani porovnání s předchozími modely. 

Zdroj a foto: Sony

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.