Sony Vaio F12 – velký displej a velký výkon

Nový počítač VAIO série F12 je nositelem náročné plnohodnotné zábavy. Užijte si multimédia na vylepšeném Full HD displeji 16,4″, který spolupracuje s nejvýkonnější grafickou kartou. Získáte výkonné domácí kino i notebook vhodný na zpracování multimediálních podkladů.

Výkon nových notebooků VAIO série F umožňuje bezproblémově editovat Full HD video, upravovat fotografie v nekomprimovaném RAW formátu a přehrávat filmy uložené na Blu-ray nosičích. Tyto notebooky vytvářejí plnohodnotné studio na zpracování filmů, které je v nejvyšším modelu označeném VPCF12Z1E/BI odlišené luxusním černým povrchem a pohodlnou ploškou z elastomeru pro položení dlaní.

Na profesionální obrazovce Full HD VAIO Display Premium (o úhlopříčce 41,6 cm) můžete sledovat nejen filmy a hry, ale i všechny další soubory z vaší multimediální sbírky. O jasný živý obraz, včetně věrné reprodukce barev, se stará speciální vrstva na displeji zabraňující odleskům a chytrá elektronika zajišťující 100% Adobe RGB profil. Také ostatní počítače řady F12 disponují vysoce kvalitními displeji řady VAIO Display s Full HD rozlišením 1920 x 1080 bodů.

O okamžité reakce se stará srdce přístroje z poslední řady 4-jádrových procesorů Intel Core i7. Jeho výkon v kombinaci s Blu-ray mechanikou a 8GB operační paměti DDR3, si poradí i s vysoce náročnými videi a multimediálními aplikacemi. Grafická karta NVIDIA GeForce GT330M doplněná 1GB GDDR3 paměti VRAM a CUDA architekturou přináší dech vyrážející 3D vykreslení a dokonale hladké přehrávání filmů.

Díky zabudovaným Blu-ray mechanikám (Blu-ray Disc Drive nebo Blu-ray Disc Combo Drive ve standardu) jsou notebooky VAIO F12 ideální pro domácí zábavu. Na filmovém zážitku se podílí i softwarová vylepšení, která najdete jen u SONY, ať už jde o Motion Reality HD nebo Video Optimiser. Ta zaručují hladký průběh přehrávání snímků ve Full HD kvalitě. Vizuální vjem doplňuje skvělá zvuková kulisa, o kterou se stará nejmodernější verze funkce Dolby Home Video v3.

Notebooky SONY série F12 se dodávají s originálním operačním systémem Windows 7 Home Premium, který vhodně doplňuje mediální schopnosti těchto počítačů o běžné aplikace. Psaní na klávesnici s plnohodnotnou numerickou částí je stejně komfortní jako na stolním PC.

Nová řada přístrojů VAIO F12 je konstruována i s důrazem na úsporu energie. Světlo citlivý senzor upravuje jas obrazovky podle intenzity osvětlení v místnosti, což oceníte zejména v přítmí. Tlačítkem DISPLAY OFF lze vypnout displej počítače a šetřit tak jeho baterie při poslechu muziky nebo sledování filmů z Blu-ray disku na připojené televizi.

Cena notebooku se pohybuje kolem 43 000 kč včetně DPH.


Model
VAIO VPCF12Z1E/BI
ProcesorIntel® Core™ i7-740QM
Operační systémWindows® 7 Home Premium
Paměť8GB DDR3 SDRAM (1333 MHz)
Pevný disk500GB Serial ATA (7200 RPM)
ObrazovkaVAIO Display Premium41.6cm (16.4”) Full HD (1920 x 1080)okolní světlo pohlcující vrstva na displeji, 100% Adobe RGB profil
Grafická kartaNVIDIA® GeForce® GT 330M(1GB GDDR3 VRAM)
Optická mechanikazapisovací Blu-ray Disc™BD-R/-RE/-ROM/ DVD+-RW/+-R DL/RAM
Váha a rozměry3.2kg (včetně baterie);263 x 31-41 x 387.2 mm (hloubka x výška x šířka)
OstatníWLAN 802.11b/g/n; Bluetooth®; tlačítko Display Off pro vypnutí displeje; luxusní matný povrch

Zdroj: Sony