Synology DiskStation DS423+ pro ukládání souborů doma i v kanceláři

úložiště dat Synology DS423+ cena

Synology uvádí na trh 4šachtové zařízení Synology DiskStation DS423+, nejnovější přírůstek do její řady univerzálních řešení úložiště pro domácí kanceláře a malé podniky.

Zařízení DS423+ stojí na všestranném operačním systému Synology DiskStation Manager (DSM) a představuje proto komplexní řešení ochrany a správy firemních dat, jednoduché spolupráce na dokumentech a vzdáleného přístupu k souborům a slouží také jako ústřední prvek sledovacího systému složeného z IP kamer – to vše v kompaktní velikosti stolního počítače.

Platforma úložiště navržená pro domácnosti a malé kanceláře

Díky maximální kapacitě úložiště 72 TB je zařízení DS423+ ideální pro týmy profesionálů, malé firmy, které chtějí vstoupit do světa centralizovaného úložiště, nebo jako uzel edge v distribuovaných nasazeních. Systém DSM v zařízení DS423+ používá pokročilý souborový systém Btrfs, který chrání vaše data před poškozením a pomocí technologie snímků umožňuje uživatelům rychle vrátit zpět všechny nezamýšlené nebo úmyslně škodlivé změny.

Zařízení DS423+ obsahuje dva snadno přístupné sloty M.2 NVMe, které nabízejí rychlé ukládání do mezipaměti flash nebo vytváření svazků úložiště SSD, aniž by se zabraly standardní přihrádky na disky. Fondy úložiště SSD jsou ideální pro pracovní zátěže vyžadující nízkou latenci a vysoký výkon náhodného zápisu a svazky mezipamětí SSD dokáží významně zvýšit výkon vstupu/výstupu u pomalejších svazků pevných disků HDD.

Lokální úložiště s integrací cloudu

Zařízení DS423+ přináší intuitivní správu a sdílení souborů pomocí služby Synology Drive, která kombinuje přístup k souborům na různých platformách při soukromí zajišťovaném lokálním úložištěm. Týmy, které pracují na dálku, a firmy, které provozují systémy na několika místech, mohou pomocí synchronizace souborů mezi pracovišti také dosáhnout zrcadlení obsahu mezi zařízeními Synology.

úložiště dat Synology DS423+ cena

Funkce hybridního cloudu nabízené službou Synology Hybrid Share umožňují uživatelům propojit přednosti lokálního a cloudového úložiště a ukládáním studených dat do cloudu a současným uchováváním často používaných souborů v mezipaměti zařízení zajistit přístup k těmto souborům rychlostí sítě LAN.

Ústřední zálohovací centrum s ochranou dat na více úrovních

Zaručit, že jsou důležitá či citlivá data vždy chráněna před moderními kybernetickými hrozbami, je nezbytné k tomu, aby nedocházelo k nevratným ztrátám cenných informací. Sada Synology Active Backup Suite umožňuje bezpečné zálohování infrastruktury IT, například systémů Windows a Linux, virtuálních počítačů Hyper-V/VMware a účtů služeb Microsoft 365 / Google Workspace, do zařízení DS423+ a jejich snadné obnovení v případě potřeby.

Redundanci lze dále zvýšit vytvářením záloh a snímků dat uložených v zařízení NAS v časovém bodě a jejich odesíláním do vzdáleného serveru nebo cloudového úložiště.

Kompaktní server pro sledování

Synology Surveillance Station je výkonný systém pro správu videa (VMS), který v současnosti chrání více než 500 000 objektů po celém světě. Podpora standardu ONVIF a více než 8300 ověřených IP kamer znamená, že si uživatelé mohou zvolit takové zařízení, která nejlépe vyhovují jejich požadavkům.

úložiště dat Synology DS423+ cena

Služba Surveillance Station svým moderním a konfigurovatelným rozhraním v zařízení DS423+ usnadňuje nastavení a správu až 40 kamer. V nasazeních rozmístěných v rozsáhlých oblastech nebo ve více budovách lze provést přeložení plánů podlaží a map ze služeb Google Maps nebo OpenStreetMap, aby se maximalizoval přehled o situaci.

Služba Surveillance Station umožňuje snadné šifrování, zálohování a archivaci záznamů a také současné nahrávání záznamu do cloudu prostřednictvím volitelné služby C2 Surveillance. Služba Surveillance Station je vysoce škálovatelná a vhodná pro nasazení všech velikostí – od malých firemních nasazení s několika kamerami až po rozsáhlá nasazení s tisíci kamer rozmístěných na stovkách míst.

Dostupnost a cena

Zařízení Synology DS423+ můžete zakoupit již dnes prostřednictvím partnerů a prodejců společnosti Synology. Podrobnosti jsou uvedeny na stránce produktu. Cena se v době vydání článku pohybovala kolem 14 300 Kč

Zdroj a foto: Synology

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.