TCL představuje nové televize QD-Mini LED TV X955, řadu C95 a TV P745

televize QD-Mini LED TCL X955

TCL  představila novinky v bezkonkurenční technologii QD-Mini LED. Vlajkovou lodí je QD-Mini LED TV X955, mezi dalšími modely zaujme řada TV C95 a nový 4K UHD televizor P745.

Společnost TCL uspořádala globální online prezentaci nových vlajkových produktů. V rámci prezentace seznámila veřejnost s působivými úspěchy značky v roce 2023 a oznámila další pokroky v průlomové patentované technologii Mini LED u zcela nové řady velkoformátových televizorů. Mezi novinkami byly i nové produkty inteligentní domácnosti s vylepšenou technologií. 

Úspěšný začátek roku 2023

Společnost TCL je na vrcholu žebříčků v prodeji a výrobě televizorů, je celosvětově první značkou 98palcových televizorů a první značkou televizorů na platformě Google na světě. Působivý růst pokračoval i v prvním pololetí roku 2023.

Dodávky televizorů TCL s technologií QD-Mini LED vzrostly o 114,5 %. Řada televizorů TCL s technologií QLED si i nadále získává diváky po celém světě a zaznamenala nárůst dodávek o 69,9 %. Potvrzením odhodlání společnosti TCL dodávat větší obrazovky se špičkovou kvalitou je i nárůst dodávek televizorů z kolekce XL o 67,8 %.

Nová definice prémiového domácího kina

Na pomyslném vrcholu televizorů TCL nyní stojí vlajková loď, nový televizor QD-Mini LED TV X955. Tento televizor, zcela bezprecedentně, má více než 5 000 zón s technologií Full Array Local Dimming (FALD) se špičkovým jasem přes 5 000 nitů, což nabízí úroveň detailů a živosti, která nově definuje zážitek ze sledování televize.

TCL X955 je vybaven technologií QLED, která poskytuje více než miliardu barev, a použitý Wide Color Gammut DCI-P3 dosahuje hodnot 98 %. Nový televizor je vybaven procesorem AiPQ 3.0, procesorem s nejnovějšími vlastními algoritmy umělé inteligence společnosti TCL, které nabízejí optimalizovaný jasný obraz, kontrast, podporu HDR, plné barvy a realistické pohyby v různých scénách. TCL X955 je certifikován společností TUV Rheinland pro svůj realistický vizuální zážitek.

televize QD-Mini LED TCL X955

Kromě výjimečné kvality obrazu se X955 vyznačuje výkonným zvukem s parametry velkého kina a pozoruhodným řešením audio kanálů 4.2.2. Maximální výkon 160 W s audio systémem Onkyo a Dolby Atmos přináší jedinečný zvuk. TCL X955 má ultratenký bezrámečkový design a nejmodernější řešení vedení kabelů.

Řada TCL X95 bude na vybraných světových trzích dostupná v úhlopříčkách velkých až 85″ a 98″.

TCL řada C95

Jako doplněk k průlomové řadě X95 představila společnost TCL řadu C95, další výjimečný model z řady QD-Mini LED televizorů. Řada C95, která dosahuje 2 000 nitů v počtu zón lokálního stmívání i špičkového jasu, nabízí dokonalou rovnováhu mezi velkou obrazovkou a vynikající kvalitou obrazu s prvotřídním výkonem Mini LED a QLED. Jeho 120W audio systém Onkyo a Dolby Atmos navíc poskytují zvukový zážitek velkého kina.

televize TCL C95

Řada TCL C95 bude na vybraných světových trzích dostupná ve velikostech 65″, 75″, 85″ a 98″.

Společnost TCL dále definovala svůj základní QD-Mini LED televizor a představuje nový bezkonkurenční model C755 (v Evropě bude k dostání pod označením C805) s maximálním jasem 1300 nitů a 144Hz VRR. C805 nastavuje hranici toho, co skutečně dělá dobrý QD-Mini LED televizor dobrým. U 65″ televizoru může skutečnou kvalitu obrazu Mini LED, kterou zákazníci hledají, zajistit pouze 500 nebo více zón lokálního stmívání.

televize TCL C80

TCL C755 (C805 v Evropě) je k dispozici v řadě velikostí. Na vybraných světových trzích se nabízí úhlopříčky 50″, 55″, 65″, 75″, 85″ a dechberoucí 98″.

Společnost TCL, která si udržuje celosvětové prvenství v oblasti velkoplošných televizorů, představila také nový 4K UHD televizor P745, nejnovější cenově dostupný model s úhlopříčkou 85″ a 98″. Tato nabídka potvrzuje závazek společnosti TCL ke kvalitě a posiluje její pověst nabídky špičkové volby v oblasti velkoplošných televizorů.

Zdroj a foto: TCL

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.