Telefony Nokia C3, C6 a E5 pro sociální sítě a textovou komunikaci

Nokia C3, Nokia C6 a Nokia E5 je trojice nových mobilních telefonů s QWERTY klávesnicí. Nové telefony nabídnou přístup k širokému spektru e-mailových služeb, instant messagingu i k sociálním sítím.

Nokia C3 je prvním zařízením s plnohodnotnou QWERTY klávesnicí postaveným na platformě Series 40. Jedná se o první telefon této řady, který umožňuje přístup k sociálním sítím rovnou ze základní obrazovky (zobrazení stavu, přímé psaní příspěvků, sdílení fotografií a videa atd..). Nokia C3 bude vybavena aplikacemi Ovi Mail a Ovi Chat, nabídne Wi-Fi konektivitu, 2megapixelový fotoaparát, barevný 2,4“ displej a podporu paměťových karet s kapacitou až 8 GB. Nokia C3 se na pultech obchodů objeví ve druhém čtvrtletí roku 2010. Na výběr bude z řady barevných variací, včetně zlatobílé, červenožluté či zářivě růžové. Cena nedotovaného přístroje má být kolem 90 EUR.

Nokia C6 je chytrý telefon na platformě Symbian, který kombinuje výhody 3,2“ dotykové obrazovky a plnohodnotné výsuvné klávesnice. Nabídne 5megapixelový fotoaparát s automatickým ostřením a bleskem, podporu Ovi Obchodu ke stahování aplikací a Ovi Mapy s bezplatnou pěší a automobilovou navigací. Nokia C6 bude k dispozici v průběhu druhého čtvrtletí 2010 za cenu předpokládanou cenu 220 EUR.

Celé trio doplňuje model Nokia E5 s manažerskými funkcemi, multimediálními schopnostmi a samozřejmou podporou sociálních sítí. Nokia E5 je navržen pro ty, kteří chtějí být vysoce produktivní jak v profesním, tak i v soukromém životě. Model postavený na platformě Symbian pokračuje v úspěšné řadě, kam patří například Nokia E72 a Nokia E63. Předpokládaná prodejní cena je 180 EUR a do prodeje se má telefon dostat v průběhu třetího čtvrtletí 2010.

Zdroj: Nokia a GizMag