Velkoformátová digitální zařízení Xerox tisknou na textil

Xerox představil nové řady produktů kategorie TEX v technologií přímého potisku textilií sublimačním barvivem. Patří mezi ně tiskárny Xerox 7142TEX pro šíře do 42“ (107 cm) a produkční model Xerox 8164TEX o šíři až 64“ (163 cm).

Velkoformátové sublimační tiskárny Xerox 7142TEX a 8164TEX tisknou v rozlišení 360 až 2880 dpi, používají speciální akrylátové, vodou ředitelné barvy CMYK a jsou standardně vybaveny integrovanou řízenou topnou jednotkou a navíjecím systémem s nastavitelným řízením tahu navíjeného textilu. Tiskárny jsou určeny pro potisk textilií na bázi PES (minimálně 70 %) a pro přírodní materiály na bázi bavlny, s využitím  speciálního pigmentového barviva. Jsou určeny i pro tisk Roll-to-Roll, tedy z role na roli.

Potištěné role jsou finalizovány v jednotce TEXCOOKER nebo CALENDER DS67, které aktivují sublimační proces, při němž dojde k hloubkovému probarvení vláken plynem, což garantuje extrémně vysokou trvanlivost a životnost. Takto potištěné textilní materiály lze dále běžně zpracovávat na další výrobky stříháním a šitím a následně běžně udržovat praním, žehlením či napařováním. Probarvená textilie nepouští barvu, je zcela odolná otěru, UV záření i dalším venkovním podmínkám.  Většina materiálů také splňuje normy nehořlavosti a lze je dále upravovat impregnacemi proti vodě či nátěry pro náročnější použití, takže najdou uplatnění ve velkém množství segmentů.

Reklama/Advertisement

Cena produktů nebyla zveřejněna, zařízení jsou již dostupná na českém trhu.

Zdroj: Xerox

Reklama/Advertisement