ViewSonic uvádí profesionální barevný monitor ColorPro VP2776

monitor Viewsonic ColorPro VP2776

Společnost ViewSonic Corporation uvádí na trh oceňovaný profesionální monitor ColorPro™ VP2776. Monitor byl vytvořen s ohledem na přesné barvy. Je vybaven exkluzivním ovladačem ColorPro Wheel™, který obsahuje vestavěný kalibrátor barev pro dlouhodobou přesnost barev, a disponuje také širokým barevným gamutem kompatibilním s počítači Apple Mac.

„Pokud jde o design, barva je hlavní a kalibrace je klíčová. Jsme hrdí na to, že můžeme představit náš vlajkový model ColorPro VP2776, který posouvá přesnost barev a design zaměřený na tvůrce o úroveň výše,“ řekl Oscar Lin, generální ředitel divize monitorů společnosti ViewSonic. „S pokročilými funkcemi a nástroji tohoto monitoru chceme být první volbou všech profesionálů.“

Monitor VP2776, který ještě před uvedením na trh získal řadu ocenění od světových autorit a uznávaných mediálních titulů, byl oceněn za svůj minimalistický design, uživatelský komfort a designově vyspělé funkce. Za zmínku stojí například prestižní ocenění iF Design Award 2021, GOOD DESIGN AWARD 2021 a Smart Space Award 2021 časopisu Wallpaper v kategorii „Nejchytřejší spolupráce designu a techniky“. 

Exkluzivní ovladač ColorPro Wheel poskytuje tvůrcům okamžitý přístup ke kompatibilní softwarové sadě Adobe Creative Suite, softwaru pro úpravy Capture One, přesné kalibraci barev a ovládání nastavení OSD. K monitoru lze navíc připevnit stínítko, které minimalizuje okolní světlo a zajišťuje lepší přesnost barev. Profesionálové v oboru tvorby videa a color gradingu, kteří často pracují v zatemněném prostředí, ocení vestavěné světlo na zadní straně monitoru. Minimalistický podstavec navíc díky elegantnímu designu ušetří místo na pracovním stole.

monitor Viewsonic ColorPro VP2776

Monitor ColorPro VP2776, který je kompatibilní se systémy Mac a VESA DisplayHDR™ 400, se může pochlubit širokým barevným rozsahem 98 % DCI-P3 podle filmových standardů a je certifikovaný společností Pantone®. Uživatelé se tak mohou dívat na působivé barvy, které jsou konzistentní napříč různými obrazovkami. 

Díky vynikající obnovovací frekvenci 165 Hz a technologii Nano IPS je každý snímek ostrý a s jemnými detaily i při zpomalených záběrech. Monitor VP2776 je ideální pro animátory, střihače a herní vývojáře, protože nabízí dokonale plynulý obraz a přesné barvy.

monitor Viewsonic ColorPro VP2776 - Rozšířený ovladač Color Wheel

Klíčové vlastnosti monitoru ColorPro VP2776

  • 27″ displej QHD VESA DisplayHDR™ 400 Nano IPS (rozlišení 2560 x 1440)
  • Ovladač ColorPro Wheel pro okamžitý přístup ke kompatibilním editačním softwarům Adobe Creative Suite a Capture One, rozšířenou kalibraci barev a nastavení OSD
  • Magnetický stínící kryt a světlo na zadní straně monitoru
  • Vysoce přesné, realistické barvy s 98% pokrytím barevného gamutu DCI-P3 a technologií ICCSync Color Matching Technology
  • Profesionální přesnost barev s certifikací společnosti Pantone®
  • Ultra rychlá obnovovací frekvence až 165 Hz
  • Kompletní připojení pomocí jednoho USB-C kabelu včetně nabíjení (90 W)
  • Špičková technologie KVM Switch (klávesnice, video, myš), která umožňuje ovládat periferní zařízení a přepínat mezi aplikacemi na více počítačích pomocí jediné klávesnice a myši

V České republice a na Slovensku bude monitor k dispozici během 2. kvartálu 2022 za doporučené koncové ceny (23 000 Kč, 950 €).

Zdroj a foto: ViewSonic

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.