Vodafone TV oslavila 2 roky. Má přes 300 tisíc zákazníků i aplikaci pro chytré televizory

Vodafone TV

Skupina Vodafone je dnes druhým největším poskytovatelem placené televize v Evropě a diváků jí přibývá i v Česku. Užívat si mohou přes 145 televizních kanálů, vlastní videotéku s tisíci tituly, jedinečné partnerství s Netflixem, špičkový fotbal i hokej nebo třeba aplikaci HBO Max přímo v set-top boxu.

Televizi lze sledovat i v počítači, mobilu a nově také v chytrých televizorech s operačním systémem Android.

K prvním narozeninám dostala loni Vodafone TV prémiový set-top box, který lze ovládat i hlasem. Nyní se rozrůstají možnosti, jak sledovat pořady na více obrazovkách a jak si vytvořit televizní koutek kdekoli a kdykoli.

„Naší snahou je i nadále přinášet nové možnosti pohodlného sledování Vodafone TV. Tu si mohou nově zákazníci pustit i na televizorech se systémem Android, které jsou mladší než pět let a vybaveny minimálně systémem Android 5.0. Současně pracujeme i na dalších televizních platformách, například pro televize Samsung nebo LG,“ říká Milan Raška, ředitel oddělení rozvoje televizní a internetové služby společnosti Vodafone.

Dosud mohli diváci vedle set-top boxu sledovat Vodafone TV také skrze tablet nebo chytrý telefon (operační systémy Android i iOS) a to platí i nadále. Stejně tak mohou sledovat televizi od Vodafonu na počítači přes webové prohlížeče Google Chrome, Firefox nebo Edge. Podporované jsou operační systémy Windows 8.1 a novější.

Nové kanály od dubna

Pro svých současných více než 300 tisíc zákazníků si Vodafone TV připravila také některé programové změny. „Od 1. dubna na programu Vodafone 100 přinášíme všem prémiový dokumentární kanál National Geographic Wild. Tímto kanálem slavíme dubnový Den Země a celý měsíc si tak můžou diváci užívat setkání s přírodou a divočinou,“ doplňuje Milan Raška.

Programová nabídka se rozšířila i o dětský kanál Nick v ukrajinštině, vysílá pohádky jako Tlapková patrola, Tučňáci z Madagaskaru nebo Želvy Ninja. Dostupný je na pozici 135 všem zákazníkům s tarify Klasik, Komfort a Komplet. Doplnil tak už dříve spuštěný ukrajinský program 1+1 International.

Vodafone TV

Milníky v dosavadní historii Vodafone TV

Vodafone TV nabízí přes 145 televizních kanálů, vlastní videotéku s tisíci tituly včetně titulů ve 4K, aplikace Netflix nebo třeba Amazon Prime Video. Loni přibyla aplikace Facebook Watch. Jde tak o televizi s nejpestřejší nabídkou obsahu na trhu, vybere si opravdu každý člen rodiny. Ke druhým narozeninám připojujeme vybrané důležité milníky dosavadní historie Vodafone TV v Česku:

 • Březen 2020
  Spuštění služby Vodafone TV v Česku. Televize běží na vlastní globální platformě. Funguje s pevným internetem od Vodafonu, ale i od jiných poskytovatelů, a dává tak možnost rodinné zábavy všem zákazníkům.
 • Červenec 2020
  Vary u vás doma. Vodafone je dlouholetým partnerem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary a po odložení 55. ročníku nabídla Vodafone TV ve své videotéce přes 30 filmových lahůdek českých i zahraničních tvůrců, které v Karlových Varech v předešlých letech silně rezonovaly.
 • Srpen 2020
  Pouze u Vodafone TV se součástí televizní nabídky stala služba Netflix. Aplikace pro Netflix už je předinstalovaná na set-top boxu Vodafone TV a zákazníci tím získali přístup k velkému množství oceněných filmů, seriálů, dokumentů i televizním a dětským pořadům.
 • Říjen 2020
  Vodafone jako první operátor v Česku přidává do své videotéky filmy v nejvyšším rozlišení 4K. Mezi prvními snímky byl například Akumulátor 1 Jana Svěráka.
  Duben 2021
  Přibyl prémiový set-top box. Ten se může pochlubit funkcí hlasového ovládání v češtině. Také se obejde bez kabelu, protože ho lze k internetu pohodlně připojit přes Wi-Fi.
 • Červenec 2021
  Vodafone TV přinesla olympiádu v Tokiu jako na dlani – díky sedmi speciálním olympijským kanálům v HD kvalitě.
 • Září 2021
  Nejlepší fotbal světa. Od tohoto data mohou diváci Vodafone TV sledovat fotbalovou Ligu mistrů, ale také německou Bundesligu nebo španělskou La Ligu. Programovou nabídku totiž rozšířily kanály Nova Sport 3 a 4. Vodafone přináší kromě fotbalu (včetně evropských pohárů s účastí českých týmů, kanálů Sport 1 a 2) také přenosy hokejové NHL nebo závody Formule 1.
 • Březen 2022
  Videotéku HBO Max mohou diváci Vodafone TV sledovat přímo přes svůj set-top box.
 • Duben 2022
  Aplikace Vodafone TV je dostupná v chytrých televizorech s operačním systémem Android.

Další informace najdete na webové stránce www.vodafone.cz/televize.

Zdroj a foto: Vodafone

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.