Western Digital uvádí CMR a UltraSMR pevné disky s kapacitou 22 TB a 26 TB

pevné disky Western Digital s kapacitou 22 TB a 26 TB

Společnost Western Digital Corp. oznámila, že dodává vybraným zákazníkům první vzorky HDD pevných disků s kapacitou 22 TB CMR a 26 TB SMR. Využitím jedinečných technologií OptiNAND™, ePMR, TSA, HelioSeal® a nově i UltraSMR chce Western Digital postoupit k diskům ePMR s kapacitou vyšší než 30 TB.

Nové disky ePMR využívají technologii Western Digital OptiNAND a umožňují dosahovat bezprecedentní úrovně kapacit, výkonu a datové odolnosti. Pevné disky CMR s kapacitou 22 TB zahrnují technologii OptiNAND a přinášejí nejvyšší hustotu 2,2 TB/plotnu na platformě HelioSeal u pevného disku s deseti plotnami.

pevné disky Western Digital s kapacitou 22 TB a 26 TB

Nová technologie UltraSMR společnosti Western Digital s architekturou OptiNAND a proprietárním firmwarem využívá hardwarová vylepšení na systémové úrovni HDD a zavádí kódování velkých bloků dat spolu s pokročilým algoritmem pro opravu chyb, který zvyšuje počet stop na palec (TPI) a umožňuje vyšší kapacitu. Výsledkem je nový 26TB pevný disk Western Digital Ultrastar® DC HC670 UltraSMR, který poskytuje 2,6 TB na plotnu a nabízí o 18 % vyšší kapacitu pro zákazníky cloudových služeb, kteří optimalizují své sestavy, aby využili výhod technologie SMR. Vzhledem k tomu, že poskytovatelé cloudových služeb stále častěji zařazují SMR do svých plánů pro datová centra, je kapacita 26 TB zlomovým bodem urychlujícím přijetí této technologie.

Tyto pevné disky s jedinečnou architekturou OptiNAND a technologií ArmorCache™ poskytují zákazníkům také výkonnost funkce WCE (Write Cache Enable) v kombinaci s ochranou dat WCD (Write Cache Disable), což zvyšuje ochranu dat nebo odolnost v případě nouzového vypnutí (EPO). Poprvé v historii pevných disků poskytuje tato funkce Write Cache Data Safety uživatelům výkon i ochranu dat bez ohledu na zvolený režim.

Architektura OptiNAND přináší diskům výrazné zvýšení výkonu i v režimu WCD, které je největší při náhodném zápisu s přenosy větších datových bloků. Při běžné délce přenosu 256 kB a více se IOPS a přenosová rychlost zvyšují o více než 40 % ve srovnání s disky bez architektury OptiNAND, přičemž při délce přenosu 1 MB dosahují špičkového zvýšení o více než 80 %. 

pevné disky Western Digital s kapacitou 22 TB a 26 TB

Dostupnost pevných disků 22 TB CMR a 26 TB UltraSMR: 

• 22TB Ultrastar DC HC570 HDD a nový 26TB Ultrastar DC HC670 UltraSMR HDD jsou dodávány v podobě ověřovacích vzorků vybraným zákazníkům. Dodávky DC HC570 HDD do distribučního kanálu začnou od léta 2022. UltraSMR HDD budou dodávány vybraným zákazníkům také od léta 2022. 

• Úložiště Ultrastar Data60 a Data102 JBOD s novými disky 22 TB CMR Ultrastar přinesou od léta 2022 odvětvově nejvyšší hustotu zápisu na plně optimalizované platformě s přidanou odolností a spolehlivostí dat pro softwarově definovaná úložiště.

• Inovace s technologií OptiNAND napříč portfoliem pevných disků Western Digital se projeví také  dodávkami 22TB pevných disků WD Purple® Pro určené pro video a dohledové systémy, pevných disků WD Red® Pro pro NAS řešení a WD Gold® pro systémové integrátory a resellery poskytující služby středním a malým firmám.  Vše během léta 2022. 

Zdroj a foto: Western Digital

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.