Začíná Samsung MČR v oblíbené hře LoL: Wild Rift

Samsung MČR mobilní hry LoO Wild Rift

Celosvětově populární MOBA hra League of Legends: Wild Rift se po roce vrací na program Samsung MČR, nejprestižnějšího česko-slovenského turnaje v mobilních hrách. Nejúspěšnější týmy si rozdělí finanční odměnu téměř 140 000 Kč. Cesta šampiona právě začíná. Jeho jméno se dozvíme 23. října, kdy proběhne finále v pražské Vodafone PLAYzone Areně.  

 Ve hře LoL: Wild Rift se proti sobě utkávají dva týmy po pěti hráčích, jejichž úkolem je dobýt hlavní budovu (takzvaný Nexus) svého soupeře. Každý z hráčů se ujímá role jednoho unikátního šampiona a o vítězi rozhoduje kombinace strategie, týmové komunikace a individuálních schopností. V roce 2021 tyto dovednosti nejlépe zvládli hráči IMPORTant Players, kteří tak letos mohou obhájit zlaté medaile.

„Již posedmé budeme korunovat krále českých mobilních her. Velmi mě těší, že společnost Samsung může být opět u toho jako titulární partner. Mobilní esport dlouhodobě podporujeme a jsme lídrem v této oblasti lídrem. Důkazem toho je i nejnovější zařízení Samsung Galaxy, které si mohou fanoušci vyzkoušet ve Vodafone PLAYzone Aréně, odkud kde se odehraje turnaj Midseason a také závěrečné finále,“ říká Martin Doležel, Brand Communication Manager ve společnosti Samsung Electronics.

Jak se stát šampionem?

I letos má šanci zvítězit každý hráč, který přihlásí svůj tým. Do říjnového finále postupuje 8 nejlepších celků sezóny. První dva účastníky určí speciální turnaj Midseason. Ty doplní 6 týmů dle počtu bodů v MČR kvalifikaci. Body lze získat nejenom za umístění v turnaji Midseason, ale především ze čtyř turnajových sérií.

„V loňském roce jsme se dočkali hned několika zajímavých příběhů, včetně zlaté cesty týmu IMPORTant Players, ve kterém se představily hned dvě zahraniční hvězdy. I letos se těšíme na skvělou atmosféru nejenom na streamu, ale hlavně během živých turnajů přímo ve Vodafone PLAYzone Areně,“ popisuje Magdaléna Havlíková z agentury PLAYzone, hlavní organizátorka Samsung MČR v mobilních hrách.

Nejdůležitější zápasy sezony budou vysílány na Twitch kanále PlayzoneCZ, dále pak na facebookových stránkách Prima COOL a také v HbbTV aplikaci televizních stanic Prima. Strategickým partnerem se opět stává dlouhodobý výrobce mobilních telefonů Samsung, který šampionát dlouhodobě podporuje, s. Stejně jako další partneři. V sedmé sezoně jsou jimi dále prodejce elektroniky Datart, výrobce síťových prvků TP-LINK a mobilní operátor Vodafone.

Program Samsung MČR v LoL: Wild Rift 2022

DatumFáze MČR turnajeTyp konkrétního turnaje
17. července1. turnajová série1. kvalifikace
24. července1. turnajová série2. kvalifikace
29. července1. turnajová sériefinále turnajové série
31. července2. turnajová série1. kvalifikace
7. srpna2. turnajová série2. kvalifikace
12. srpna2. turnajová sériefinále turnajové série
21. srpnaMidseasonkvalifikace
3. a 4. záříMidseasonfinále Midseason
11. září3. turnajová série1. kvalifikace
18. září3. turnajová série2. kvalifikace
23. září3. turnajová sériefinále turnajové série
25. září4. turnajová série1. kvalifikace
2. října4. turnajová série2. kvalifikace
7. října4. turnajová sériefinále turnajové série
22. až 23. říjnaFinálefinálové zápasy Samsung MČR

Zdroj a foto: Samsung

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.