Zásuvky Tesla od Witty udělají z každého spotřebiče chytré zařízení

Tesla Smart Power Strip 3+4 USB

Chytré elektrické zásuvky Tesla promění jakýkoli domácí spotřebič v inteligentní zařízení, které bude možné zapínat a vypínat prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu – nejen když budete připojeni k vaší domácí Wi-Fi síti, ale také na dálku po internetu.

U zařízení, připojeného do chytré zásuvky Tesla, je možné v aplikaci Tesla Smart nastavovat časové plány vypnutí a zapnutí, používat časovač nebo vytvářet scénáře pro různé situace ve spojení s dalšími chytrými zařízeními Tesla. Díky tomu je možné zapojit do chytré domácnosti i všechny vaše současné a oblíbené spotřebiče.

Chytré zásuvky pro každou příležitost

V nabídce značky Tesla jsou hned čtyři typy chytrých elektrických zásuvek, včetně kombinací s klasickými zásuvkami a USB porty pro nabíjení telefonů nebo napájení různých spotřebičů s USB konektorem.

Tesla Smart Plug je základní model chytré zásuvky, který zvládne zatížení až 3 680 wattů, takže třeba i připojení elektrického přímotopu, rychlovarné konvice nebo pračky. Šikovnou funkcí je také možnost sledování aktuální i dlouhodobé spotřeby připojeného zařízení a možnost ovládání zásuvky a připojeného zařízení nejen prostřednictvím mobilní aplikace Tesla Smart, ale i přes hlasové asistenční služby Amazon Alexa a Google Assistant. A protože málokdy stačí jen jedna zásuvka, má značka Tesla v nabídce také model Tesla Smart Plug Dual se stejnými vlastnostmi, ale dvěma samostatně ovládanými elektrickými zásuvkami.

Stále větší množství zařízení v domácnostech se dnes připojuje také k USB nabíječkám. Nejde jen o chytré telefony a tablety, ale třeba také lampičky, sluchátka, kamery a mnoho dalších zařízení. Nevzhledných a nepraktických USB nabíječek vás zbaví chytrá zásuvka Tesla Smart Plug 2 USB, která kombinuje jednu elektrickou zásuvku se dvěma USB porty. Zásuvka i USB porty se v aplikaci Tesla Smart ovládají samostatně, takže je možné mít například jeden USB port trvale zapnutý pro nabíjejí mobilů a na druhém si nastavit časovač na automatické zapínání a vypínání USB LED lampičky. Opravdu bohaté možnosti připojení pak nabízí nejvyšší model chytré zásuvky Tesla Smart Power Strip 3 + 4 USB, kombinující tři elektrické zásuvky a čtyři USB porty. Všechny zásuvky a USB porty je samozřejmě možné ovládat zvlášť, což poskytuje nespočet kombinací při ovládání připojených zařízení. Oba modely chytrých zásuvek Tesla s USB porty rovněž umožňují sledování spotřeby připojených zařízení a podporují asistenční služby Amazon Alexa a Google Assistant.

K čemu se hodí chytré zásuvky?

Možností použití chytrých zásuvek je obrovské množství, už jen proto, že mohou například zajistit dálkové ovládání světel a dalších spotřebičů, které jinak musíme ručně zapojovat a odpojovat ze zásuvky, protože třeba nemají vlastní vypínač nebo je nelze jiným způsobem ovládat na dálku. A v čem jsou chytré zásuvky ještě užitečné?

  • Chytré zásuvky nahradí spínací hodiny – v zimě mohou posloužit pro zapínání vánočního osvětlení pode nastaveného času a v létě je lze použít třeba na ventilátor nebo filtraci bazénu.
  • Díky chytrým zásuvkám se nemusíte vracet, abyste si ověřili, že jste vypnuli kávovar nebo třeba žehličku – stačí se podívat do aplikace v telefonu a zásuvku případně na dálku vypnout.
  • Kombinace elektrických zásuvek a USB portů zajistí napájení více různých zařízení, a především vás zbaví velkých a nevzhledných nabíječek, které navíc blokují elektrické zásuvky, potřebné pro připojení dalších spotřebičů. Navíc je možné chytrým telefonem ovládat i napájení USB portů.

Technické specifikace a ceny chytrých zásuvek Tesla

Chytré Zásuvky teslaPočet zásuvekPřipojenímaximální zatíženíPodporované systémy další funkcecena
Tesla Smart plug1Wi-Fi
2,4 GHz, 802.11 b/g/n
3 680 W / 16 AAndroid, iOS, Amazon Alexa, Google AssistantSledování spotřeby449 Kč
Tesla Smart Plug Dual2Wi-Fi
2,4 GHz, 802.11 b/g/n
3 680 W / 16 AAndroid, iOS, Amazon Alexa, Google AssistantSledování spotřeby, samostatné ovládání zásuvek649 Kč
Tesla Smart plug 2 usb1 + 2× USBWi-Fi
2,4 GHz, 802.11 b/g/n
2 300 W / 10 A

(maximální proud jednoho USB 2,4 A)

Android, iOS, Amazon Alexa, Google AssistantSledování spotřeby, samostatné ovládání zásuvky a portů749 Kč
Tesla Smart Power Strip 3 + 4 USB3 + 4× USBWi-Fi
2,4 GHz, 802.11 b/g/n
3 680 W / 16 A (maximální proud jednoho USB 2,4 A)Android, iOS, Amazon Alexa, Google AssistantSledování spotřeby, samostatné ovládání zásuvek a portů1 099 Kč

Nové chytré zásuvky Tesla jsou dostupné u vybraných prodejních partnerů.

Zdroj a foto: Tesla Smart

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.