Reklama/Advertisement

D-Link představil další zařízení pro sledování domácnosti

Společnost D-Link rozšířila svou řadu řešení automatizace domácností mydlink Home Automation – představila mydlink Connected Home Hub, čili domácí centrum propojené na platformě mydlink, k němuž patří široká škála čidel a sirén, které jsou navrženy tak, aby domácí kutilové mohli mít lépe pod kontrolou případné zvláštní události – ať již budou přímo na místě nebo kdekoli jinde.

Domácí centrální brána mydlink Connected Home Hub (DCH-G020) se připojí k routeru stávající domácí sítě a bude se chovat jako centralizované zařízení, jež bude řídit přístroje mydlink díky integraci bezdrátových technologií Wi-Fi a Z-Wave a použití aplikace mydlink Home, která je k dispozici pro zařízení s operačními systémy iOS a Android.  Kromě platformy Connected Home Hub společnost D-Link představila celou řadu dalších zařízení, jež spolu vzájemně snadno komunikují: dveřní a okenní čidlo Z-Wave Door & Window Sensor (DCH-Z110), čidlo detekce pohybu Z‑Wave Motion Sensor (DCH-Z120), kouřové čidlo Z-Wave Smoke Detector, Wi-Fi čidlo zaplavení vodou (DCH-S160) a Wi-Fi sirénu (DCH-S220).

Výstupní signály dveřního/okenního senzoru Z-Wave Door/Window Sensor, čidla pohybu Z-Wave Motion Sensor a čidla detekce kouře Z-Wave Smoke Detector se scházejí v centrále Z-Wave Gateway. Vzhledem k tomu, že produkty řady Z-Wave jsou napájeny z baterií, mohou snadno doplnit zařízení v rámci ekosystému mydlink Home připojená přes Wi-Fi, která jsou napájena z elektrické sítě. Tato zařízení jsou navíc vysoce spolehlivá: například čidlo pohybu Z-Wave Motion Sensor dokáže detekovat pohyb, aniž by vyvolalo falešné poplachy, které by mohlo aktivovat například světlo zvenku, kdyby náhle vstoupilo do střeženého prostoru.

Nastavení a ovládání zařízení mydlink Home je jednoduché a snadné – stačí použít chytrý telefon nebo tablet s aplikací Home App, která obslouží veškerá hlášení z jednotlivých zdrojů. Aplikaci je možné přizpůsobit konkrétním potřebám v nabídkách ‘My Places’ (Moje místa), ‘My Devices’ (Moje zařízení) a ‘My Actions’ (Moje akce), které lze přizpůsobit tak, aby reflektovaly konkrétní konfiguraci sestavy v dané domácnosti.

Koncept mydlink Home poskytuje prověřenou, spolehlivou a rozšiřitelnou platformu, která dokáže spolupracovat se širokou škálou zařízení, která jsou součástí automatizace a kompletního zabezpečení nemovitostí. Mezi nově podporovaná zařízení patří:

  • Centrála Z-Wave Connected Home Hub (DCH-G020): Certifikovaná brána Z-Wave, která zajišťuje propojení produktů Z-Wave k Wi-Fi, a současně má průchozí Ethernet port, takže nepřijdete o žádný výstup do domácí sítě Ethernet
  • Dveřní/okenní čidlo Z-Wave Door/Window Sensor (DCH-Z110): Detekuje otevření dveří nebo oken a pošle uživatelům notifikaci na jejich mobilní zařízení. Čidlo DCH-Z110 je napájeno z baterie, což umožňuje jeho flexibilní umístění a snadnou instalaci, přičemž baterie vydrží až tři roky. Čidlo je navíc vybaveno funkcí sledování teploty a intenzity světla, takže poskytuje další informace a možnosti integrace pro další zařízení platformy mydlink Home, kde je pomocí aplikace mydlink Home možné vytvářet další pravidla, například rozsvícení světla, když se otevřou dveře.
  • Čidlo pohybu Z-Wave Motion Sensor (DCH-Z120): Pošle upozornění na mobilní zařízení, když zaznamená jakýkoli pohyb. Čidlo „Z-Wave Motion Sensor“ je napájeno z baterie, což umožňuje jeho flexibilní umístění a snadnou instalaci, přičemž baterie vydrží až tři roky. Čidlo je navíc vybaveno funkcí sledování teploty a intenzity světla, takže poskytuje další informace a možnosti integrace pro další zařízení platformy mydlink Home, kde je pomocí aplikace mydlink Home možné vytvářet další pravidla, například rozsvícení světla nebo zapnutí ventilátoru či topného tělesa v závislosti na teplotě vzduchu v místnosti.
  • Čidlo kouře mydlink Home Z-Wave Smoke Detector (DCH-Z310): Čidlo kouře, odolné proti neoprávněné manipulaci, je napájené z baterie a má vestavěná tlačítka pro testování alarmu a funkčnosti. Je ideální pro flexibilní umístění a snadnou instalaci, baterie vydrží až tři roky. Lze jej snadno integrovat s jinými zařízeními platformy mydlink Home a vytvářet rozšířená pravidla celkové odezvy systému.
  • Čidlo zaplavení mydlink Home Wi-Fi Water Sensor (DCH-S160): Toto čidlo se připojuje do zásuvky elektrické sítě a přímo ke stávající domácí Wi-Fi síti nebo volitelně k bráně mydlink Connected Home Hub. Úkolem čidla DCH-S160 je detekovat přítomnost vody a poslat zprávu na mobilní zařízení, aby byli uživatelé na únik vody upozorněni. Wi-Fi čidlo zaplavení vodou je ideálně vhodné instalovat v blízkosti ohřívačů vody, praček, myček nádobí a akvárií, aby mohlo poskytnout včasné upozornění na únik vody a předejít případným dalším škodám, jež únik vody může způsobit. Čidlo detekuje vodu podél celé délky kabelu, aby jeho záběr detekce byl co největší, a lze jej rozšířit podél celé délky trubek. Uživatelé mohou nastavit aplikaci mydlink Home tak, aby řídila a aktivovala další zařízení v rámci platformy mydlink Home, například sirény, nebo naopak jiná zařízení vypnula pomocí funkce mydlink Home Smart Plug.
  • Siréna mydlink Home Wi-Fi Siren (DCH-S220): Hlavním účelem je pomoci odstrašit případné vetřelce a umožnit uživatelům, aby měli přehled, co se děje v jejich domě. Siréna DCH-S220 spustí akustický alarm a pošle zprávu na mobilní zařízení uživatele. Instalace sirény je snadná – v rámci sítě Wi-Fi ji nakonfigurujete stiskem tlačítka WPS a může vydávat až šest různých zvuků v závislosti na zařízení a akci, která se po aktivaci alarmu má spustit. Pomocí aplikace mydlink Home mohou uživatelé sirénu ovládat, řídit její hlasitost a vytvářet pravidla pro návazné akce s dalšími zařízeními v rámci platformy mydlink Home, jako jsou čidlo zaplavení vodou, čidlo pohybu nebo dveřní/okenní čidlo.

Nové příslušenství D-link bude v prodeji od června 2015 za ceny začínající na 49,99 eur (cca 1350 Kč.)
Zdroj a foto: D-Link

You must be logged in to post a comment Login