Reklama/Advertisement

Leaos Solar – elektrokolo s fotovoltaickými články

Elektrokolo Leaos Solar je vybaveno akumulátory, které umožňují jízdu s asistovaným šlapáním na vzdálenost až 90 kilometrů. Solární panely v rámu dobíjejí energii i v případě, že jej zapomenete připojit do zásuvky.

Elektrokolo Leaos Solar je postaveno ze skořepinového rámu z uhlíkových vláken, má odlehčená řidítka a blatníky. Solární panely mají být v budoucnu zabudovány do rámu a měly by umožnit plné nabití akumulátoru za 24 hodin denního světla. Kolo tak může být energeticky soběstačné pro běžné městské použití, kdy denně nenajezdíte více než 20 kilometrů s asistovaným šlapáním nebo 16 kilometrů jen v režimu elektropohonu.

Běžné nabíjení po připojení do zásuvky přitom trvá výrazně kratší dobu. Na plnou kapacitu by se měl 36 V akumulátor nabít přibližně za dvě hodiny. S plnými akumulátory se můžete vydat na cestu dlouhou 96 kilometrů v režimu asistovaného šlapání nebo 72 kilometrů v režimu elektropohonu.

Na trhu se mají kola objevit v létě 2015, podobu kola (barvu, výbavu, solární panely) si můžete nakonfigurovat na stránkách výrobce. Cena je bohužel velmi vysoká a začíná na 5 900 eurech, tedy přibližně 160 000 Kč.

Zdroj a foto. Leaos

You must be logged in to post a comment Login