Reklama/Advertisement

Noteboky Sony Vaio E s displejem 15,5 palce

Výkonné multimediální botebooky SONY VAIO řady E s 15,5” displeji jsou díky Blu-ray mechanice, procesoru Intel Core i5 a grafické kartě ATI Mobility Radeon HD řady 5000 ideální pro každodenní přehrávání médií ve vysokém rozlišení. Nabízejí HDMI výstup, čtyři USB porty a rychlý přenos dat

Vysoce kontrastní VAIO Display ohraničený jen velmi malým rámečkem z přístroje doslova vystupuje. Přestože jde o kompaktní počítač, překvapí standardně velikou klávesnicí s plnohodnotným numerickým blokem kláves. Jednotlivé klávesy jsou ergonomicky a rovnoměrně rozloženy tak, aby na ně vaše prsty dosáhly stejně dobře při práci jako při hraní her.

Uvnitř každého počítače VAIO typu E je procesor Intel Core řady 2010 doplněný 4GB rychlou operační pamětí DDR3, jež se stará o okamžitou odezvu v běžných kancelářských aplikacích a hrách. Kapacita pevného disku (až 500GB) nabízí dostatek prostoru k uložení i abnormálně velké sbírky hudebních a filmových klipů či fotografií. Nejnovější verze PC grafické karty řady ATI Mobility Radeon 5000 podpořená video pamětí o velikosti až 1 GB si poradí stejně dobře s editací Full HD filmů jako s jejich hladkým přehráváním.

Skvělý zážitek z domácího kina umocňuje Blu-ray mechanika a nejnovější funkce Dolby Home Theater v3 podporující prostorovou zvukovou kulisu při hraní her, sledování filmů i poslechu muziky. Díky zabudovanému HDMI výstupu můžete sledovat HD video na obrazovce připojené televize SONY BRAVIA. Trojice USB portů umístěných po straně je doplněna vysokorychlostním kombinovaným výstupem eSATA/USB. Pokud ho propojíte s externím pevným diskem SATA, můžete se těšit až na 6x rychlejší přenos dat než nabízí běžné USB 2.0.

Pro nové počítače VAIO „éčkové série“ je typická nejen samotná výkonnost, ale především uživatelská vstřícnost. Stačí stisknout knoflík s nápisem WEB   a za pár vteřin můžete surfovat na internetu, aniž by se musel načíst operační systém. Funkce Quick Web Access nově nabízí rozdělení obrazovky na dvě části a nezávislé surfování na dvou webových stránkách. Ty se samozřejmě na širokoúhlý displej s poměrem stran 16:9 bezproblémově vejdou. Vylepšení této funkce zahrnuje také integraci programu VAIO Evernote pro průběžné ukládání informací, které vás při surfování zaujaly. Stačí kliknout na text, obrázek, nebo dokument a Evernote jej automaticky označí a uloží na vzdálené úložiště. K podobné kolekci osobních výstřižků a zajímavostí se pak dostanete z jakéhokoliv jiného PC, nebo dokonce i z mobilního telefonu.

Funkční tlačítko s nápisem ASSIST vás po stisknutí přenese do služby VAIO Care, která vám pomůže diagnostikovat a vyřešit případný technologický problém. To platí i v případě, že nebude spuštěn operační systém Windows. Společnost SONY nahrála do počítače i celou řadu aplikací vyvinutých speciálně pro přístroje VAIO, které pomáhají při sledování filmů a poslechu muziky z mediální kolekce. Do ní vás přenese stisk jediného tlačítka označeného VAIO umístěného na předním panelu počítače.

Tato funkce nabízí i pomocné vyhledávání postavené na vašich preferencích a bere v potaz historii stránek, které jste na webu navštívili. Nejnovější verze programu PMB (Picture Motion Browser) VAIO Edition je určena pro práci s videoklipy a fotografiemi, které můžete snadno editovat i řadit do skupin. Všechny nové modely série VAIO E jsou standardně vybaveny originálním operačním systémem Windows 7 Home Premium Edition nastaveným pro snadné a rychlé použití počítače.

Nové počítače VAIO série E vybavené Blu-ray mechanikou budou na českém trhu k dispozici od konce června 2010 za cenu kolem 26 000 Kč včetně DPH.


Model
VAIO VPCEB2Z1E
Procesor Intel® Core™  i5-430M 2.26GHz with Intel® Turbo Boost Technology(max. 2.53 GHz)
Operační systém Windows® 7 Home Premium (64-bit)
Paměť 4GB DDR3 SDRAM (1066 MHz)
Pevný disk 500GB (5400 rpm)
Obrazovka 39.4cm (15.5”) 16:9 VAIO Display (1366×768)
Grafická karta ATI Mobility Radeon™ HD 5650 with 1GB VRAM
Optická mechanika Blu-ray Disc™ přehrávač
Váha a rozměry 2.7kg (včetně baterie);248.2 x 31.1 x 369.8 mm (hloubka x výška x šířka)
Ostatní WLAN 802.11b/g/n; Bluetooth 2.1+EDR; integrovaná kamera; stereo audio s Dolby Home Theater v3; HDMI výstup a 3 konektory USB + eSATA/USB; WEB/ASSIST/VAIO tlačítka; barva černá

Zdroj: Sony

You must be logged in to post a comment Login