3D Blu-ray přehrávač Panasonic DMP-BDT300

Panasonic představil první 3D Full HD Blu-ray přehrávač DMP-BDT300, který v kombinaci s plazmovým 3D televizorem Panasonic řady VT20 a aktivními brýlemi vytvoří skvělou 3D podívanou.

O ostrý 3D obraz v plném HD rozlišení 1920 x 1080 obrazových bodů se stará videoprocesor UniPhier. Full HD data zpracovává tzv. sekvenční metodo (snímky zobrazené střídavě pro pravé a levé oko. Činnost videoprocesoru doplňuje PHL Reference Chroma Procesor Plus pro zpracování jednotlivých pixelů videosignálu ve vertikálním směru, reprodukci barevných signálů v horizontálním směru obstarává technologie Adaptive High Precision 4:4:4. Zdokonalená technologie převzorkování P4HD vylepšuje i reprodukci DVD filmů ve standardním rozlišení.

3D Blu-ray přehrávač má dva HDMI výstupy. Jeden HDMI výstup slouží pro přenos 3D videosignálu do TV a druhým připojíte Blu-ray přehrávač ke staršímu AV přijímači, takže není zapotřebí měnit celý AV systém.

Technologie HDMI Jitter Purifier potlačuje elektromagnetické rušení, které vzniká při  přenosu digitálního audiosignálu přes HDMI a mohlo by negativně ovlivnit výslednou kvalitu zvuku. Simulace elektronkového zvuku (Digital Tube Sound) zajišťuje osobitou a příjemnou atmosféru zvuku elektronkových zesilovačů.

K dispozici je i 7.1kanálový analogový audio výstup s novým typem 192kHz D/A převodníku, který se stará o přenos audiosignálů ve vysoké kvalitě. Přehrávač tak můžete propojit i s AV přijímačem, který nepodporuje HDMI.

Přehrávač BDT300 dokáže načíst Blu-ray disky za půl sekundy, součástí výbavy je praktická funkce VIERA Link umožňující obsluhovat přehrávač pomocí dálkového ovládače televizoru Panasonic VIERA. Pomocí technologie DLNA 3D Blu-ray přehrávač propojíte s počítačem nebo HD rekordérem (DIGA) kompatibilním s DLNA serverem. Po připojení k domácí síti (LAN) si můžete přehrávat záznamy ve formátu AVCHD, WMV, DivX a JPEG nebo AVCHD soubory a programy nahrané na pevném disku HD rekordéru DIGA.

K dispozici je i WiFi adaptér pro přístup k záznamům v domácí síti. Model DMP-BDT300 je vybaven funkcí VIERA ČÁST s možností připojení k internetovým aplikacím YouTube, Picassa a archívu TV Nova. Pomocí funkce  BD-Live lze z internetu stahovat data (obrazový materiál a titulky) případně se zapojit do kvízů a interaktivních her, které souvisí s bonusovým obsahem uloženým na Blu-ray discích. BD-Live podporuje i BONUSVIEW. Přehrávač je vybaven pozicí pro paměťové SD karty a umožňuje přehrávání fotografií a multimediálního obsahu.

Panasonic DMP-BDT300 bude v prodeji od dubna 2010 za doporučenou maloobchodní cenu 15 995 Kč.

Zdroj: Panasonic