Little Tikes Young Explorer – počítač pro děti za 2 600 dolarů

Chcete vydělat na prodejích počítačů? Zabalte je do odolného plastu a prodávejte jako hračky pro děti od 3 do 7 let. Počítač s parametry běžného netbooku se vám snad podaří vnutit některému z rodičů.

Zdá se mi jen těžko uvěřitelné, že za počítač s operačním systémem Windows, vybavený pevným diskem 160 GB, 1 GB paměti a 19palcovým širokoúhlým displejem si někdo dokáže naúčtovat 2 600 dolarů, ale je to tak. Stačí použít trochu barevného plastu, dvě podložky na myš, dodat ke stojanu malou plastovou sedačku a skříň PC uschovat do přihrádky s větráním a uzamčením. Nějakou barevnou hru pro děti od 3 do 7 let snad seženete a nainstalujete, spustíte menší či větší kampaň o tom, jak počítač pomůže milému děcku v jeho vývoji a pak jen čekáte na rodiče, kteří hledají pro svého předškoláka neobvyklý dárek.

Nebudu tvrdit, že počítače dětem škodí. Se správným vedením může občasné ochomýtnutí kolem obrazovky, klávesnice a myši přispět k rozvoji představivosti, soustředěnosti a logického myšlení. Přemíra pobytu před obrazovkou ale bude spíše na škodu.

Reklama/Advertisement

Můžete být zastánci opačného trendu a přenecháte volný čas strávený s potomkem barevné obrazovce počítače nebo televize (při sledování pořadů nebo hře s nějakou herní konzolí). Je to na vás. Místo sestavy Young Explorer za 2600 dolarů ale raději kupte tři notebooky nebo čtyři netbooky. Vyjde to levněji

Zdroj: OhGizmo

Reklama/Advertisement