Acer představil ekologický chromebook Acer Vero 514

Acer Chromebook Vero 514

Společnost Acer představila nový Acer Chromebook Vero 514 – první Chromebook z řady ekologických zařízení Vero, který odráží závazek společnosti k udržitelnosti a nabízí spotřebitelům i firemním zákazníkům více možností, které jim umožní snížit ekologickou stopu.

Nový Acer Chromebook Vero 514 (CBV514-1H/T) se vyznačuje promyšleným designem, který zohledňuje celou životnost výrobku, protože jej lze snadno upgradovat, opravovat, rozebírat a recyklovat. U většiny míst notebooku jsou také použity recyklované materiály. Jde například o z 30 % recyklovaný plast po spotřebiteli (PCR) v šasi a z 50 % v krytech kláves. Povrch touchpadu je pak tvořen ze 100 % plasty vázanými na oceán a pro papírový obal byl z 90 % použit recyklovaný papír.

Redukce, opětovné použití a recyklace

V novém Chromebook Acer Vero 514 je v šasi a rámečku obrazovky použito 30 % plastů z PCR a 50 % plastů v krytech kláves a reproduktorů. Kromě toho chromebook přispívá ke snížení množství plastového odpadu v oceánech, protože používá plasty vázané na oceány v krytu vnitřního ventilátoru a na touchpadu OceanGlass™ s elegantní texturou podobnou sklu a citlivou odezvou.

Nový Chromebook byl speciálně navržen pro prodlouženou životnost, aby se minimalizoval dopad na životní prostředí. Provádění oprav a upgradů paměti a úložiště je nyní zjednodušeno použitím standardních šroubků na spodním krytu. Jedinečný exteriér se vyznačuje tělem bez barevné úpravy s povrchem v barvě šedé dlažby a zobrazovacím panelem, který je z 99 % recyklovatelný. Acer Chromebook Vero 514 má vnější povrch odolný vůči nárazu, který prodlužuje životnost a splňuje normy testování MIL-STD 810H díky zesílené konstrukci, která jej chrání před pádem z výšky až 122 cm (48″).

Acer Chromebook Vero 514 poskytuje vysoký výkon

Acer Chromebook Vero 514 je vybaven nejnovějšími procesory Intel® Core™ 12. generace a grafikou Intel® Iris® Xe, řeší potřeby spolupráce, produktivity a zábavy. Rychlonabíjecí baterie udrží notebook v provozu déle po celý den, protože se chromebook dokáže nabít až na 50 % své desetihodinové výdrže za pouhých 30 minut.

Acer Chromebook Vero 514

14″ antireflexní displej Corning Gorilla Glass s rozlišením Full HD, který je dostupný ve variantě s dotykovou obrazovkou, se může pochlubit jasem 300 nitů a širokým barevným rozsahem se 100% pokrytím barevného prostoru sRGB, což poskytuje živější a přesvědčivější zážitky ze sledování obrazu.

Acer Chromebook Vero 514 má tenké rámečky, které zajišťují působivý 88% poměr obrazovky k tělu. Webová kamera s rozlišením Full HD a zvukem DTS se zesilovačem Smart Amplifier zajišťuje na novém Chromebooku vysoce kvalitní videokonference.

Acer Chromebook Vero 514 je navržen pro tvorbu a vysokorychlostní konektivitu, je vybaven rychlou a spolehlivou Wi-Fi 6E a lze jej připojit k řadě zařízení a displejů. A to díky portům, jako jsou dva USB-C, USB 3.2 typu A a HDMI. U USB-C nabízí také možnost nabíjení.

Acer Chromebook Enterprise Vero 514

Acer Chromebook Enterprise Vero 514 vybavuje firemní uživatele různými podnikovými funkcemi systému ChromeOS a umožňuje zaměstnancům ekologicky zaměřených organizací, call center, zdravotnických zařízení a dalších podniků zvýšit efektivitu provozu a produktivitu.

Acer Chromebook Vero 514

Chromebook Enterprise Vero 514 se dodává s odemčenými podnikovými funkcemi systému ChromeOS včetně pokročilého zabezpečení, reportování a přehledů, škálovatelné správy založené na cloudu a registrace bez nutnosti dotyku.

Recyklovatelné obaly dále snižují dopad na životní prostředí

Obaly využívají recyklovatelný materiál, který pomáhá minimalizovat ekologický odpad. Krabice je vyrobena z 90 % z recyklovaného papíru, zatímco sáček na notebook a folie na klávesnici je vyrobena ze 100 % z recyklovaného plastu. Pouzdro na adaptér je vyrobeno z papíru namísto použití tradičního plastového sáčku. Jakmile je Chromebook připraven k použití, lze vnitřní obal zařízení přeměnit na víceúčelový trojúhelníkový stojan na notebook nebo jej použít pro jiné domácí či kancelářské funkce.

Kompletní řada ekologických produktů Acer Vero

Nový Acer Chromebook Vero 514 je nejnovějším přírůstkem do řady Vero společnosti Acer, která zahrnuje notebooky Aspire Vero, multifunkční zařízení Veriton Vero, monitory Vero, projektor Vero a příslušenství značky Vero, jako jsou myši a klávesnice.

Acer Earthion

Řada produktů Vero byla vytvořena v rámci iniciativy Earthion která je odhodláním společnosti Acer využívat své silné stránky, partnery v dodavatelském řetězci, zákazníky a zaměstnance k vývoji inovativních a integrovaných řešení pomáhající řešit problémy životního prostředí a zajišťující udržitelnější budoucnost. Mezi cíle iniciativy Earthion patří závazek Acer RE100 společnosti Acer, který spočívá v zajištění 100% obnovitelných zdrojů energie do roku 2035, ekologičtější návrhy produktů a snížení uhlíkové stopy dodavatelského řetězce společnosti Acer.

Acer Chromebook Vero 514

Dostupnost a cena

Notebook Acer Chromebook Vero 514 (CBV514-1H/T) bude v oblasti EMEA k dispozici v listopadu za cenu od 599 € (cca 14 500 Kč). Přesné parametry, ceny a dostupnost se může lišit v závislosti na zemi prodeje.

Zdroj a foto: Acer

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.