Razer Basilisk V3 Pro je skvělá herní myš s programovatelnými tlačítky

bezdrátová herní myš Razer Basilisk V3 Pro

Společnost Razer představila bezdrátovou herní myš nové generace Basilisk V3 Pro, která je navržena pro výkon a kompletní přizpůsobitelnost. Myš je vybavena naklápěcím kolečkem Razer HyperScroll, optickými spínači Razer Optical Mouse Switches Gen-3, 10+1 programovatelnými tlačítky a optickém senzorem Razer Focus Pro 30K. Bezdrátové nabíjení zajišťuje Razer Mouse Dock Pro a Wireless Charging Puck, které se prodávají samostatne.

Přizpůsobitelnost na nové úrovni

Díky technologii Razer Chroma™ RGB je Basilisk V3 Pro vybaven 13zónovým Chroma osvětlením s plným podsvícením, které hráčům umožňuje přizpůsobit si každou zónu z více než 16,8 milionu barev a nesčetných světelných efektů a zároveň zažít větší pohlcení při dynamické reakci ve více než 200 hrách s integrovanou technologií Chroma.

S využitím oceňovaného Razer™ HyperScroll Tilt Wheel mohou hráči buď zrychleně procházet obsah volným otáčením až do zastavení, nebo přepnout do hmatového režimu pro větší přesnost a uspokojivou zpětnou vazbu, která je ideální pro cyklické procházení zbraní nebo dovedností.

Myš, kterou si oblíbily miliony lidí po celém světě, má charakteristický tvar a ikonický tvar s 10+1 programovatelnými tlačítky, který dokonale podporuje různé způsoby držení, a její četná snadno přístupná tlačítka umožňují nekonečné kombinace příkazů a maker pro špičkovou ergonomii a ovládání.

Nesrovnatelný výkon

Nejlepší přesnost ve své třídě, intenzivní hraní s nízkou latencí, zvýšená odolnost a rychlost – to vše jsou vlastnosti, které dokonale vystihují možnosti nové generace myši Basilisk V3 Pro. Optický snímač Focus Pro 30K, který dosahuje kompletní přesnosti rozlišení 99,8 %, nabízí výkonné řešení snímače vybavené funkcemi umělé inteligence, jako jsou Smart Tracking, Motion Sync a Asymmetric Cut-off – pro maximální výkon na nejvyšší úrovni hraní.

Díky funkci Smart Tracking se Basilisk V3 Pro automaticky kalibruje na různých površích, takže je schopen udržet konzistentní vzdálenost nad povrchem bez ohledu na to, na jakém povrchu je použit, což hráčům umožňuje lepší kontrolu a přesnost, a to i na skle.

Myš Basilisk V3 Pro je navíc vybavena novými optickými spínači Razer Optical Mouse Switches Gen-3, díky nimž je naprosto vyloučen problém s dvojím kliknutím a nedochází k žádnému zpoždění při odezvě, a přitom má stále příjemnější hmat a ještě delší životnost kliknutí. Tyto spínače jsou dimenzovány na životnost až 90 milionů kliknutí, což zvyšuje životnost o více než 25 % ve srovnání s předchozí generací spínačů.

Bezdrátové připojení pro více zařízení

Razer Basilisk V3 Pro je také vybaven technologií Razer HyperSpeed Wireless pro připojení na frekvenci 2,4 GHz, takže si hráči mohou vychutnat mimořádně rychlou odezvu s rychlostí o 25 % vyšší než u jiných bezdrátových technologií. Díky podpoře více zařízení mohou hráči zefektivnit své nastavení a uvolnit port USB připojením kompatibilní bezdrátové klávesnice Razer i Basilisk V3 Pro k jedinému klíči. Díky tomu, že se může pochlubit také připojením Bluetooth i připojením typu C, umožňuje větší všestrannost a bezproblémové přepínání zařízení. Basilisk V3 Pro je také kompatibilní s nově vydaným bezdrátovým hardwarovým klíčem Razer 4K Hz HyperPolling, který hráčům umožňuje dosáhnout absolutní kontroly se skutečnou frekvencí bezdrátového dotazování 4000 Hz.

Bezdrátové nabíjení nové generace

Spolu s myší Basilisk V3 Pro s certifikací Qi (po připojení bezdrátového nabíjecího puku) dnes Razer oznámil také novou dokovací stanici Razer Mouse Dock Pro s integrovaným vysílačem 4K Hz. Nabízí magnetické bezdrátové nabíjení pro bezproblémové a pohodlné nabíjení, které nikdy nebylo intuitivnější. Hráči mohou nahradit běžný krycí puk myši bezdrátovým nabíjecím pukem (je součástí Mouse Dock Pro) v kompatibilní myši Razer a nabíjet myš jejím umístěním na dokovací stanici – ta má magnetické uchycení, které zůstává během nabíjení bezpečné.

Myš Mouse Dock Pro je také vybavena integrovaným vysílačem Razer HyperPolling 4K Hz Transceiver pro skutečnou bezdrátovou frekvenci dotazování 4K Hz a 8 zónami osvětlení Razer Chroma RGB s možností výběru z 16,8 milionu barev pro přizpůsobitelný styl a větší pohlcení hrou. 

Technická specifikace Razer Basilisk V3 Pro

 • 10+1 nezávisle programovatelných tlačítek
 • Čtyřsměrné naklápěcí kolečko Razer™ HyperScroll s elektronicky ovládanými režimy vroubkování a volného otáčení
 • Razer™ HyperSpeed Wireless (s podporou více zařízení), Bluetooth a kabelová podpora prostřednictvím kabelu Razer™ Speedflex typu C
 • Výdrž baterie až 90 hodin (HyperSpeed)
 • 13 zón osvětlení Razer Chroma™ RGB s plným podsvícením a skutečnými 16,8 milionu přizpůsobitelných barevných možností
 • Optický snímač Focus Pro 30K
 • Až 750 palců za sekundu (IPS) / zrychlení 70 G
 • Optické spínače myší Razer™ Gen-3
 • Vestavěná paměť (4+1 profil)
 • Přibližná velikost: 130 mm (délka) x 75,4 mm (šířka rukojeti) x 42,5 mm (výška)
 • Přibližná hmotnost: 112 g (bez kabelu)
 • Kompatibilita s doky: Razer Mouse Dock Pro s Razer Wireless Charging Puck (obojí se prodává samostatně)

Dokovací stanice Razer Mouse Pro

 • Vestavěný vysílač Razer™ HyperPolling 4K Hz
 • Protiskluzová základna
 • Kompatibilní zařízení: Basilisk V3 Pro
 • Přibližná velikost: 83,5 mm (délka) x 56 mm (šířka) x 43,5 mm (výška).
 • Přibližná hmotnost: 112 g / 3,95 oz
 • Port USB typu C pro napájení a data
 • Uvnitř krabice: Razer Mouse Dock Pro, Razer Wireless Charging Puck, vysokorychlostní kabel USB typu A na typ C 

Dostupnost a cena

Myš Razer Basilisk V3 Pro a doplňková zařízení je možné koupit u výrobce Razer.com a specializovaných prodejců od 23.8.2022

 • myš Basilisk V3 Pro stojí 159,99 USD / 179,99 € MSRP / cca 4 410 Kč
 • Mouse Dock Pro stojí 69.99 USD / 99.99 € / cca 2 450 Kč
 • Bezdrátový nabíjecí puk 19,99 USD / 24,99 € / cca 620 Kč
 • Sada Basilisk V3 Pro + bezdrátový nabíjecí puk 169,99 USD / 193,99 € MSRP / cca 4 750 Kč
 • Sada Basilisk V3 Pro + Mouse Dock Pro 199,99 USD / 242,99 € MSRP / cca 5 950 Kč

Zdroj a foto: Razer

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.