AEG na IFA 2022 představuje úsporné pračky, chladničky a varné desky

Pračky a sušičky AEG Electrolux na IFA 2022

Značka AEG přichází na trh s novou řadou praček a sušiček, které automaticky upravují čas, spotřebu vody a energie. Nový přídavný filtr zachytí až 90 % mikroplastových vláken uvolňovaných ze syntetického oblečení.

Světová premiéra se uskuteční na celosvětovém technologickém veletrhu IFA v Berlíně ve dnech 2. – 6. září 2022. Na stejné akci představí AEG také novou řadu chladniček kombinovaných s mrazničkou, které snižují plýtvání potravinami a jsou z 80 % vyrobené z recyklovatelných materiálů.

Pračky a sušičky AEG Electrolux na IFA 2022

Praní na nízkou teplou a napařování

Mezi hlavní novinky AEG na veletrhu IFA patří nová řada praček a sušiček, která obsahuje i oceněné spotřebiče. Unikátní řada praček využívá technologii praní v měkké vodě, která účinně pere prádlo při teplotě pouhých 30 °C.

Příliš časté praní oblečení při vysokých teplotách může zničit jeho barvu a kvalitu látky. Místo praní mohou uživatelé zvolit funkci napařování, která za 25 minut zbaví oblečení zápachu a oproti běžnému cyklu použije o 96 % méně vody. Přídavný filtr pro pračky navíc zachytí až 90 % mikroplastových vláken uvolňovaných ze syntetického oblečení. 

Nová řada sušiček byla vyvinuta s cílem minimalizovat spotřebu energie. Využívá technologii 3DScan, která zjišťuje úroveň vlhkosti uvnitř prádla a zajišťuje rovnoměrné sušení i vrstvených oděvů.

Nové chladničky s mrazničkou

V sekci kuchyňských spotřebičů představí AEG novou řadu chladniček kombinovaných s mrazničkou, které zabraňují plýtvání potravinami, jako například model 7000 GreenZone/GreenZone+. Více než 80 % použitého materiálu chladniček se dá recyklovat, což z této řady dělá jednu z nejudržitelnějších možností na trhu.

AEG Maxispace Greenzone

Vestavný chladící systém v řadě 8000 Cooling 360° udrží suroviny déle čerstvé a tím pomáhá snížit množství vyhozených potravin až o 20 %. Významně tak přispívá k prevenci plýtvání jídlem. Podle současných výzkumů vyhazuje až 60 % lidí potraviny alespoň jednou týdně. Hlavním důvodem je prošlé datum spotřeby, ale často je to i kvůli rychlému kažení čerstvých surovin.

Varné desky s odsáváním

AEG představí na veletrhu IFA také dvě nové varné desky s odsáváním: 6000 Bridge s eXTractorem (ComboLite) a 8000 Bridge/FlexiBridge s eXTractorem. Uživatelské návyky se proměňují a kuchyně se stává společenským místem. Varné desky jsou navržené tak, aby je v kuchyni bylo možné nainstalovat kamkoliv.

AEG 8000 Bridge/FlexiBridge s eXTractorem

Jakmile se na desce začne vařit, odsavač umístěný uprostřed se zapne a efektivně, tiše a rychle odstraňuje výpary přímo od zdroje. Přefiltrovaný a zrecyklovaný vzduch pak vrací zpět do místnosti. Zbytkové výpary po skončení vaření odstraní funkce Breeze, která pokračuje v osvěžování vzduchu.  

Zdroj a foto: AEG Electrolux

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.