Samsung představil odolný tablet pro práci v terénu Galaxy Tab Active4 Pro

odolný tablet Samsung Galaxy Tab Active4 Pro

Samsung představil nový univerzální tablet Galaxy Tab Active4 Pro se špičkovou odolností, velmi dobrou funkční výbavou a skvělým zabezpečením díky platformě Samsung Knox a zvládá práci v náročných podmínkách v jakémkoli terénu. 

Lehký, odolný a připravený k práci

Na Galaxy Tab Active4 Pro se díky odolnému provedení můžeme spolehnout v jakémkoli prostředí, ale to zdaleka není jeho jediná výhoda – je překvapivě tenký a lehký, tloušťka dosahuje jen 10,2 mm a hmotnost 674 g. Tím pádem ho člověk u sebe může mít prakticky kdekoli – v obchodě, na stavbě, v horách, stačí si vybrat.

O spolehlivou ochranu displeje před rozbitím i poškrábáním se stará sklo Corning® Gorilla® Glass 5, výrazně výkonnější než jiné chemicky zesílené skleněné panely. Kromě toho Galaxy Tab Active4 Pro bezpečně zvládá i pád z metrové výšky, s ochranným krytem ze základního balení i z 1,2 m.

Co se ochrany před prachem a vlhkostí týče, získal tablet i integrované dotykové pero S Pen certifikát IP68. A v drsných přírodních podmínkách lze počítat s odolností podle standardu MIL-STD-810H, což znamená, že přístroji nevadí značná nadmořská výška, extrémní teploty, vibrace ani vlhkost.

Všestranné využití

Hlavním úkolem tabletu Galaxy Tab Active4 Pro je usnadňovat práci uživatelům, ať už dělají cokoli – v prodejně, na stavbě, v terénu venku apod. K tomu slouží několik speciálních funkcí a vlastností, například programovatelná tlačítka. Jejich funkce se dá (třeba i v rámci celé firmy) nastavit tak, aby umožnila snadný a rychlý přístup k nejčastěji používaným nebo obzvlášť důležitým aplikacím a datům.

Výraznou výhodou je i výjimečná citlivost displeje, který reaguje i na dotyk v rukavicích – v terénních podmínkách tak mohou zaměstnanci tablet ovládat, aniž by si jakkoli zahrávali z bezpečností.

V terénu je také často špatně slyšet zvuk z reproduktorů, což může vést k nejrůznějším zmatkům nebo chybám. Galaxy Tab Active4 Pro tenhle problém řeší výrazným zvýšením maximální hlasitosti, takže uživatelé slyší vše jasně dokonce i na hlučné stavbě nebo třeba na nemocničním oddělení v plném provozu.

odolný tablet Samsung Galaxy Tab Active4 Pro

K dalším přednostem Galaxy Tab Active4 Pro patří i bezproblémová kompatibilita s nejrůznějším příslušenstvím od Samsungu i od dalších výrobců. K dispozici jsou například ergonomické kryty a pouzdra s řemínky či stojany, dobíjecí kolébky, kryty s klávesnicemi nebo čtečky čárových kódů, tedy opět vše, co k různým pracovním úkolům uživatelé potřebují.  

Skvělá výbava pro moderní podnikání

Tablet Galaxy Tab Active4 Pro ovšem není jen odolný a praktický, ale také skvěle vybavený po hardwarové i softwarové stránce. Intuitivní uživatelské rozhraní One UI lze do značné míry přizpůsobit vlastním potřebám, špičkový osmijádrový procesor bleskurychle zvládá i nejnáročnější úkoly, díky bohatým možnostem konektivity budou zaměstnanci moci neustále udržovat kontakt s okolím. Kdyby náhodou interní úložný prostor nestačil, lze ho rozšířit pomocí paměťové karty microSD.

O spojení se světem se stará Sub6 5G a Wi-Fi 6, takže se uživatelé mohou spolehnout na rychlý přenos dat i odezvu. Nechybí ani podpora standardu CBRS neboli Citizens Broadband Radio Service pro privátní firemní sítě.

Samozřejmostí je také komunikace přes NFC port a mobilní zabezpečovací platforma Knox Platform for POS (Point of Sale), která se uplatní především v maloobchodním prostředí. Ať už z Galaxy Tab Active4 Pro uděláte součást běžné pokladny nebo ho budete používat jako samostatné pokladní zařízení, mohou se zákazníci těšit na rychlejší a snazší placení. A díky funkci Knox Capture může tablet sloužit jako dokonale bezpečná profesionální čtečka čárových kódů pro inventury a skladové hospodářství v reálném čase.

Také se nemusíte bát, že vám v nejméně vhodné chvíli dojde energie – baterie tabletu je vyměnitelná, a kromě toho umožňuje rychlodobíjení pomocí technologie POGO. Kromě toho je k dispozici i režim No Battery, v němž se dá přístroj používat třeba v obchodě nebo ve vozidle zcela bez baterie. Tím se prodlužuje i její celková životnost, dokonce i v prostředí s vysokou teplotou. 

A když je práce v terénu hotová a uživatel přechází do kanceláře, lze Galaxy Tab Active4 Pro snadno připojit k externímu monitoru pomocí služby Samsung DeX, případně používat v režimu Standalone s emulátorem počítačového prostředí přímo na displeji.

Špičkové zabezpečení v reálném čase

V době, kdy se spousta pracovních úkolů přesouvá do terénu, výrazně roste význam zabezpečení dat. A právě proto Samsung vybavil svůj odolný tablet integrovanou bezpečnostní platformou Knox Suite, díky níž mohou IT týmy jednotlivá zařízení snadno konfigurovat, zabezpečit, spravovat i analyzovat. Platí to pro samostatné tablety i pro celé firemní flotily. Oblíbený bezpečnostní systém Samsung Knox samozřejmě tablet chrání na hardwarové i softwarové úrovni v reálném čase před všemi hrozbami, které současné digitální prostředí přináší.

A Samsung v úzké spolupráci s vývojáři operačního systému Android myslí i na budoucnost a nabízí majitelům tabletů Galaxy Tab Active4 Pro dlouhodobou ochranu, mimo jiné i díky sdílení informací o aktuálních hrozbách a škodlivých programech. Hlavně se ale uživatelé mohou spolehnout, že budou mít po pět let k dispozici bezpečnostní aktualizace a tři velké aktualizace operačního systému.

Technické údaje

 • displej: 10,1 palců, 1920 x 1200 pixelů (WUXGA), LCD, Corning Gorilla Glass 5
 • procesor: 8 jader
 • RAM: 4/6 GB
 • úložiště: 64/128 GB + microSD
 • Android 12 + One UI
 • Dual SIM
 • Foťáky:
  • zadní – 13 MPx
  • přední – 8 MPx
 • USB C, POGO
 • Dolby Atmos
 • čtečka otisků prstů
 • IP68, MIL-STD-810H
 • 5G, LTE, Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax, 2.4GHz + 5GHz, MIMO), Bluetooth v5.2, NFC (eSE), GPS, GLONASS, Galileo, Beidou, QZSS
 • rozměry: 242,9 x 170,2 x 10,2 mm; 674 gramů
 • baterie: 7600 mAh

Dostupnost a cena

Galaxy Tab Active4 Pro se bude v České republice prodávat prostřednictvím B2B obchodních kanálů od poloviny září. Cena tabletu nebyla dosud zveřejněna.

Zdroj a foto: Samsung

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.