AGON by AOC uvádí ultraširoký herní monitor AG405UXC s 40″ 144Hz displejem

ultraširoký herní monitor AGON by AOC AG405UXC cena

AGON by AOC uvádí na trh nový ultraširoký herní monitor AG405UXC s úhlopříčkou  40″ (100 cm), UWQHD rozlišením 3440×1440 bodů (poměr 21:9), obnovovací frekvencí 144 Hz a odezvou 1 ms MPRT.

Rozšíření herního prostředí

AG405UXC se svým 40″ plochým ultraširokým IPS panelem nabízí rozsáhlé herní prostředí, které uživatele pohltí herní akcí. S rozlišením UWQHD 3440×1440 poskytuje AG405UXC detailní a ostrý obraz. Obnovovací frekvence 144 Hz a doba odezvy1 ms MPRT zajišťuje plynulé a citlivé hraní.

AG405UXC je také perfektním společníkem pro streamery a tvůrce obsahu, kteří mohou využít extra horizontální prostor k zahrnutí okna chatu nebo streamovacího softwaru nebo jej použít k zobrazení kompletní časové osy při úpravě videa.

Vynikající výkon v ultraširokém formátu

Se svým plochým ultraširokým IPS panelem je AG405UXC navržen pro hráče, kteří upřednostňují vysokorychlostní výkon a vynikající vizuální kvalitu na velkém displeji. Tento monitor nabízí obnovovací frekvenci 144 Hz a dobu odezvy 1 ms MPRT, což zajišťuje vysokorychlostní herní zážitek s rychlými hrami.

Impozantní velikost a ultraširoký formát 21:9 modelu AG405UXC nabízí jasnou výhodu pro hráče, zejména pak pro ty, kteří se zabývají strategickými, simulačními a RPG hrami. Tyto žánry často zahrnují složitá rozhraní a rozsáhlá prostředí a větší obrazovka umožňuje hráčům získat širší pohled na herní svět. Hráči mohou také přistupovat k více nabídkám současně, aniž by došlo k přeplnění obrazovky.

ultraširoký herní monitor AGON by AOC AG405UXC cena

Ultraširoký formát také zlepšuje herní zážitek v závodních a leteckých simulačních hrách a poskytuje širší zorné pole, které věrněji napodobuje přirozené lidské zorné pole. To může zvýšit pohlcení a poskytnout konkurenční výhodu tím, že hráčům umožní vidět více z herního světa, aniž by museli posouvat nebo scrollovat. AG405UXC je se svou kombinací velikosti, formátu a vysoce výkonných funkcí navržen tak, aby povznesl herní zážitek napříč širokou škálou žánrů.

Softwarová výbava

AG405UXC také podporuje intuitivní software G-Menu od AOC, který umožňuje snadné přizpůsobení nastavení monitoru, včetně barev, overdrive a herních funkcí, jako je Shadow Control, Low Blue Mode, Dial Point a Frame Counter. Nabízí také nastavení pro nízké vstupní zpoždění, které zajišťuje rychlé a citlivé hraní, a podporu Adaptive-Sync pro herní zážitek bez trhání a zadrhávání.

ultraširoký herní monitor AGON by AOC AG405UXC cena

Monitor je navíc dodáván s všestranným stojanem s širokým rozsahem náklonu, natočení a nastavení výšky až o 150 mm, který poskytuje pohodlí při delším hraní. Mezi další funkce patří port USB-C s výkonem 90 W, rozbočovač USB pro pohodlné připojení periferií a vestavěné reproduktory pro bohatý zvukový zážitek.

Dostupnost a cena

Monitor AG405UXC bude dostupný od června 2023 za doporučenou koncovou cenu 15 472 Kč (649 Eur).

Zdroj a foto: AGON by AOC

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.