Alienware představil nové herní notebooky, monitory a příslušenství

Notebook Alienware X

Rychlé procesory Intel a AMD, výkonné grafické karty, rychlejší paměti s vysokou pracovní frekvencí… Alienware na CES 2022 představil novinky pro rok 2022 a příznivci stylových a výkonných počítačů se určitě mají na co těšit. Již v prvním čtvrtletí 2022 budou moci kupovat Ultra tenké a výkonné notebooky Alienware X-Series a M-Series, širokoúhlý monitor Alienware 34 Curved QD-OLED nebo nový model bezdrátových herních sluchátek a myši.

Alienware x14

Alienware x14 je první 14” notebook s podporou technologií NVIDIA Advanced Optimus a G-SYNC (výdrž baterie je tedy optimalizována i během hraní) a také prvním notebookem od Alienware, který používá porty typu C výhradně na nabíjení. Je vybaven nejnovější 12. generací procesorů Intel Core řady H nebo grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 3060 se sedmifázovou regulací napětí. Vyznavačům větších monitorů přináší Alienware vylepšenou verzi 15“ a 17“ notebooků Alienware x15 R2 a x17 R2, nyní s rychlejší pamětí typu DDR5 s pracovní frekvencí až 6400 MHz.
Alienware M-Series pro nejnáročnější hráče.

Alienware m17 R5

Vylepšený model 17“ herního notebooku Alienware m17 R5 je adresován hráčům, kteří očekávají absolutní herní výkon a nehodlají dělat žádné kompromisy. K dispozici bude několik konfigurací poháněných nejnovějšími procesory AMD Ryzen řady 6000. O chlazení celé sestavy se stará technologie Alienware Cryo-tech, která pomáhá udržet vysoký výkon i během dlouhých hodin hraní. V nabídce bude také menší 15“ verze Alienware m15 R7 osazená procesory AMD Ryzen nebo 12. generací procesorů Intel Core řady H a grafickými kartami NVIDIA GeForce RTX řady 30. Veškeré notebooky Alienware jsou nyní vybaveny technologiemi Dolby Vision pro širokospektrální obraz a Dolby Atmos pro pohlcující prostorový zvuk.

Reklama/Advertisement

AW3423DW

První Quantum Dot OLED herní monitor na světě 

Alienware rovněž představil obrovský 34“ prohnutý herní monitor (zakřivení 1800R), oceněný CES Innovation Award Honoree. Monitor disponuje panelem typu OLED a technologií Quantum Dot, která má zajistit ještě kvalitnější zobrazení, zejména světlejších barev a také lepší prokreslení stínů. Hraní bez prodlev zajistí rychlá odezva 0,1 ms, nativní obnovovací frekvence 175 Hz a certifikace NVIDIA G-SYNC ULTIMATE. Technologie ComfortView Plus s certifikací TUV snižuje škodlivé emise modrého světla, což ocení zejména hráči vyznávající několikahodinové nepřetržité hraní.

Headset AW920H

Bezdrátové herní periferie s dlouhou životností baterie

Náhlavní souprava Alienware Tri-Mode Wireless Gaming Headset (AW920H), rovněž oceněná cenou CES Innovation Award Honoree, nabídne mj. funkci aktivního potlačení zvuku, podporu Dolby Atmos, integrované dotykové ovládání nebo náušníky z paměťové pěny. Pouhých 15 minut rychlého nabíjení poskytne 6 hodin používání a plné nabití umožní až 55 hodin hraní.

Bezdrátová herní myš Alienware Tri-Mode Wireless Gaming Mouse (AW720M), s hmotností pouze 89 g, disponuje optickým senzorem nové generace s rozlišením 26 000 DPI. Je vybavena technologií NVIDIA Reflex, která zajistí nejnižší možnou latenci systému, pokud je spárován s monitorem s technologií NVIDIA G-SYNC. Patentovaná magnetická nabíječka poskytne až 15 hodin hraní na 5 minut nabíjení nebo až 140 hodin hraní při plném nabití.

Zmíněné produkty se objeví na českém trhu postupně v průběhu prvního čtvrtletí roku 2022, kdy budou upřesněny také jejich ceny. Ty zatím nebyly zatím přesně specifikovány, z předchozích zkušeností si dovolím odhadnout, že notebooku m15 se budou prodávat od 55000 Kč a na modely Alienware x15 R2 a x17 R2 bude třeba (v různých konfiguracích) 65 – 95 000 Kč. Nižší ceny by uživatele samozřejmě velmi mile překvapily… Nová sluchátka jsou v zahraničí v prodeji za 199 USD, uvidíme, na kolik je prodraží doprava. 

Zdroj a foto: Alienware/Dell

Reklama/Advertisement