Nejsledovanější filmy a seriály 2021 podle Vodafone TV

Vodafone TV

Nemáte čas na sledování televize? Nevadí, o oblíbené filmy nebo seriály nepřijdete. Třeba se službou Vodafone TV můžete sledovat své hrdiny na televizních obrazovkách i mobilních telefonech. A jaká díla upoutala v roce 2021 nejvyšší pozornost? Například seriál První republika, filmy o pohádkovém Shrekovi nebo životopisné drama Bohemian Rhapsody. Data u televizních kanálů ukazují, že 60 % diváků už se aspoň občas neváže na čas vysílání, ale využije funkci zpětného zhlédnutí.

Kromě klasické televizní nabídky Vodafone TV nabízí uživatelům několik tisíc filmových a seriálových titulů v pravidelně doplňované videotéce. Podle výsledků sledování je možné sestavit žebříček toho, jaké filmy nebo seriály patřily k nejsledovanějším za celý loňský rok.

Nejsledovanější české filmy a seriály za rok 2021

Pětici nejsledovanějších českých filmů loni výrazně opanovaly pohádky. Výjimku tvoří komedie Ženy v běhu, ve které si zahráli například Tereza Kostková, Veronika Khek Kubařová nebo Ondřej Vetchý.

 1. Anděl Páně 2
 2. S čerty nejsou žerty
 3. Čertoviny
 4. Ženy v běhu
 5. Tři oříšky pro Popelku

Mezi českými seriály nejvíce uspěly tituly, které cílí na dospělé diváky, ale přesto je i zde výrazné zastoupení obsahu pro děti.

 1. První republika 1. a 2. série
 2. Vyšehrad
 3. Mlsné medvědí příběhy
 4. Pat a Mat
 5. Krtek a Panda

Vodafone TV

Nejsledovanější zahraniční filmy a seriály za rok 2021

Do pětice nejsledovanějších zahraničních filmů se dostaly hned dva, které se věnují zelenému pohádkovému „zlobrovi“ Shrekovi. Druhým nejsledovanějším filmem je hudební drama o kapele Queen a jejím výjimečném frontmanovi Freddiem Mercurym.

 1. Shrek Třetí
 2. Bohemian Rhapsody
 3. Shrek: Zvonec a konec
 4. Pobřežní hlídka
 5. Vlk z Wall Street

Pokud jde o zahraniční seriály, kromě dětských pořadů se vysoko dostal severský krimi seriál Most, ve videotéce Vodafone TV jsou k vidění všechny 4 série.

 1. Máša a medvěd
 2. Tlapky (neboli Tlapková patrola)
 3. Spongebob v kalhotách
 4. Plamínek a čtyřkoláci
 5. Most (severský krimi seriál)

Televizní vysílání živě, nebo raději ze záznamu?

Loni se výrazně rozšířila sportovní nabídka a přibyly i první kanály v nejvyšším rozlišení 4K. Komu sportovní přenos, film nebo jiný pořad v živém vysílání uteče, může sáhnout po funkci zpětného zhlédnutí. Data ukazují, že právě zpětné zhlédnutí občas využije už 60 % diváků. Přesto se stále naprostá většina televizních kanálů těší sledování v reálném čase, na záznam připadá podíl obsahu jen 20 %.

V roce 2021 se rozšířila i zmíněná videotéka, a to například o Filmbox OD, kde je několik set novějších i starších známých snímků hollywoodských studií. Obsah přibyl i v sekci videotéky věnované karlovarskému filmovému festivalu, kde je letos v plánu ještě užší spolupráce s jeho organizátory.  

Vodafone TV nabízí přes 145 televizních kanálů, už zmíněnou videotéku s tisíci tituly včetně titulů ve 4K, aplikace Netflix nebo třeba Amazon Prime Video. Loni přibyla aplikace Facebook Watch. Jde tak o televizi s nejširší nabídkou obsahu na trhu, vybere si opravdu každý člen rodiny. Více na www.vodafone.cz/televize.

Zdroj a foto: Vodafone

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.