Alienware představuje monitor AW2524H s obnovovací frekvencí 500 Hz

monitor Alienware AW2524H cena CES 2023

Dell Technologies spolu se svou herní značkou Alienware představují na CES 2023 herní monitor světově nejvyšší obnovovací frekvence 500 Hz. Monitor Alienware AW2524H přináší špičkovou rychlost a plynulost pohybu spolu s čistotou obrazu. 

Herní monitor Alienware 500Hz Gaming Monitor (AW2524H) dosahuje obnovovací frekvence 500 Hz, tedy aktuálně nejvyšší na světě, a nabízí tak špičkovou rychlost. Monitor disponuje panelem s technologií Fast IPS s úhlopříčkou 24,5 palce a rozlišením Full HD (FHD).

Ocenění na CES 2023

Zajišťuje tak mimořádnou čistotu obrazu a plynulost pohybu v rychlých hrách a splňuje požadavky náročných hráčů. Za inovativnost získal také ocenění CES 2023 Innovation Award a zvítězil v soutěži Best of Innovation.

Nové funkční prvky

Herní monitor s frekvencí 500 Hz nabízí nové funkční prvky, jako je vestavěný vysunovací závěs na náhlavní soupravu nebo nová šestihranná základna, která zabírá menší plochu, takže si uživatel může umístit herní klávesnici a myš tak, jak mu to nejvíce vyhovuje.

monitor Alienware AW2524H cena CES 2023

Vylepšený design vychází ze zpětné vazby od profesionálních hráčů esportu (včetně členů Teamu Liquid) a herní komunity Alienware. Monitor zajišťuje reakce ve zlomku sekundy, mimořádně nízká latence při odezvě 0,5 ms GtG pomáhá eliminovat rozmazání a tzv. „duchy“ v dynamických scénách.

Realistický obraz a přesné podání barev

Monitor Alienware AW2524H je standardně vybaven analyzátorem NVIDIA Reflex Analyzer, který hráčům umožňuje získávat přesné informace o latenci systému a zaznamenávat výkon počítače. Zobrazovací panel typu IPS pokrývá 99 % barevného prostoru sRGB a je vybaven technologií VESA DisplayHDR 400, která rozšiřuje pozorovací úhel. Výsledkem je živý, realistický obraz s přesným a konzistentním podáním barev.

monitor Alienware AW2524H cena CES 2023

Monitor navíc disponuje:

  • certifikací NVIDIA G-SYNC, která pomáhá zajistit plynulé hraní s dnešními i budoucími grafickými kartami;
  • hardwarovým řešením ComfortView Plus s certifikací TUV, které snižuje množství škodlivého modrého světla při zachování věrnosti barev;
  • osvětlením AlienFX, které umožňuje plně přizpůsobit podsvícení estetice celé herní sestavy.

Dostupnost a cena

Monitor bude v České republice dostupný v prvním čtvrtletí letošního roku. Cena nebyla zveřejněna, zahraniční weby předpokládají cenu pod 1 000 USD, tedy méně než 23 000 Kč. Uvážíme-li cenu předchozího modelu Alienware AW2523HF s obnovovací frekvencí 360 Hz, který se aktuálně prodává za 10 790 Kč, může být novinka nabízena za cenu kolem 15 000 Kč. Po oznámení přesné ceny bude článek aktualizován. 

Zdroj a foto: Dell

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.